www.what2do.co.il

עבירות מין בבת זוג לשעבר לאחר סיום קשר רומנטי

דרגו את המאמר

עבירות מין בבת זוג לשעבר לאחר סיום קשר רומנטי

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע אדם בביצוע שורה של עבירות מין וביניהן אינוס, מעשים מגונים וכליאת שווא. העבירות בוצעו על ידי הנאשם בסטודנטית בטכניון אשר הייתה בתקופה המדוברת בת זוגו לשעבר. בעקבות ההרשעה, נגזרו על הנאשם ארבע שנות מאסר אשר שתיים מהן לריצוי בפועל. כמו כן, הוא חויב לשלם 50,000 שקלים למתלוננת.


הנאשם והמתלוננת נפגשו כאשר הם למדו ביחד בתור סטודנטים בטכניון. במשך שלושה חודשים, השניים ניהלו מערכת יחסים רומנטית. במהלכה, הם אף קיימו יחסי מין. עם זאת, המתלוננת בחרה לסיים את הקשר. הקשר לא הסתיים יפה וזאת בעקבות מחלוקת שניטשה בין השניים באשר לתעודת ביטוח של אופנוע שהבחורה מכרה לבחור.

 

באחד הימים, המתלוננת התקשרה לנאשם ונפגשה עימו בנוגע לתעודת הביטוח של האופנוע. הנאשם גרם למתלוננת להיכנס לחדרו ושם טרק את הדלת ואנס אותה. המתלוננת עזבה את המקום לאחר שהנאשם נרדם ואז פנתה לידיד אשר לקח אותה לבית חולים והזעיק את המשטרה. בית המשפט קבע כי יש להרשיע את הנאשם. עם זאת, נקבע כי יש להמתיק את גזר דינו וזאת נוכח נסיבותיו האישיות המורכבות ועלילותיו בשל המקרה. כמו כן, הודגש כי לקח זמן רב של כחמש שנים ממועד הגשת התלונה ועד למועד הגשת כתב האישום. בית המשפט התייחס לשיהוי החריג כשיקול לקולא במסגרת גזר הדין.


קורות הנאשם לאחר האירוע


בעקבות האירוע, הנאשם נעצר למשך 24 שעות ושוחרר לאחר שנחקר פעם אחת. כאמור, כתב האישום בגין העבירות הוגש רק בחלוף חמש שנים. יתרה מכך, הנאשם לא ביקש להימלט מהדין ואף הגיע לחקירה נוספת בסמוך להגשת כתב האישום. אי לכך, נקבע כי התביעה הייתה האחראית המלאה לשיהוי ועינוי הדין. הנאשם אף טען כי היה מקום לבטל לגמרי את כתב האישום וזאת מחמת הגנה מן הצדק. השופטים לא קיבלו טענה זו.


בית המשפט הדגיש כי השיהוי לא פגע רק בנאשם אלא גם במתלוננת. העיכוב הרב בהגשת כתב האישום, וכפועל יוצא מכך עינוי הדין שנגרם למתלוננת בכך שהאדם שאנס אותה לא בא על עונשו, הביא את בית המשפט למתוח ביקורת חריפה על התנהלות רשויות התביעה במקרה דנן. כמו כן, גם הנאשם נאלץ להמתין עם כתב האישום במשך שנים ארוכות, והדבר עיכב אותו ומנע ממנו לשאת בעונשו ולהמשיך הלאה בחייו.

 

כמו כן, מקרוביו, אשר העידו לטובתו בבית המשפט, הדגישו כי מדובר בחמש שנים בהם הנאשם היה שבר כלי ומצב פשוט הורע מרגע לרגע. כמו כן, בית המשפט ציין כי הנאשם היה בעל עבר נקי, אדם נורמטיבי, אשר שירת בתור חובש ביחידה קרבית בצבא. קרובי ובני משפחתו אף הגדירו אותו בפני בית המשפט כ"מלח הארץ". הודגש כי לאחר שהוא הורשע בדין, הוא פוטר מעבודתו ומצבו הכלכלי התדרדר (בין השאר בשל מימון ההגנה המשפטית).
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.