www.what2do.co.il

הנאשם שפיתח אובססיביות כלפי המתלוננת פרסם את פרטיה באתרי סקס

דרגו את המאמר

הנאשם שפיתח אובססיביות כלפי המתלוננת פרסם את פרטיה באתרי סקס

הנאשם הטריד בחורה שהכיר במקום עבודתו, בכך ששלח לביתה מכתבים, איים עליה ואף פרסם את פרטיה באתרי סקס. הנאשם סרב לקחת אחריות על מעשיו והורשע בעבירות של איומים ופגיעה בפרטיות. בית משפט השלום בפתח תקווה גזר את עונשו.

 

המתלוננת עבדה באותו מקום שבו הועסק הנאשם, יליד שנת 1983, במשרה זמנית, לאחר שהופסקה עבודתו, הוא החל להטריד אותה בדרכים שונות, כאשר בין היתר שלח מכתבים ופרחים לביתה, עקב אחריה לאזור מגוריה ומסר לאמה הודעה שהיה בה מסר של איומים.

 

כתוצאה ממעשיו המתלוננת הוטרדה על ידי מאות גברים זרים

 

בנוסף הנאשם פרסם את פרטיה של המתלוננת באתרי היכרויות ואתרי סקס, וכתוצאה מכך פנו אליה מאות גברים זרים. במשך חודשים הפגין הנאשם אובססיביות כלפי אשה שהכיר לפרק זמן קצר, ולא בחל באמצעים כלשהם כדי לפגוע בה ולהטרידה, ואף הרחיב את מסע הטרדותיו אל בני משפחתה ואל אזור מגוריה.

 

לאחר ניהול הליך הוכחות הנאשם הורשע בחמש עבירות של פגיעה בפרטיות ובעבירה של איומים. המדינה הדגישה כי מדובר בעבירות שבוצעו על רקע היכרות קצרה ממקום העבודה וכי מדובר בפגיעה משמעותית בערכים המוגנים. כתוצאה מפרסום המודעות המתלוננת הוטרדה על ידי גברים זרים, שלוות חייה הופרה, שמה הטוב נפגע והיא חיה בתחושת פחד.

 

מאחר שהנאשם לא נטל אחריות על מעשיו החמורים, ביקשה התביעה להטיל עליו עונש מאסר לריצוי בפועל ברף הבינוני ועד העליון של המתחם, לצד מאסר על תנאי, קנס ופיצוי משמעותי למתלוננת.

 

הסנגור ביקש להתחשב במצבו הנפשי ובהתנהגותו החריגה

 

הסנגור הפנה אל אישיותו המיוחדת והחריגה של הנאשם, ואף הציג מכתבים ששלח בתקופה הרלוונטית לביצוע העבירות, שאותם הפנה אל גורמים שונים במדינה. הסנגור טען כי המכתבים מעידים על התנהגות חריגה ועל מצבו הנפשי באותה עת. בנוסף הציג את גיליון הרישום הפלילי של הנאשם, לפיו הליכים בגין עבירה אחרת שביצע הופסקו, לאחר שנמצא בלתי כשיר לעמוד לדין.

 

הסנגור ביקש לסיים את הפרשה בהטלת עונש צופה פני עתיד, וטען כי גם מאסר בדרך של עבודות שירות לא יתאים במקרה זה לנוכח נסיבותיו האישיות של הנאשם.

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, התרשם בית המשפט כי מעשיו של הנאשם פגעו בערכים המוגנים שהם פרטיותה של המתלוננת, חופש הבחירה והאוטונומיה שלה וכן פגיעה בכבודה ובשמה הטוב.

 

מדובר במעשים שתוכננו בקפידה במטרה לפגוע במתלוננת

 

עוד השתכנע כי מעשיו, אשר השתרעו על פני מספר חודשים תוכננו על ידו היטב ולא מדובר במעשים אקראיים או במעידה חד פעמית. הנאשם לא בחל באמצעים, וגרם לכך שגברים רבים יטרידו את המתלוננת בכל שעות היממה, ואף הוסיף איומים כדי להעצים את חששותיה ופחדיה.

 

למרות חומרת המעשים, התחשב בית המשפט במצבו הנפשי של הנאשם ובזמן שחלף מאז ביצוע העבירה ומנגד שקל את העובדה כי לא הודה במעשיו למרות הראיות שהוצגו נגדו.

 

בנסיבות אלה גזר בית המשפט על הנאשם שישה חודשי מאסר לריצוי בדרך של עבודות שירות, שישה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, קנס בסך 1,000 שקלים ותשלום פיצוי למתלוננת בסכום של 3500 שקלים.

 

ת"פ 47244-01-11 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

בתי המשפט נוטים להחמיר בעונשיהם של אלו המורשעים בעבירות שוד כנגד קשישים. השופט אליקים רובינשטיין התייחס לכך בפסיקתו... 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

עבירת תקיפה ואלימות - שיקולי ענישה

מהם שיקולי הענישה במסגרת עבירות תקיפה? מהו ההבדל בין תקיפה סתם לתקיפה חמורה יותר? אילו טענות יכולות לשרת את הנאשם? 

הטרדה באמצעות מתקן בזק, מהי?

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק? האם מדובר בעבירה אשר ניתן להרשיע בה גם נאשמים המטרידים באמצעי תקשורת אחרים? 

איומים, מה העונש בעבירת איומים?

מהי עבירת איומים? כיצד מוכיחים אותה? מהם השיקולים מבחינת גזר דין לאחר הרשעה באיומים? 

עבירת סחיטה באיומים במשפט הפלילי

סחיטה באיומים ... מה העונש בחוק? מהי גישת בתי המשפט לעבירה זו? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורך דין פלילי באתר. 

הגנה עצמית במשפט הפלילי, אימתי?

הרציונל המשפטי חברתי העומד מאחורי סוגיית ההגנה העצמית נטוע בראשיתו בעצם זכותו הטבעית של הפרט להגן על חייו ועל רכושו, זכות אשר הייתה קיימת לו עוד "במצב הטבעי", עוד בטרם התקיימה מסגרת חברתית מדינית. 

הריגה, שיקולי ענישה בעבירת הריגה

כיצד גוזר בית המשפט את דינו של נאשם בעבירת הריגה? מהם השיקולים להקלה בעונש ומהם להחמרה?  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.