www.what2do.co.il

איים על חייה של האקסית במסרון, מה העונש?

דרגו את המאמר

איים על חייה של האקסית במסרון, מה העונש?

הנאשם רווק, כבן 35, בן העדה האתיופית, איים על חייה של בת זוגו לשעבר באמצעות מתקן בזק, זאת על רקע פרידתם וחשד כי היא ביצעה מעשים שעלולים לפגוע בכבודו ובכבוד משפחתו. בית משפט השלום בפתח תקווה נדרש לקבוע את עונשו.

 

על פי עובדות כתב האישום, על רקע סיומה של מערכת יחסים רומנטית ועקב חשדו של הנאשם, שהמתלוננת שלחה אנשים לביתו, הוא שלח אליה מסרון הנושא אופי מאיים והתקשר אליה ואמר: "אם זאת את ששלחת אנשים אני אהרוג אותך".

 

הנאשם טען כי לא התכוון לפגוע במתלוננת

 

הנאשם הודה במיוחס לו ולאחר ניהול הוכחות הורשע בעבירה של איומים. עם זאת הוא לא נטל אחריות מלאה למעשיו ואף טען כי אין מדובר בעבירה פלילית והוא שלח את ההודעה המאיימת אל בת זוגו לשעבר, רק כדי להזהיר אותה ולהפחיד אותה שלא תתקרב אליו. עוד ציין כי לא היתה לו כל כוונה לפגוע בה.

 

המאשימה ציינה כי אין זו עבירה ראשונה של הנאשם, והוא הורשע בשנת 2009 בעבירות אלימות ואיומים כלפי בת זוג ואף ריצה עונש מאסר בפועל בן שבעה חודשים מאחורי סורג ובריח. המאשימה הדגישה כי מעשיו פגעו בערכים המוגנים של המתלוננת, לרבות בזכות לביטחון, בשלוות נפש, ובכבוד. ואף טענה כי מדובר באיום קונקרטי וממשי, שאינו חד פעמי, ללא כל התגרות מצדה של המתלוננת.

 

עוד ציינה כי אין מדובר באיומים ברף העליון, אולם בבחינת נסיבות המקרה יש להתחשב בלחץ שהופעל על המתלוננת מצד הנאשם לביטול תלונתה במשטרה ובהלך נפשה כפי שבא לידי ביטוי במהלך מתן עדותה. לפיכך עתרה לעונש קצר של מספר חודשים לריצוי בעבודות שירות, פיצוי למתלוננת ומאסר על תנאי.


הסנגור טען כי מדובר באירוע חד פעמי שלא אפיין את הקשר הזוגי

 

מנגד טען הסנגור כי מדובר באירוע יוצא דופן וחד פעמי שלא אפיין את מערכת היחסים בין הנאשם למתלוננת. לכן ביקש להעמיד את נסיבות המקרה בפרופורציה הראויה להן. הסנגור ציין כי הנאשם שעלה מאתיופיה סבל מקשיי קליטה, הוא הוסמך כהנדסאי תוכנה וכיום עובד כתקליטן ונמצא במערכת זוגית חדשה.

 

הסנגור עתר להסתפק בעונש צופה פני עתיד מידתי ללא פיצוי כספי והביע חשש לפגיעה במצבו הכלכלי, אם ייגזר עליו עונש של מאסר לריצוי בעבודות שירות.

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, השתכנע בית המשפט כי מדובר בפגיעה ממשית במתלוננת, שעה שאיומיו של הנאשם כלפיה היו איומים חוזרים לפגיעה בחייה, על רקע חשדו שפגעה בכבודו. על כן הגיע למסקנה כי יש לגזור עליו עונש מאסר מותנה מרתיע לצד רכיבי ענישה נוספים לרבות קנס כספי.

 

בסופו של דבר גזר בית המשפט על הנאשם 12 חודשי מאסר על תנאי, שלא יעבור במשך שלוש שנים עבירה שבה הורשע. חתימה על התחייבות בסך 2,000 שקלים למשך שנתיים, קנס כספי בסך 750 שקלים ופיצוי בסך 3,000 שקלים למתלוננת.

 

ת"פ 40118-11-13 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

בתי המשפט נוטים להחמיר בעונשיהם של אלו המורשעים בעבירות שוד כנגד קשישים. השופט אליקים רובינשטיין התייחס לכך בפסיקתו... 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

עבירת תקיפה ואלימות - שיקולי ענישה

מהם שיקולי הענישה במסגרת עבירות תקיפה? מהו ההבדל בין תקיפה סתם לתקיפה חמורה יותר? אילו טענות יכולות לשרת את הנאשם? 

הטרדה באמצעות מתקן בזק, מהי?

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק? האם מדובר בעבירה אשר ניתן להרשיע בה גם נאשמים המטרידים באמצעי תקשורת אחרים? 

איומים, מה העונש בעבירת איומים?

מהי עבירת איומים? כיצד מוכיחים אותה? מהם השיקולים מבחינת גזר דין לאחר הרשעה באיומים? 

עבירת סחיטה באיומים במשפט הפלילי

סחיטה באיומים ... מה העונש בחוק? מהי גישת בתי המשפט לעבירה זו? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורך דין פלילי באתר. 

הגנה עצמית במשפט הפלילי, אימתי?

הרציונל המשפטי חברתי העומד מאחורי סוגיית ההגנה העצמית נטוע בראשיתו בעצם זכותו הטבעית של הפרט להגן על חייו ועל רכושו, זכות אשר הייתה קיימת לו עוד "במצב הטבעי", עוד בטרם התקיימה מסגרת חברתית מדינית. 

הריגה, שיקולי ענישה בעבירת הריגה

כיצד גוזר בית המשפט את דינו של נאשם בעבירת הריגה? מהם השיקולים להקלה בעונש ומהם להחמרה?  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.