www.what2do.co.il

עורך דין פלילי - קו חירום לכל הארץ

דרגו את המאמר

עורך דין פלילי - קו חירום לכל הארץ

רוצה לדעת מה הסיכויים שלך?

 

עו"ד פלילי - סיוע ראשוני ללא התחייבות.

 

 

כל אדם יכול להיות נאשם/חשוד בפלילים - צור קשר עם עורך דין פלילי

                                                                                                         

שאלה מכרעת ששואל עצמו חשוד/נאשם פלילי לא פעם היא באיזה משרד עורכי דין לבחור, מיהו עורך הדין הנכון עבורו וכיצד הוא יכול לדעת שהוא אכן בחר נכון.

התשובה טמונה לא פעם בבחינת החלטות בית משפט שניתנו במקרים דומים בהם היה מעורב אותו משרד. ואותו עורך הדין. לא תמיד קל לדעת באיזה מקרה היתה עבודת עורך דין טובה והיכן זו היתה פשוט שאלה של מזל, אולם הדבר בהחלט אפשרי ואפילו רצוי לפני שאלה כל כך מכרעת.

נקודה נוספת ומכרעת היא ה"כימיה" אם אין כימיה אין פיזיקה נאמר, דבר זה נכון ביותר בעריכת דין, אם אין כימיה ומטרה משותפת והסכמה על הדרך מראש, אזי הסיכוי להגעה להישג מוגבל מראש.

הדברים נאמרים בשל מטרה נוספת שיש מהעבודה - הנאה - תיקים נמשכים שנים בד"כ, על מנת להנות אני נוקט בשתי דרכים, הראשונה המשרד מטפל בכול תיק ותיק כאילו הוא התיק היחידי שבטיפול המשרד, האמצעי השני להנאה הוא ההישג - באתר זה מוצגים עשרות תיקים, תיקים שמלמדים על מטרה שהוצבה וחתירה להישג.

הנסיבה המכרעת בדרך להישג הוא שימוש נרחב שהמשרד מבצע במומחים מסוגים שונים לצורך הוכחת טענות שבעובדה.

     דוגמאות להישגים:

 

 

 

 • הכרה ב-4.2 ק"ג קנאבוס לצורך שימוש אישי - תיק בגין 4.2 ק"ג קנאבוס אם יקבל הנאשם ע"ש מדובר יהיה בהישג נאה - בדוגמא שתוצג ההישג היה הכרה בכמות לשימוש אישי ושל"צ - מדובר בכמות הגדולה ביותר שאני מכיר שהוכרה לשימוש אישי.
 • זיכוי שני שוטרי מג"ב מהכאת מתלונן בן מיעוטים - אחד מן המקרים הקלאסיים בהם ניתן לראות את חשיבות ניסיונו של הסנגור בחקירת העדים במשפט הפלילי. תלונתו של בן המיעוטים גובתה בעדות מצדם של שישה עובדי המוסד, מתוכם ארבעה יהודים ושני ערבים. עורך הדין השכיל להוכיח כי גרסתם של העדים תואמה במשרדי המעביד, באופן בו נשמטה הקרקע מתחת למהימנותה. לדוגמא, אחת העדות אשר תיארה את האירוע לפרטי פרטים, העידה לאחר מכן שממקום מושבה לא ניתן היה לראות את הקטטה כלל. לאחר חקירה מאומצת, מוטטה הסנגוריה את עדות המתלונן, והנאשמים זוכו תוך שנפסקים לטובתם פיצויים מוגדלים בשיעור של 150%.  
 • זיכוי אדם אשר איים על שוטר מחוץ לבית המשפט - אדם אשר הואשם בתקיפת שוטר מחוץ לדלתות בית המשפט, כאשר זה האחרון הגיע על מנת להעניק עדות כנגד בנו בהליך פלילי. כלפי הנאשם נטען שהוא פנה אל השוטר (עבירה חמורה לכשעצמה) ואיים עליו תוך שהוא מעוניין לגרום לשינוי גרסתו. בסיום התיק, זוכה הנאשם ובית המשפט קבע כי כל שאמר האחרון לשוטר היה בבחינת "מילה לא מוצלחת" ותו לא. אי לכך, לא היה בסיס להרשעת הנאשם והוא זוכה.
 • זיכוי נאשם מעבירות אלימות, פזיזות וכליאות שווא - אדם אשר הואשם בכך שחטף ותקף מתדלק בתחנת דלק, תוך שהוא משליך אותו מחוץ לרכב הנוסע. עו"ד הפלילי הביא את חקירתו של הנאשם באופן זה שהדברים נותרו בגדר - "מילה כנגד מילה". בעקבות כך, והיות ונפלו פגמים בהתנהלות המשטרה במקרה, עמדו שני הצדדים זה מול זה והנאשם זוכה (לעדות המתלונן לא היה גיבוי).
 • מעשים מגונים ללא הרשעה - במקרה חמור בו אדם הציע לקטין יחסי מין אוראליים, נאלץ הנאשם להתמודד גם עם עבר פלילי בתחום עבירות המין. עם זאת, עו"ד הפלילי הצליח להוכיח בבית המשפט כי הנאשם פועל עקב טראומה אשר חווה בילדותו. אי לכך, בית המשפט קבע כי האינטרס לשיקום הנאשם גדול מהאינטרס הציבורי, וההליך הסתיים ללא הרשעה בפלילים.
 • מעשים מגונים בקטינה - נהג מונית אשר הואשם במעשים מגונים בקטינה. יש לציין כי עבירה זו נחשבת כעבירה פלילית מהחמורות ביותר בתחום המין. עורך הדין הפלילי השכיל למנוע את הגשת כתב האישום בגין תקלות בסדרי הדין בעבודת הפרקליטות (סתירה בין גיל הקטינה בכתב האישום לבין גילה בסעיף העובדות).
 • זיכוי מעבירת גניבה ממעביד - במסגרת ההליך הפלילי, התפשר עד התביעה והורשע בעבירות על פי הודאתו. בסופו של היום, קיבל בית המשפט את גרסתו של הנאשם במלואה. עו"ד הפלילי הציג תמלול מחודש של הקלטת אשר הייתה בידי המדינה. באופן זה, בו לה הסתפק הסנגור בתמלול המדינה, עלה בידו להפוך את התמונה בתיק.
 • זיכוי בגין "הפחדת" הנאשם - אדם אשר נאשם במסגרת הליכים פליליים בעבירות של אלימות במשפחה, זוכה בסופו של היום לאחר עבודה מאומצת של עורך הדין הפלילי. במקרה זה, עלה בידו של הסנגור להוכיח כי המדינה נקטה כלפי הנאשם במדיניות של "הפחדה" תוך שהיא איננה מוכנה להתפשר על כל ענישה מלבד מאסר בפועל. הנאשם זוכה מחוסר ראיות.
 • זיכוי מעבירת תקיפה - במקרה זה, עורך הדין הפלילי השכיל להוכיח כי המשטרה לא עמדה בנטל לקבוע מי התחיל בקטטה ועל מי רובצת האשמה לאלימות. בית המשפט קבע כי לא ניתן היה לקבוע את סדר האירועים, על פי הנטל הדרוש במשפט הפלילי. 
   

 

המשותף לתיקים כולם - בצורה מסויימת יחד, הלקוח ואני שינינו את המציאות, לא חיפשנו למהר, לא חיפשנו לקצר, פשוט השקענו והצלחנו. 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

נטל ההוכחה במשפט הפלילי

מהו נטל ההוכחה במשפט הפלילי? מהו "כל ספק סביר"? כיצד בוחן בית המשפט את המשפט הפלילי ומהו זיכוי "מחמת הספק"? 

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

חזרה מהודאה במשפט הפלילי

האם נאשם אשר מסר הודאה בהליך פלילי יכול לחזור בו? מהי חזרה מהודאה? כיצד עושים זאת נכון? 

עתירת אסיר נגד החלטת שב"ס ביציאות לאירועים, אימתי?

האם אסיר יכול לבקש לצאת לחופשה ומהם השיקולים הרלבנטיים במקרים כגון דא? כיצד השב"ס מקבל את החלטתו? 

פגיעה בפרטיות, עבירה פלילית או לא?

האם פגיעה בפרטיות היא עבירה פלילית? אימתי פגיעה בפרטיות תעלה כדי עבירה פלילית המצדיקה הגשת כתב אישום? אילו טענות הגנה ניתן לעלות במקרים כגון דא? 

תפיסת חפצים במהלך חקירה פלילית והשבתם

האם המשטרה יכולה לתפוס חפצים של נחקרים למרות פגיעה בזכות הקניין? כיצד מגישים בקשה להשבת תפוס? 

תיקון כתב אישום

מהו תיקון כתב אישום? כיצד הוא משפיע על ההליכים הפליליים? איך מגישים נכון בקשה לתיקון כתב אישום? 

זכות השתיקה בהליך הפלילי

מהי זכות השתיקה? כיצד משתמשים בה כראוי והאם היא עלולה להיות לחשוד/לנאשם לרועץ? 

משקלה של אמרת חוץ של עד בעבירת רצח בכוונה תחילה

האם אמרת חוץ מפלילה של אדם הינה בעלת משקל בהליך פלילי כאשר מדובר בעבירת רצח? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.