www.what2do.co.il

הנאשם תקף את בת זוגו המוכרת כידועה בציבור וגרם לה חבלות קשות

דרגו את המאמר

הנאשם תקף את בת זוגו המוכרת כידועה בציבור וגרם לה חבלות קשות

הנאשם החליף את המנעול בדירה המשותפת, ולאחר שבת הזוג הצליחה בכל זאת להיכנס הביתה הוא תקף אותה וגרם לה חבלות קשות. בית משפט השלום בבאר שבע נדרש לקבוע מהו העונש הראוי בגין עבירות תקיפה ואלימות במשפחה.

 

הנאשם והמתלוננת מוכרים כידועים בציבור, להם תינוק משותף והם התגוררו יחד בדירה בבאר שבע. במהלך חודש פברואר 2014, הגיע הנאשם לדירה, והחליף את מנעול דלת הכניסה של שער הבית, מבלי ליידע את זוגתו. כאשר המתלוננת שבה הביתה, היא לא הצליחה לפתוח את השער, לכן קפצה מעל הגדר ונכנסה לחצר.

 

הנאשם דרש ממנה להסתלק ודחף אותה, אולם היא נכנסה פנימה, ואז הפליא בה את מכותיו, חבט בה בפנים ובבטן, משך בשערותיה והדף את ראשה על קיר הבית. כתוצאה מהתקיפה נגרמו למתלוננת חבלות קשות, והיא נזקקה לטיפול בבית חולים.

 

בת הזוג הושפלה והותקפה בביתה שלה

 

המאשימה טענה כי מעשיו פגעו בערכים של כבוד האדם, שמירה על הביטחון האישי וזכות האשה להיות מוגנת מפני אלימות על ידי בן זוגה. ואף הדגישה כי הנאשם השפיל את בת זוגו בכך שהחליף את המנעולים והותירה מחוץ לביתה, עד שנאלצה לקפוץ מעל גדר ואז תקף אותה.

 

המאשימה ציינה את עברו פלילי בביצוע עבירות סמים ורכוש ובגין עבירה דומה של תקיפת בת זוג הגורמת חבלה של ממש, על כן עתרה להטיל עליו עונש מאסר ארוך ומרתיע, מאסר מותנה, פיצוי למתלוננת וקנס.

 

המתלוננת השליכה על הנאשם טלפון סלולרי וגרמה לו נזקים

 

הסנגור טען כי מדובר באירוע שהתפתח באופן פתאומי הנמצא ברף הנמוך של עבירות אלימות, מאחר והנאשם החליף את מנעול הבית השייך לו, לאחר שביקש להיפרד מזוגתו. לטענתו התנהגותה התוקפנית של המתלוננת, שהתקשתה לקבל את הפרידה, הובילה לאירוע התקיפה. עוד הוסיף כי גם לנאשם נגרמו חבלות של ממש, כאשר זרקה עליו את הטלפון הסלולרי, אולם נגדה לא הוגש כתב אישום.

 

הסנגור טען כי מתחם העונש ההולם בגין מעשיו של הנאשם נע בין מאסר בדרך עבודות שירות ועד 9 חודשי מאסר, וביקש ביקש להסתפק בימי המעצר של הנאשם, אשר נמצא במעצר קרוב ל - 9 חודשים. עוד הוסיף כי הנאשם אב לשני קטינים, כאשר אחד משותף למתלוננת והשני מנישואיו הקודמים, ומצבו הכלכלי קשה, לכן ביקש להימנע מהטלת קנס כספי כבד.

 

הנאשם ירצה 12 חודשי מאסר בפועל ויפצה את בת זוגו בסך של 4,000 שקלים

 

בית המשפט השתכנע כי הבית רשום על שמו של הנאשם, אולם המתלוננת התגוררה עמו והשניים ניהלו חיים משותפים, לכן האירוע אירע בביתם המשותף, ומעשי האלימות הותירו את חותמם על גופה. עוד קבע כי מדובר באירוע מתוכנן עקב החלפת המנעול ולא בהתפתחות פתאומית, כפי שטען הסנגור.

 

בעת שיקולי הענישה בגין מעשה התקיפה, התחשב בית המשפט בעברו הפלילי של הנאשם, במאסר הממושך שריצה בגין עבירות רכוש ואלימות, ובעובדה שלא לקח אחריות על מעשיו. בנסיבות אלה גזר עליו 12 חודשי מאסר בפועל, בניכוי ימי מעצרו, 6 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים ופיצוי בסך 4,000 שקלים למתלוננת.

 

ת"פ 33000-02-14 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

בתי המשפט נוטים להחמיר בעונשיהם של אלו המורשעים בעבירות שוד כנגד קשישים. השופט אליקים רובינשטיין התייחס לכך בפסיקתו... 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

עבירת תקיפה ואלימות - שיקולי ענישה

מהם שיקולי הענישה במסגרת עבירות תקיפה? מהו ההבדל בין תקיפה סתם לתקיפה חמורה יותר? אילו טענות יכולות לשרת את הנאשם? 

הטרדה באמצעות מתקן בזק, מהי?

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק? האם מדובר בעבירה אשר ניתן להרשיע בה גם נאשמים המטרידים באמצעי תקשורת אחרים? 

איומים, מה העונש בעבירת איומים?

מהי עבירת איומים? כיצד מוכיחים אותה? מהם השיקולים מבחינת גזר דין לאחר הרשעה באיומים? 

עבירת סחיטה באיומים במשפט הפלילי

סחיטה באיומים ... מה העונש בחוק? מהי גישת בתי המשפט לעבירה זו? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורך דין פלילי באתר. 

הגנה עצמית במשפט הפלילי, אימתי?

הרציונל המשפטי חברתי העומד מאחורי סוגיית ההגנה העצמית נטוע בראשיתו בעצם זכותו הטבעית של הפרט להגן על חייו ועל רכושו, זכות אשר הייתה קיימת לו עוד "במצב הטבעי", עוד בטרם התקיימה מסגרת חברתית מדינית. 

הריגה, שיקולי ענישה בעבירת הריגה

כיצד גוזר בית המשפט את דינו של נאשם בעבירת הריגה? מהם השיקולים להקלה בעונש ומהם להחמרה?  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.