www.what2do.co.il

מאסר על תנאי לצעיר שאיים על הוריו ותקף את אביו

דרגו את המאמר

מאסר על תנאי לצעיר שאיים על הוריו ותקף את אביו

הנאשם הורחק על ידי הוריו מביתו, עקב התמכרותו לסמים ולאלכוהול. ביום חורף קר הוא רצה להיכנס לביתו ולשם כך השתמש באיומים, ואף תקף את אביו וגרם לו לשבר ביד. בנסיבות אלה הורשע בעובדות כתב האישום המתוקן שכולל שני אישומים, באחד הורשע בביצוע עבירות של איומים ובשני הורשע בביצוע עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. בית משפט השלום ברמלה נדרש לקבוע את עונשו.

 

הנאשם איים שיהרוג את אמו ותקף באמצעות מקל את אביו

 

על פי עובדות כתב האישום הראשון, בחודש פברואר 2013, הגיע הנאשם לבית הוריו וביקש להיכנס פנימה לתוך הבית, אולם הוריו סרבו להכניסו, לכן ניגש לארון החשמל וניתק את זרם החשמל. מאוחר יותר באותו היום, התקשר לאמו ואמר לה בטלפון שיהרוג וישרוף את כל בני הבית במידה ולא יאפשרו לו להיכנס. למחרת עמד מחוץ לחלון הבית בשעת לילה מאוחרת, צעק על הוריו ויידה אבנים לעבר הבית, וכתוצאה מכך שבר את התריסים.

 

על פי עובדות כתב האישום השני, יומיים מאוחר יותר אביו אפשר לו להיכנס לבית כדי לקחת את חפציו האישיים, ומאחר שסרב להתפנות, האב אחז במקל והובילו החוצה. בפתח הכניסה לבית נשמט המקל מידו של אביו, והנאשם הרים אותו והכה את האב באמצעותו. האב הפצוע ניגש לתחנת המשטרה והנאשם איים שוב שיהרוג אותו.

 

הנאשם עבר הליך גמילה מסמים ומאלכוהול ומנהל כיום אורח חיים נורמטיבי

 

מתסקיר שירות המבחן עלה כי הנאשם, כיום כבן 26, ללא עבר פלילי קודם, החל לנהל אורח חיים עברייני מאז היותו נער. בגיל 18 הוא התמכר לסמים ולאלכוהול, והתמכרותו גרמה לנתק עם בני משפחתו ולסירוב להכניסו לתוך הבית.

 

לאחר אירועי התקיפה והאיומים הנאשם שינה את דרכיו, השתלב בקהילה סגורה לצורך גמילה מאלכוהול וסמים וסיים אותה לאחר כתשעה חודשים בהצלחה. מאז התנתק מהעולם העברייני וכיום הוא מנהל אורח חיים נורמטיבי, הכולל עבודה יציבה וקשר זוגי. על כן המליץ שירות המבחן להסתפק בענישה מרתיעה הצופה את פני העתיד והטלת צו מבחן.

 

המאשימה עתרה לאור חומרת מעשיו להטלת מאסר מאחורי סורג ובריח לפרק זמן ממושך. מנגד טען הסנגור כי יש להסתפק בהטלת צו מבחן, על פי המלצת שירות המבחן ומאסר על תנאי.

 

אביו של הנאשם טען שמדובר באירועים ששייכים לתקופה שבה היה בנו מכור לסמים ואלכוהול, וכיום יושרו ההדורים ביניהם, ולאחר הבעת חרטה על מעשיו, מתקיים קשר חיובי וקרוב עם כל המשפחה.

 

בית המשפט החליט לסטות מהעונש המקובל מטעמים של שיקום

 

בית המשפט התרשם כי הנאשם עבר הליך שיקום בהצלחה, וכדי לא להוציאו מהמסגרת התעסוקתית שבה הוא נמצא כיום, ומהווה השפעה חיובית, החליט לסטות ממתחם העונש ההולם מטעמים של שיקום ואימוץ ולא לגזור עליו עבודות שירות. על כן גזר עליו 14 חודשי מאסר על תנאי, שבמשך 3 שנים לא יבצע עבירת אלימות, עבירה מסוג פשע, ועבירת רכוש, ובנוסף צו מבחן לשנה.

 

ת"פ 43722-02-13 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

בתי המשפט נוטים להחמיר בעונשיהם של אלו המורשעים בעבירות שוד כנגד קשישים. השופט אליקים רובינשטיין התייחס לכך בפסיקתו... 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

עבירת תקיפה ואלימות - שיקולי ענישה

מהם שיקולי הענישה במסגרת עבירות תקיפה? מהו ההבדל בין תקיפה סתם לתקיפה חמורה יותר? אילו טענות יכולות לשרת את הנאשם? 

הטרדה באמצעות מתקן בזק, מהי?

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק? האם מדובר בעבירה אשר ניתן להרשיע בה גם נאשמים המטרידים באמצעי תקשורת אחרים? 

איומים, מה העונש בעבירת איומים?

מהי עבירת איומים? כיצד מוכיחים אותה? מהם השיקולים מבחינת גזר דין לאחר הרשעה באיומים? 

עבירת סחיטה באיומים במשפט הפלילי

סחיטה באיומים ... מה העונש בחוק? מהי גישת בתי המשפט לעבירה זו? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורך דין פלילי באתר. 

הגנה עצמית במשפט הפלילי, אימתי?

הרציונל המשפטי חברתי העומד מאחורי סוגיית ההגנה העצמית נטוע בראשיתו בעצם זכותו הטבעית של הפרט להגן על חייו ועל רכושו, זכות אשר הייתה קיימת לו עוד "במצב הטבעי", עוד בטרם התקיימה מסגרת חברתית מדינית. 

הריגה, שיקולי ענישה בעבירת הריגה

כיצד גוזר בית המשפט את דינו של נאשם בעבירת הריגה? מהם השיקולים להקלה בעונש ומהם להחמרה?  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.