www.what2do.co.il

נווה תירצה - שופט מנע מעבר של קטינה לאגף הבוגרות

דרגו את המאמר

נווה תירצה - שופט מנע מעבר של קטינה לאגף הבוגרות

לבית המשפט הגיע בקשה להעברה של עצורה קטינה לבצע את עונשה באגף האסירות הבגירות בכלא נווה תרצה. במכתב, אשר נוסח ע"י סגנית מנהלת הכלא, שרה פרידמן, נטען כי הקטינה מוחזקת בתא מבודד והיא מרגישה קושי נפשי רב מהסיטואציה. התנאים הקשים בבידוד, כאשר היא זכאית לטיול אחד ביום, מקשים עליה את תקופת המעצר ופוגעים בה.


 

השופט לא קונה את הסיפור


השופט, רפי ארניה, מפרט בהחלטתו לפסול את הבקשה. לפי החוק, הרעיון של הפרדת קטינים ובוגרים בבתי מעצר נובע מהאופי השוני בשיקום של שתי הקבוצות. ברור כי המדינה מבינה את רגישותם של הקטינים והצורך למנוע מהם מגע עם אסירים בוגרים. מגע אשר יכולות להיות לו השלכות הרות אסון על המשך שיקומם ופליטתם מעולם הפשע.

הדבר שונה אצל נשים, שם הקשרים בין הבנות דווקא הוכיחו עצמם רבות כלא מזיקים או מדרדרים. דבר זה כנראה נובע מתכונות בסיסיות והבדלים מגדריים ברורים.


למרות זאת, על מנת לאחד בין אסירות קטינות ובוגרות יש צורך בבקשה מפורשת של האסירה, מכתב ממנהלת הכלא ואישור של בית המשפט.


ביטול הבקשה


במקרה הזה הרגיש השופט, רפי ארניה, כי מדובר בצורך פנימי ולוגיסטי של בית הכלא, שכן הוא ניצב בפני קושי להחזיק את הקטינה באגף מבודד (על פי חוק), וזאת משום שמתחם כזה אינו קיים בבית הכלא. כאן ניצב בית המשפט להגן על זכויותיה של הקטינה, למרות שהיא אסירה, ומונע מעניינים זרים אשר אינם טובתה של לפגוע בזכויותיה.


אי לכך, דחה השופט את הבקשה ואפשר לקטינה להתחיל את שיקומה באופן מסודר, תקין וחוקי.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

מעצר עד תום ההליכים ושיקולי בית המשפט

מעצר עד תום ההליכים ושיקולי בית המשפט

מהו מעצר עד תום ההליכים? מהם השיקולים העומדים בפני בית המשפט בבואו לבחון בקשה למעצר עד תום ההליכים? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. 

מסדר זיהוי פלילי – מהן השיטות לבצע מסדר זיהוי?

באמצעות מסדר זיהוי ניתן לאתר ולבדוק את זהותו של מבצע עבירה פלילית, כדי להוכיח את הקשר שלו לעבירה וכבסיס להגשת כתב אישום והעמדתו לדין. 

חקירה תחת אזהרה, מהן זכויות נחקר תחת אזהרה?

משמעות חקירה תחת אזהרה היא שאדם נחקר במשטרה כחשוד בביצוע עבירה פלילית ולא כעד, וכי הוזהר לגבי ההשלכה המשפטית של החלטתו למסור את גרסתו או לשמור על זכות השתיקה. 

מעצר בית: תנאים הגבלות וזכויות במעצר בית מלא וחלקי

מעצר בית מלא מאפשר לחשוד לשהות אך ורק בביתו או בבית של אדם קרוב תחת פיקוח של 24 שעות, לעומת מעצר בית חלקי שמאפשר לחשוד לשהות מחוץ לבית בחלק משעות היממה, ואף לצאת לעבודה ולסידורים שונים.  

מאסר על תנאי בר הפעלה

נאשם שנגזר עליו מאסר על תנאי, וביצע שוב את העבירה שבגינה הועמד לדין, או ביצע עבירה דומה, ירצה עונש מאסר מאחורי סורג ובריח על פי התנאים שנקבעו בגזר הדין.  תגיות: hov.what2do,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.