www.what2do.co.il

עציר חירש אילם ישאר במעצר עד תום ההליכים

דרגו את המאמר

עציר חירש אילם ישאר במעצר עד תום ההליכים

בית המשפט העליון האריך את מעצרו של עציר חירש אילם אשר כתב אישום חמור הוגש כנגדו בחשד לביצוע מעשים מגונים, מעשה סדום, אונס ותקיפת קטין. בעקבות מעשים אלו, והגשת כתב האישום כנגד הנאשם, הוחלט בבית המשפט לשים את האחרון במעצר עד תום ההליכים.

 

במהלך הדיונים בבית המשפט, העלתה ההגנה בקשות שונות אשר עסקו באבחון כשירותו של הנאשם לעמוד לדין ובחינת הסוגיה - האם מדובר באדם השולט במעשיו או שמא עסקינן בנאשם הסובל ממחלת נפש. בקשות אלו הביאו פעם אחר פעם לביטול ודחייה של דיונים. כעת, נדרש בית המשפט לבחון בקשה נוספת אשר הוגשה על ידי המדינה, להותיר את הנאשם במעצר עד תום ההליכים.


בבקשה נטען כי העבירות החמורות אשר מיוחסות למשיב מעידות על מסוכנותו. לטענת המדינה, שיטתיות ביצוען של העבירות, לצד גילן הצעיר של קורבנותיו, מלמדים על מסוכנות גבוהה מצידו של הנאשם לציבור בכלל, ולציבור הקטינות בפרט. הוסף, קיים חשש להימלטות מפני הדין וכי הימשכות ההליך נובעת מכך שמדובר במקרה חריג ומדרישות האבחון הרבות. לסיכום, המדינה טענה כי אין חלופה שתאיין את מסוכנותו של הנאשם.

 

ההגנה טוענת - הנאשם אינו מתאים לשהות במעצר בגין מגבלותיו


עורך הדין אשר מייצג את הנאשם, והינו בקיא בשפת הסימנים, טען כי מרשו לא יכול היה לתקשר עמו כדבעי. לשיטתו, ההליכים התמשכו נוכח התווספות חוות הדעת כמתואר, אך אין לומר שהדבר "רובץ לפתחו" של הנאשם, שהרי הוא תוצאת מוגבלותו.

 

עורך הדין הוסיף כי במקרה חריג זה, קשה המאסר שבעתיים לנאשם מאשר למי שאינו סובל ממוגבלות. הנאשם סובל מקושי בתקשור עם הסוהרים, עם המשפחה, וכנטען, יש גם הצקה והתעללות כלפיו מצד אסירים אחרים. זאת ועוד, עורך הדין ציין גם כי הייתה פנייה לשילטונות בתי הסוהר לעניין זה.


השופטים קיבלו את טענות המדינה וציינו כי הנאשם מחזיק ברישיון נהיגה, דבר המעיד על כך שלמרות מגבלותיו הוא אדם המשתלב ככל יכולתו בחברה. עם זאת, בית המשפט קבע כי הפיתרון הטוב והנכון במקרה זה אינו חלופת מעצר אלא החשת הליכי המשפט. אי לכך, קבעו השופטים מועדים לדיונים נוספים על מנת להביא לסיום ההתנהלות בתיק.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

מעצר עד תום ההליכים ושיקולי בית המשפט

מעצר עד תום ההליכים ושיקולי בית המשפט

מהו מעצר עד תום ההליכים? מהם השיקולים העומדים בפני בית המשפט בבואו לבחון בקשה למעצר עד תום ההליכים? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. 

מסדר זיהוי פלילי – מהן השיטות לבצע מסדר זיהוי?

באמצעות מסדר זיהוי ניתן לאתר ולבדוק את זהותו של מבצע עבירה פלילית, כדי להוכיח את הקשר שלו לעבירה וכבסיס להגשת כתב אישום והעמדתו לדין. 

חקירה תחת אזהרה, מהן זכויות נחקר תחת אזהרה?

משמעות חקירה תחת אזהרה היא שאדם נחקר במשטרה כחשוד בביצוע עבירה פלילית ולא כעד, וכי הוזהר לגבי ההשלכה המשפטית של החלטתו למסור את גרסתו או לשמור על זכות השתיקה. 

מעצר בית: תנאים הגבלות וזכויות במעצר בית מלא וחלקי

מעצר בית מלא מאפשר לחשוד לשהות אך ורק בביתו או בבית של אדם קרוב תחת פיקוח של 24 שעות, לעומת מעצר בית חלקי שמאפשר לחשוד לשהות מחוץ לבית בחלק משעות היממה, ואף לצאת לעבודה ולסידורים שונים.  

מאסר על תנאי בר הפעלה

נאשם שנגזר עליו מאסר על תנאי, וביצע שוב את העבירה שבגינה הועמד לדין, או ביצע עבירה דומה, ירצה עונש מאסר מאחורי סורג ובריח על פי התנאים שנקבעו בגזר הדין.  תגיות: hov.what2do,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.