www.what2do.co.il

תקף שוטר – לא ישוחרר למעצר בית

דרגו את המאמר

תקף שוטר – לא ישוחרר למעצר בית

בית משפט השלום בב"ש ביטל בקשה למעצר בית שהוגשה ע"י עצור אשר לטענת השופט מהווה סכנה מוחשית וברורה לציבור. מדובר בבחור שנעצר באשמת עבירות קשות של אלימות כלפי כמה נערים אשר לטענתו התנכלו לחברתו. לאחר שנעצר התפרע הצעיר גם בתחנת המשטרה ואף נשך את מפקד התחנה, סגן ניצב משה איבגי.


הסיפור התחיל כאשר הצעיר, בן 25 מדימונה, חיכה לפגוש את חברתו בשעת לילה ברחובות דימונה. כאשר פגשה אותו חברתו, סיפרה לו כי התמהמהה משום שמספר נערים פגשו אותה בדרך והטרידו אותה.


כאן עלה קצפו של הצעיר על הנערים, הוא חיפש אותם וכשמצא אותם התחיל לשאול אותם שאלות בנוגע לאירוע. מכיוון שלא קיבל תשובות מהירות, הוא התנפל עליהם והפליא בהם מכותיו.
 

 

השתולל בתחנת המשטרה


הנערים הובהלו לבית החולים כאשר הם חבולים בפניהם ולאחד מהם אף נשברו האף וכמה שיניים. כאשר נחקרו הארבעה במשטרה, סיפרו על הפגיעה והשוטרים בתגובה איתרו את הצעיר ועצרו אותו. כאשר נעצר, התברר לשוטרים כי היה אמור בכלל להיות במעצר בית בליל התקיפה.

 

בתחנת המשטרה, השתולל הצעיר ועל מנת להשתלט עליו היה צורך במספר שוטרים, כולל מפקד התחנה.


השופט החליט להאריך את מעצרו ולא לשחררו למעצר בית, משום שהודיע כי הוא מסוכן באופן מוחשי לציבור.


(NRG)
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

מעצר עד תום ההליכים ושיקולי בית המשפט

מעצר עד תום ההליכים ושיקולי בית המשפט

מהו מעצר עד תום ההליכים? מהם השיקולים העומדים בפני בית המשפט בבואו לבחון בקשה למעצר עד תום ההליכים? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. 

מסדר זיהוי פלילי – מהן השיטות לבצע מסדר זיהוי?

באמצעות מסדר זיהוי ניתן לאתר ולבדוק את זהותו של מבצע עבירה פלילית, כדי להוכיח את הקשר שלו לעבירה וכבסיס להגשת כתב אישום והעמדתו לדין. 

חקירה תחת אזהרה, מהן זכויות נחקר תחת אזהרה?

משמעות חקירה תחת אזהרה היא שאדם נחקר במשטרה כחשוד בביצוע עבירה פלילית ולא כעד, וכי הוזהר לגבי ההשלכה המשפטית של החלטתו למסור את גרסתו או לשמור על זכות השתיקה. 

מעצר בית: תנאים הגבלות וזכויות במעצר בית מלא וחלקי

מעצר בית מלא מאפשר לחשוד לשהות אך ורק בביתו או בבית של אדם קרוב תחת פיקוח של 24 שעות, לעומת מעצר בית חלקי שמאפשר לחשוד לשהות מחוץ לבית בחלק משעות היממה, ואף לצאת לעבודה ולסידורים שונים.  

מאסר על תנאי בר הפעלה

נאשם שנגזר עליו מאסר על תנאי, וביצע שוב את העבירה שבגינה הועמד לדין, או ביצע עבירה דומה, ירצה עונש מאסר מאחורי סורג ובריח על פי התנאים שנקבעו בגזר הדין.  תגיות: hov.what2do,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.