www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - אלימות

עבירה של תקיפת עובד ציבור על רקע הגשת דוח חנייה

צעיר כבן 27 שנים תקף שני פקחים מטעם עיריית ירושלים, אשר סירבו להימנע ממתן דוח חניה. עקב כך הורשע בעבירה של תקיפת עובד ציבור.  


אדם שיכור נכנס למסעדה עם סכין בידו

אדם שיכור שרב עם אדם אחר, ניסה להיכנס למסעדה כדי לחפש את אותו אדם. לאחר שלא נתנו לו להיכנס, הוא נטל סכין מקיוסק סמוך, ושב למסעדה עם סכין בידו.  


מה העונש על סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה?

צעיר כבן 20 הצטרף לאחרים, בכוונה לפגוע ביהודים על ידי יידוי אבנים לעבר רכבים נוסעים בכביש, זאת על רקע רצח הנער מוחמד אבו חדיר. עקב כך הורשע בעבירה של סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה.  


נהג אופנוע צעיר תקף אשה מבוגרת שבאה לסייע לו

הנאשם נפל מאופנוע, בשעה שנהג בו במהירות, ונבהל מהרכב של המתלוננת אשר יצא באותה עת מחנייה. עקב כך נקט הנאשם באלימות מתפרצת ובלתי מרוסנת, כלפי המתלוננת בת 65, אשר יצאה מרכבה כדי לסייע לו. 


איומים ותקיפת בת זוג בזמן מעצר בית - מה העונש?

הנאשם כבן 55, בעל עבר פלילי ואב לארבעה ילדים, איים על בת זוגו, הכה אותה, ואף נעל אותה בדירתם המשותפת, כל זאת לעיני ילדם המשותף ובשעה שהיה במעצר בית.


מה עונשו של ערבי שיידה אבן לעברו של יהודי ופגע ברגלו?

ערבי תושב מזרח ירושלים יידה לעברו של יהודי אבן שפגעה ברגלו, ולמרבה המזל לא נגרם כל נזק. הערבי הורשע בעבירה של תקיפה סתם וההגנה ביקשה להימנע מהרשעתו בפלילים.  


מה עונשו של אדם שעקב אחרי בת זוגו ואיים עליה?

הנאשם נהג להשאיר פתקים בעלי תוכן מטריד על חלון רכבה של בת זוגו בניגוד לרצונה, הוא עקב אחריה ואיים עליה בטלפון שיפגע בה ובילדיה אם תעזוב אותו.  


מה העונש על החזקת סכין לצורך הגנה עצמית במהלך מבצע צוק איתן?

תלמיד ישיבה הורשע על פי הודאתו בעבירה של החזקת סכין, זאת לאחר שהגיע לסניף ביטוח לאומי כשהוא נושא על גופו סכין. הנאשם טען כי מדובר בהגנה עצמית עקב המצב הביטחוני ולא התכוון לפגוע באף אחד.  


גבר שיכור שהצית אש סמוך לגן ילדים הורשע בעבירות הצתה ושכרות

אלכוהוליסט שהה בקרבת גן ילדים וכאשר הגננת הפצירה בו לעזוב את המקום הוא שילח אש בעשבים ובפסולת סמוך לגן והחל לקלל ולהשתולל עד שנעצר בידי שוטרים.  


הרשעת נאשם בגין תקיפה בנסיבות מחמירות במועדון לילה

במהלך בילוי לילי במועדון החתול והכלב, תקף הנאשם אדם תמים, שביקש לברך לשלום את חברו והפליא בו את מכותיו עד להתערבות מאבטחי המקום.  


איים על חייה של האקסית במסרון, מה העונש?

רווק בן העדה האתיופית התקשה להתגבר על הפרידה מבת זוגו, ושלח לה מסרון מאיים ובשיחת טלפון אמר שיהרוג אותה. בנסיבות אלו הורשע בעבירות של איומים.  


הנאשם שפיתח אובססיביות כלפי המתלוננת פרסם את פרטיה באתרי סקס

לאחר שעזב את מקום עבודתו, הנאשם החל להטריד במשך מספר חודשים את אחת העובדות ופיתח אובססיביות כלפיה, אשר באה לידי ביטוי בשליחת מכתבים לביתה, פרסום פרטיה באתרי היכרויות ואיומים על חייה.  


מהו עונשו של צעיר שתקף את אחיו ואיים עליו באולר?

צעיר לפני גיוס תקף את אחיו הגדול ממנו בשש שנים, וניסה לדקור אותו באולר. הצעיר הורחק מביתו והורשע בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש.  


מאסר על תנאי לצעיר שאיים על הוריו ותקף את אביו

צעיר המכור לסמים ולאלכוהול איים על אמו ותקף את אביו, מאחר שסירבו להכניסו לביתם. בעקבות המקרה עבר הצעיר גמילה בהצלחה, וביקש סליחה מהוריו.  


הנאשם מצא רימון הלם ברחוב ושמר אותו בביתו, מה עונשו?

הנאשם מצא ברחוב, סמוך לפח האשפה, רימון הלם צהלי. הנאשם פירק את הרימון והוציא ממנו את הנצרה, ולקח אותו לביתו, שם אחסן אותו בארון והמשיך בשגרת חייו.  


הנאשם תקף את בת זוגו המוכרת כידועה בציבור וגרם לה חבלות קשות

כאשר שבה המתלוננת לביתה, היא גילתה כי בן זוגה החליף את מנעול הכניסה ולאחר שקפצה מעל הגדר הוא גירש אותה באלימות וגרם לה לחבלות של ממש.  


עבודות שירות לבעל שאיים על אשתו ותקף את ילדיו

אב לארבעה ילדים, איים שישפוך חומצה על אשתו וישרוף לה את העיניים, ודחף את בתו שיצאה להגנת אמה. לאחר שדחף גם את השוטר שהוזמן לבית, הוא הורשע בתקיפה בנסיבות מחמירות. 


השוטר הורה לצעיר לעצור והוא בתגובה תקף וקילל אותו

הנאשם הורשע בביצוע עבירות של תקיפת שוטר והעלבת עובד ציבור, מאחר והוא בעט בשוטר שנסה למנוע את כניסתו לאזור מסוכן, והשתמש במילים קשות ופוגעניות.  


הנאשם תקף עובדת זרה וגנב מחשב ממרפאה

הנאשם הורשע בשתי עבירות של תקיפה סתם ובעבירות של פריצה לבנין וביצוע גניבה, כאשר בשני המקרים הוא היה תחת השפעת אלכוהול. שני התיקים צורפו לתביעה אחת.  


מהו עונשו של נאשם שהחזיק סכין למטרה לא כשרה ודקר טרמפיסט?

חייל שהסיע טרמפיסט שיכור ברכבו הפרטי, דקר אותו באמצעות אולר, וגרם לו לחתך בישבנו, זאת לאחר שבמשך כל הנסיעה, הטרמפיסט הקניט את החייל והתגרה בו.  


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  לעמוד הבא    >>