www.what2do.co.il

מה עונשו של אדם שעקב אחרי בת זוגו ואיים עליה?

דרגו את המאמר

מה עונשו של אדם שעקב אחרי בת זוגו ואיים עליה?

הנאשם ניהל קשר זוגי עם אשה חרדית, וכאשר היא ביקשה לנתק את הקשר עמו, הוא החל לעקוב אחריה, להטריד אותה בטלפון ולאיים כי יפגע בה ובילדיה. לאחר הגשת תלונה במשטרה, הנאשם נשלח למעצר עד תום הליכים לתקופה של עשרה חודשים, והוגש נגדו כתב אישום בגין פגיעה בפרטיות ועבירות של איומים והטרדה.

 

על פי האישום הראשון, בתחילת שנת 2013, גילתה המתלוננת כי היא בהריון מהנאשם וביקשה ממנו שישמור על הדבר בסוד, מאחר שהיא אלמנה וחרדית והדבר אינו מקובל בחברה שאליה היא משתייכת. הנאשם לא כיבד רצונה, ובאמצעות שליחת מסרונים אנונימיים דיווח לבתה של המתלוננת, כי אמה בהיריון. בגין מעשה זה, הודה הנאשם בביצוע עבירה של פרסום שיש בו פגיעה בפרטיות.

 

הנאשם איים כי ישרוף את המתלוננת וירצח את ילדיה

 

על פי האישום השני, הנאשם נהג להשאיר פתקים בעלי תוכן מטריד על חלון רכבה של המתלוננת בניגוד לרצונה. בין היתר רשם הנאשם כי הוא שבור ומיואש, מתענה ומתייסר בלעדיה, ולא יוותר עליה לעולמים. הנאשם הודה בעבירה של פגיעה בפרטיות, בילוש או הטרדה אחרת.

 

בסוף שנת 2013, במהלך שיחת טלפון בין הנאשם למתלוננת, אמרה המתלוננת כי היא אינה מעוניינת להיות עמו בקשר. בתגובה איים הנאשם במטרה להפחידה או להקניטה, ואמר לה שהקשר ביניהם לא ייפסק והוא לא ייפסק בטוב, ואף איים כי ישרוף אותה וירצח את ילדיה. הנאשם הודה בעבירות של איומים והטרדה באמצעות מתקן בזק.

 

לאחר חודש ימים המתלוננת יצאה ביחד עם בתה, להופעה בתל אביב, הנאשם עקב אחריה מהרגע שיצאה מביתה ועד למקום ההופעה. בבוקר למחרת הוא שוב עקב אחריה והתיישב לידה בבית קפה, שם איים עליה ואמר לה כי יצית אותה ואת ילדיה. עקב כך הנאשם נשלח למאסר לתקופה של עשרה חודשים. 

 

הנאשם הרגיש נבגד ומנוצל על ידי המתלוננת

 

הסנגור ציין כי השניים קיימו קשר זוגי הכולל יחסי מין, עד למועד הגשת התלונה, והדברים הקשים והחמורים שביצע, באו על רקע תסכול והיותו בסערת רגשות עקב רצונה לנתק את הקשר. הסנגור ביקש להורות על שחרור הנאשם לחלופת מעצר, ולקבל את המלצת תסקיר המבחן לשלבו בתכנית טיפולית במרכז המיועד לטיפול בגברים הנוהגים באלימות זוגית, כדי לתת לו הזדמנות לשקם עצמו ולהוכיח כי הלך בדרך טיפולית.

 

הסנגור ביקש להשית על הנאשם צו שירות לתועלת הציבור בהיקף של 220 שעות ופיקוח שירות המבחן למשך שנה. מנגד טען התובע כי מעשי הנאשם אשר נקט באלימות כלפי בת זוגו חמורים ביותר, לכן עתר להשית עליו עונש מאסר לתקופה שלא תפחת משלוש שנות מאסר, בנוסף לעונשים נלווים.

 

לאחר שמיעת הטיעונים, הגיע בית המשפט למסקנה כי מדובר באדם מתוסכל ביותר, שעל פי תפיסת עולמו, לא יעלה על הדעת כי בת זוגו תעשה כרצונה ותנתק הקשר עמו, ותסכולו הוביל להתנהגות אובססיבית קשה ביותר, שיש בה כדי להטיל אימה ופחד על כל אדם.

 

בסופו של דבר בית המשפט הורה על שחרור הנאשם ממעצרו והשתלבות בתכנית טיפולית שיקומית כפי המלצת שירות המבחן. לנוכח שיקומו המוצלח, נגזרו עליו שבעה חודשי מאסר על תנאי, קנס בסך 500 שקלים ופיצוי למתלוננת בסך 3,000 שקלים. בנוסף חייב בית המשפט את הנאשם לבצע שירות לתועלת הציבור בהיקף של 220 שעות, תחת פיקוח שירות המבחן למשך שנה.

 

ת"פ 42878-01-14 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

בתי המשפט נוטים להחמיר בעונשיהם של אלו המורשעים בעבירות שוד כנגד קשישים. השופט אליקים רובינשטיין התייחס לכך בפסיקתו... 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

עבירת תקיפה ואלימות - שיקולי ענישה

מהם שיקולי הענישה במסגרת עבירות תקיפה? מהו ההבדל בין תקיפה סתם לתקיפה חמורה יותר? אילו טענות יכולות לשרת את הנאשם? 

הטרדה באמצעות מתקן בזק, מהי?

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק? האם מדובר בעבירה אשר ניתן להרשיע בה גם נאשמים המטרידים באמצעי תקשורת אחרים? 

איומים, מה העונש בעבירת איומים?

מהי עבירת איומים? כיצד מוכיחים אותה? מהם השיקולים מבחינת גזר דין לאחר הרשעה באיומים? 

עבירת סחיטה באיומים במשפט הפלילי

סחיטה באיומים ... מה העונש בחוק? מהי גישת בתי המשפט לעבירה זו? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורך דין פלילי באתר. 

הגנה עצמית במשפט הפלילי, אימתי?

הרציונל המשפטי חברתי העומד מאחורי סוגיית ההגנה העצמית נטוע בראשיתו בעצם זכותו הטבעית של הפרט להגן על חייו ועל רכושו, זכות אשר הייתה קיימת לו עוד "במצב הטבעי", עוד בטרם התקיימה מסגרת חברתית מדינית. 

הריגה, שיקולי ענישה בעבירת הריגה

כיצד גוזר בית המשפט את דינו של נאשם בעבירת הריגה? מהם השיקולים להקלה בעונש ומהם להחמרה?  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.