www.what2do.co.il

הרשעת נאשם בגין תקיפה בנסיבות מחמירות במועדון לילה

דרגו את המאמר

הרשעת נאשם בגין תקיפה בנסיבות מחמירות במועדון לילה

במהלך בילוי במועדון לילה בתל אביב, תקף הנאשם, כבן 29 שנים, יחד עם חבריו, את אחד מאורחי המועדון וגרם לו לחבלות קשות. בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו הרשיעו בעבירות אלימות של פציעה בנסיבות מחמירות ותקיפה בנסיבות מחמירות.

 

על פי עובדות כתב האישום, במהלך חודש פברואר 2014, בשעת לילה מאוחרת, הגיע הנאשם בלוויית חבריו לבילוי במועדון "החתול והכלב" בתל אביב. בתוך המועדון המתלונן ניגש אל חברו של הנאשם ונישק את ראשו. אותו חבר נפצע בראשו באורח חמור מספר שנים קודם לכן, על כן חששו החברים כי נשקפת לו סכנה ממשית.

 

הנאשם לא הפסיק להכות את המתלונן עד להתערבות מאבטחים

 

בשלב זה הנאשם ניגש אל המתלונן ויחד עם חברו הכה בו מכות נמרצות והפילו ארצה. כשהמתלונן קם על רגליו אחז הנאשם בצווארו וניסה להדוף אותו וחבריו הפילו אותו שוב אל הרצפה. בעודו שוכב על רצפת המועדון בעט הנאשם בבטנו וחבט באגרופיו בראשו בעוצמה רבה.

 

רק לאחר התערבות מאבטחי המועדון הפסיק הנאשם להכותו. כתוצאה מהתקיפה הקשה נגרמו למתלונן שני שברים ברגלו הימנית, נקרעה לו רצועת הקרסול, והוא אושפז לטיפול רפואי בבית חולים.

 

המאשימה הדגישה את חומרת עבירות האלימות שבוצעו בידי כמה תוקפים בצוותא, תוך ניצול חולשתו ופגיעותו של המותקף. עם זאת לקחה בחשבון את הודאת הנאשם ואת העובדה שעברו הפלילי אינו מכביד, לפיכך עתרה להשית עליו עונש של שנת מאסר בפועל.

 

הסנגור טען כי מדובר במעשה לא מתוכנן

 

הסנגור טען כי עבירות האלימות שביצע הנאשם אינן דבר של מה בכך, אולם הוא לא תכנן את המהלכים האלימים, אלא הם התגבשו תחת השפעת אלכוהול, והוא לא השתמש בחפץ חד או במכשיר קהה.

 

עוד הוסיף כי הנאשם נשוי ואב לשני ילדים ואשתו נמצאת בשלבי הריון מתקדמים. הוא עובד עם אביו בעסק משפחתי ומשתף פעולה עם שירות המבחן ומשתתף בטיפול קבוצתי. על כן ביקש להימנע מעונש מאסר מאחורי סורג ובריח ועתר להטיל עליו עבודות שירות משיקולי שיקום. הנאשם הביע חרטה והציע לפצות את המתלונן בסכום כסף נכבד.

 

בית המשפט ציין כי עבירות האלימות הן ביטוי לפגיעה בערך החברתי המוגן של הגנת הגוף והנפש. וסבר כי הפגיעה הגופנית שנגרמה למתלונן אינה מבוטלת. ואף העובדה שהתוקפים לא השתמשו בנשק חם או קר אינה מהווה נחמה לנתקף שלא יכול היה לדעת אם יימצא מי שיחלץ אותו מן הקטטה האכזרית.

 

בית המשפט גזר על הנאשם 9 חודשי מאסר בפועל

 

עוד ציין כי שיקולי הענישה בעבירות אלימות, גם אם נסיבות העבירה ותוצאותיה אינן חמורות במיוחד, המתחם נע בין 6 ל 18 חודשי מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח, ולא מאסר בדרך של עבודת שירות. והרף העליון של המתחם עשוי להגיע לכדי 24 חודשי מאסר.

 

בסופו של דבר גזר בית המשפט על הנאשם 21 חודשי מאסר שמתוכם 9 חודשים לריצוי בפועל ויתר המאסר על תנאי לשלוש שנים, בנוסף חייב אותו לשלם למתלונן פיצוי בסכום של 33,334 שקלים.

 

ת"פ 28917-03-14 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

בתי המשפט נוטים להחמיר בעונשיהם של אלו המורשעים בעבירות שוד כנגד קשישים. השופט אליקים רובינשטיין התייחס לכך בפסיקתו... 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

עבירת תקיפה ואלימות - שיקולי ענישה

מהם שיקולי הענישה במסגרת עבירות תקיפה? מהו ההבדל בין תקיפה סתם לתקיפה חמורה יותר? אילו טענות יכולות לשרת את הנאשם? 

הטרדה באמצעות מתקן בזק, מהי?

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק? האם מדובר בעבירה אשר ניתן להרשיע בה גם נאשמים המטרידים באמצעי תקשורת אחרים? 

איומים, מה העונש בעבירת איומים?

מהי עבירת איומים? כיצד מוכיחים אותה? מהם השיקולים מבחינת גזר דין לאחר הרשעה באיומים? 

עבירת סחיטה באיומים במשפט הפלילי

סחיטה באיומים ... מה העונש בחוק? מהי גישת בתי המשפט לעבירה זו? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורך דין פלילי באתר. 

הגנה עצמית במשפט הפלילי, אימתי?

הרציונל המשפטי חברתי העומד מאחורי סוגיית ההגנה העצמית נטוע בראשיתו בעצם זכותו הטבעית של הפרט להגן על חייו ועל רכושו, זכות אשר הייתה קיימת לו עוד "במצב הטבעי", עוד בטרם התקיימה מסגרת חברתית מדינית. 

הריגה, שיקולי ענישה בעבירת הריגה

כיצד גוזר בית המשפט את דינו של נאשם בעבירת הריגה? מהם השיקולים להקלה בעונש ומהם להחמרה?  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.