www.what2do.co.il

איומים ותקיפת בת זוג בזמן מעצר בית - מה העונש?

דרגו את המאמר

איומים ותקיפת בת זוג בזמן מעצר בית - מה העונש?

גבר בעל עבר פלילי שתקף את בת זוגו בזמן שהותו במעצר בית, הורשע בעבירות של איומים, תקיפת בת זוג וכליאת שווא. הצדדים הגיעו להסדר לפיו, הוא הודה והורשע בעובדות כתב האישום ונשלח לקבלת תסקיר. בית משפט השלום בתל אביב נדרש לקבוע את עונשו.

 

על פי עובדות כתב האישום המתוקן, בחודש מאי 2014, בעת ששהו בני הזוג בדירתם בבת ים, המתלוננת האכילה את ילדם המשותף, והנאשם האזין לרדיו בעוצמה גבוהה. המתלוננת ביקשה ממנו שינמיך קצת, כדי שהילד יהיה מרוכז באכילה, ולא בקולות שבקעו מן הרדיו, אך הנאשם סירב.

 

המתלוננת החזיקה את הילד על הידיים וכיבתה את הרדיו. בתגובה איים עליה הנאשם, הזהיר שלא תיגע ברדיו ודחף אותה. כדי להרחיקו ממנה ומהילד, המתלוננת בעטה בו והתכוונה להתקשר למשטרה. אך אז הנאשם משך את מכשיר הטלפון מידיה, זרק אותו על הרצפה, בעט בו והחביאו. היא ניסתה לצאת מהדירה בעוד שבנם התינוק על ידיה, אולם אז הוא חסם בפניה את הדרך, נעל את הדלת ודחף אותה.

 

עקב כך המתלוננת נפלה על גבה יחד עם בנם התינוק, וכתוצאה ממעשיו נגרם לה שפשוף בגב המהווה חבלה של ממש. בהמשך היום המתלוננת שוב ניסתה לצאת מדירה, והנאשם נעל את הדלת והכה אותה באגרופים בכתפה, עד שהשכנים שמעו את זעקותיה והזמינו משטרה.

 

הנאשם ביצע את העבירה על רקע לחצים במעצר בית

 

מתסקיר שירות המבחן עלה כי הנאשם כבן 55, אלמן ואב לארבעה ילדים מנשים שונות. הוא לא גויס לצבא עקב מעורבותו בפלילים בגיל צעיר, ואינו יודע גם כיום קרוא וכתוב. הנאשם היה מכור לסמים, וכעת הוא מוכר בחנות בגדים.

 

קצין המבחן התרשם כי בשנים האחרונות ניהל הנאשם אורח חיים שולי ועברייני מתמשך. הוא נעצר בגין עבירות רכוש וסחר בסמים ושוחרר למעצר בית עם צו פיקוח מעצר לשישה חודשים, במהלכם השתלב בקבוצה טיפולית לעצורי בית וביחידה לטיפול בהתמכרויות. בנוסף ריצה מאסר בפועל בגין עבירת תעבורה.

 

הנאשם החל הליך שיקום שמתנהל מזה 20 חודשים, הוא הודה בביצוע תקיפה של בת זוג והביע על כך חרטה, ואף טען כי ביצע את העבירה על רקע הקשיים והלחצים במעצר הבית. לנוכח השיקום שעבר, המליץ שירות המבחן על הטלת עונש קונקרטי הרתעתי צופה פני עתיד.

 

המאשימה ציינה את חומרת מעשיו בכך שתקף את המתלוננת ואיים עליה. ובשל הרשעותיו הקודמות טענה כי לא ניתן להטיל עליו עבודות שירות. לפיכך עתרה לעונש מאסר בפועל בן שישה חודשים, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי.

 

הסנגור ציין כי הנאשם הודה במיוחס לו, לקח אחריות וחסך זמן שיפוטי יקר. בת זוגו בחרה לחדש עמו את הקשר הזוגי, וביקשה להתחשב בו ולא לשלוח אותו למאסר, ואף טענה כי הדברים הוצאו מפרופורציה, והוא מתנצל ומצטער על כך.

 

עברו הפלילי של הנאשם הוא בתחום הרכוש והסמים

 

בית המשפט התרשם כי לנאשם הרשעות קודמות, שאותן החל לבצע כנער, בגין עבירות סמים, רכוש, אלימות ובריחה ממעצר. הוא ריצה מספר עונשי מאסר, ובשנת 2007 שוחרר ממאסרו האחרון, מאז ניכרת התמתנות מסוימת במעורבותו בפלילים, ואף אין לו עבר בתחום האלימות במשפחה. בנסיבות אלו גזר בית המשפט על הנאשם מאסר למשך שנה על תנאי למשך שלוש שנים שלא יעבור עבירת אלימות, קנס בסך 1,000 שקלים והתחייבות כספית על סך 2,500 שקלים.

 

ת"פ 15030-05-14 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

בתי המשפט נוטים להחמיר בעונשיהם של אלו המורשעים בעבירות שוד כנגד קשישים. השופט אליקים רובינשטיין התייחס לכך בפסיקתו... 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

עבירת תקיפה ואלימות - שיקולי ענישה

מהם שיקולי הענישה במסגרת עבירות תקיפה? מהו ההבדל בין תקיפה סתם לתקיפה חמורה יותר? אילו טענות יכולות לשרת את הנאשם? 

הטרדה באמצעות מתקן בזק, מהי?

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק? האם מדובר בעבירה אשר ניתן להרשיע בה גם נאשמים המטרידים באמצעי תקשורת אחרים? 

איומים, מה העונש בעבירת איומים?

מהי עבירת איומים? כיצד מוכיחים אותה? מהם השיקולים מבחינת גזר דין לאחר הרשעה באיומים? 

עבירת סחיטה באיומים במשפט הפלילי

סחיטה באיומים ... מה העונש בחוק? מהי גישת בתי המשפט לעבירה זו? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורך דין פלילי באתר. 

הגנה עצמית במשפט הפלילי, אימתי?

הרציונל המשפטי חברתי העומד מאחורי סוגיית ההגנה העצמית נטוע בראשיתו בעצם זכותו הטבעית של הפרט להגן על חייו ועל רכושו, זכות אשר הייתה קיימת לו עוד "במצב הטבעי", עוד בטרם התקיימה מסגרת חברתית מדינית. 

הריגה, שיקולי ענישה בעבירת הריגה

כיצד גוזר בית המשפט את דינו של נאשם בעבירת הריגה? מהם השיקולים להקלה בעונש ומהם להחמרה?  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.