www.what2do.co.il

גבר שיכור שהצית אש סמוך לגן ילדים הורשע בעבירות הצתה ושכרות

דרגו את המאמר

גבר שיכור שהצית אש סמוך לגן ילדים הורשע בעבירות הצתה ושכרות

גבר כבן 53 המתקיים מקצבת נכות עקב התמכרותו לאלכוהול, שילח אש בעשבים ופסולת בשטח פתוח סמוך לגן ילדים והורשע בעבירות של הצתה ושכרות, בנוסף הודה בעבירה של מעשה מגונה בפומבי, לאחר שחשף את איבר מינו בגן ציבורי. בית משפט המחוזי בנצרת נדרש לקבוע את העונש ההולם.

 

על פי עובדות כתב האישום, בחודש דצמבר 2014, בשעת בוקר מאוחרת, שהה הנאשם בקרבת גן ילדים כשהוא נתון תחת השפעת אלכוהול והתיישב בסמוך לשער הגן. הגננת שאלה לרצונו והנאשם השיב כי הוא "רוצה אותה". הגננת הפצירה בו שיעזוב את המקום אחרת תזמין משטרה.

 

אש החלה לבעור ועשן כבד עלה לכיוון גן הילדים

 

בתגובה הנאשם החל לצעוק ולקלל את הגננת ואת ילדי הגן. הגננת מיהרה להוביל את הילדים לתוך מבנה הגן והתקשרה למשטרה. הנאשם התיישב מטרים ספורים מגדר הגן ושילח אש בעשבים ובפסולת שהיו במקום. כתוצאה מכך החלה לבעור אש ועשן כבד עלה לכיוון גן הילדים. השוטרים עיכבו את הנאשם, ואז החל לקלל ולהשתולל עד שנעצר, ואף המשיך בהתנהגותו האלימה במהלך הנסיעה בניידת ובתחנת המשטרה.

 

על פי כתב האישום המצורף, בחודש יולי 2013 הנאשם ביצע מעשה מגונה בפומבי, באנדרטה בתוך גן ציבור, בכך שהוריד את מכנסיו והוציא את איבר מינו בנוכחות אחרים. באותן נסיבות תקף את המתלוננת, באופן שתפס את קרסול רגלה בכוח וסירב לשחררה עד להתערבות אחרים.

 

המאשימה ציינה את עברו הפלילי המכביד של הנאשם, והרשעתו בעבירות של הצתה, אלימות והפרעת הסדר הציבורי. בנוגע להצתה בסמוך לגן הילדים, טענה המאשימה כי הנאשם פגע בערך החברתי של שמירה על שלום וביטחון הציבור, ובערך המוגן של שמירה על הסדר הציבורי.

 

המאשימה עתרה להטיל עליו עונש המצוי בשליש העליון של מתחם הענישה בעבירות שביצע, מאסר על תנאי, והפעלת התנאי הקודם במצטבר לעונשו הנוכחי. בכתב האישום המצורף טענה כי מתחם העונש ההולם נע בין שישה חודשים לשנת מאסר בפועל.

 

מעשיו של הנאשם נובעים מהיותו נתון תחת השפעת אלכוהול

 

הסנגור ציין כי באירוע ההצתה לא נגרם כל נזק, לכן מדובר ברף חומרה נמוך והפגיעה בערכים חברתיים היא מינורית, מאחר שהנאשם הצית עשבים ופסולת בלבד. ואף הוסיף שהגורם לעבירה הוא שכרותו של הנאשם ולא קדם לה תכנון. בנוגע לעבירה הנוספת טען כי לא היתה כוונה במעשיו, ובסך הכול ביקש להטיל את מימיו.

 

עוד ציין כי הנאשם מוכר לרשויות הרווחה ולמערכות בריאות הנפש בשל מצבו הנפשי והתמכרותו לאלכוהול, והוא מבלה את רוב זמנו ברחוב. הסנגור טען כי המאסר המותנה אינו בר הפעלה מאחר שתנאי שהוא לא יעבור את העבירה בה הורשע של מעשה מגונה בפומבי והתנהגות פרועה במקום ציבורי.

 

הנאשם ירצה 20 חודשי מאסר בפועל

 

בית המשפט התרשם כי מעשיו של הנאשם נובעים מעצם היותו אלכוהוליסט ולא כאקט של נקמה עבריינית מתוכננת, ואף התקשה לאמוד את מידת הסיכון שיצר במעשה ההצתה למבנה ולשוהים בו, וקבע כי סיכון מסוים נוצר, לפיכך המתחם ההולם נע בין שישה חודשי מאסר לשנתיים בפועל.

 

עוד קבע כי עקב התמכרותו לאלכוהול העונשים שהוטלו עליו עד כה לא הרתיעו אותו מהמשך התנהגותו הפרועה המסוכנת, לפיכך גזר עליו שמונה עשר חודשי מאסר לריצוי בפועל, הפעלת עונש מאסר מותנה, כך שבסך הכל יישא עשרים חודשי מאסר בפועל ועוד עשרה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

 

ת"פ 63560-12-14 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

שוד קשישים - דוגמאות לענישה

בתי המשפט נוטים להחמיר בעונשיהם של אלו המורשעים בעבירות שוד כנגד קשישים. השופט אליקים רובינשטיין התייחס לכך בפסיקתו... 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

התעללות בחסר ישע

מהי התעללות בחסר ישע? האם מדובר בעבירה פלילית? כיצד ניתן לאבחן התעללות בחסר ישע? 

עבירת תקיפה ואלימות - שיקולי ענישה

מהם שיקולי הענישה במסגרת עבירות תקיפה? מהו ההבדל בין תקיפה סתם לתקיפה חמורה יותר? אילו טענות יכולות לשרת את הנאשם? 

הטרדה באמצעות מתקן בזק, מהי?

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק? האם מדובר בעבירה אשר ניתן להרשיע בה גם נאשמים המטרידים באמצעי תקשורת אחרים? 

איומים, מה העונש בעבירת איומים?

מהי עבירת איומים? כיצד מוכיחים אותה? מהם השיקולים מבחינת גזר דין לאחר הרשעה באיומים? 

עבירת סחיטה באיומים במשפט הפלילי

סחיטה באיומים ... מה העונש בחוק? מהי גישת בתי המשפט לעבירה זו? פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורך דין פלילי באתר. 

הגנה עצמית במשפט הפלילי, אימתי?

הרציונל המשפטי חברתי העומד מאחורי סוגיית ההגנה העצמית נטוע בראשיתו בעצם זכותו הטבעית של הפרט להגן על חייו ועל רכושו, זכות אשר הייתה קיימת לו עוד "במצב הטבעי", עוד בטרם התקיימה מסגרת חברתית מדינית. 

הריגה, שיקולי ענישה בעבירת הריגה

כיצד גוזר בית המשפט את דינו של נאשם בעבירת הריגה? מהם השיקולים להקלה בעונש ומהם להחמרה?  

הסתה לגזענות – מהי עבירת הסתה ומה העונש?

הסתה היא ניסיון שכנוע של אדם יחיד או קבוצת אנשים לבצע מעשה שלילי, וגם העברת ביקורת חריפה שאין בה קריאה ישירה לביצוע מעשה אלא רק משתמעת ממנה נחשבת להסתה כמו גזענות או אנטישמיות. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.