www.what2do.co.il

גזר דין: עבירות מין חמורות בכח, בעובדת זרה ובקטינה בת 17

דרגו את המאמר

גזר דין: עבירות מין חמורות בכח, בעובדת זרה ובקטינה בת 17

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על אדם בשנות ה-50 לחייו שמונה שנות מאסר בפועל בגין ביצוע שורה של עבירות מין כלפי שתי מתלוננות. אחת המתלוננות הייתה עובדת זרה אשר אותה הנאשם אנס וביצע בה מעשים מגונים בכוח. השנייה, קטינה בת 17 אשר הנאשם ניסה לאונסה ולבצע בה מעשים מגונים.

 

בגין העבירות כנגד העובדת הזרה, נגזרו על הנאשם שש שנות מאסר בפועל. גזר דינו באשר לעבירות כלפי הקטינה הועמד על שנתיים בפועל. היות ובית המשפט הביע מורת רוח רבה מאופן ביצוע העבירות, הוחלט כי העונשים שנגזרו על הנאשם ירוצו על ידו במצטבר. דהיינו, שש שנים ועוד שנתיים, ולא שנתיים הכלולות בתוך השש. כמו כן, נגזרו על הנאשם תקופות משמעויות של מאסר על תנאי וקנסות כספיים בשיעור 30,000 שקלים (10,000 שקלים לקטינה ו-20,000 שקלים לעובדת הזרה).


נסיבות המקרה


האישום הראשון התייחס לאירוע בו הנאשם פגש את העובדת הזרה. המתלוננת הגיעה במהלך חופשה מעבודתה לביקור אצל חברה. הנאשם, אשר לא הכיר את המתלוננת וחברתה, הזמין אותן לעלות לביתו. השתיים נענו והחבורה נכנסה לבית. בהתחלה, הנאשם אירח את העובדת הזרה וחברתה. עם זאת, לאחר שהשתיים יצאו מהמקום, העובדת הזרה הבחינה שהטלפון הסלולארי שלה נשכח בדירה. כאשר היא עלתה לדירתו של הנאשם על מנת לאסוף את המכשיר הסלולארי, הנאשם הדף אותה לכיוון חדר השנה ואנס אותה בכוח.


בית המשפט התייחס למקרה זה בשאת נפש והודגשה האימה אשר הכתה במתלוננת בגין מעשי הנאשם. רגעי האימה הנ"ל מצאו ביטוי בשיחותיה של המתלוננת עם חברתה ועם מוקדנית המשטרה. השופטים ציינו כי הם התרשמו מההקלטה בנוגע לפגיעה הקשה של הנאשם במתלוננת, וזאת באופן בלתי אמצעי. האישום השני נגע לאירוע שהתרחש כשנתיים קודם לכן. גם המתלוננת הקטינה הגיעה לבקר חבר אשר גרה בסמוך לדירתו של הנאשם. בשלב מסוים, הנאשם "ניצל הזדמנות" בה החבר לא היה נוכח בבית וגרם למתלוננת לפתוח לו את הדלת באמתלת שווא. לאחר שהאחרונה פתחה את הדלת, הנאשם תקף אותה וניסה לאונסה בכוח.
 

שיקולים לחומרה


בית המשפט הדגיש כי במסגרת גזירת עונשו של הנאשם לא היה ניתן להתעלם מכך שהוא "נשא על גבו" עבר פלילי מכביד. הנאשם הורשע 27 פעמים עובר לגזר הדין הנוכחי, וזאת בגין עבירות אלימות, סמים ורכוש. כמו כן, עברו טמן בחובו גם הרשעה בביצוע מעשה מגונה בכוח בשנת 1986 (כ-16 שנים לפני הניסיון לאנוס את הקטינה).


בית המשפט ציין כי הנאשם לא הודה במעשים אלא כפר במיוחס לו כבר מתחילת ההליך. אי לכך, הוא אילץ את המתלוננות להעיד כנגדו בבית המשפט. מיותר לציין כי מדובר בנסיבה לחומרה מבחינתו של הנאשם וזאת נוכח חיוב המתלוננות לשוב אל רגעי האימה כאשר הן על דוכן העדים. אכן, אדם זכאי לפי חוק לנהל משפט במלואו.

 

עם זאת, כאשר מדובר בעבירות מין, נאשם אשר יודע שהוא אשם אך הוא מכריח את המתלוננות להעיד כנגדו בבית המשפט, עלול להתמודד עם החמרה בגזר דינו. כך קרה במקרה דנן. לא זו אף זו, במקום לכבד את המתלוננות אשר העידו כנגדו במשפט, הנאשם "הטיל רפש בבנות וניסה להקנות להן הרגלי התנהגות לקויים".
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.