www.what2do.co.il

חרדי הטריד חיילת במהלך נסיעה באוטובוס והואשם בהטרדה מינית

דרגו את המאמר

חרדי הטריד חיילת במהלך נסיעה באוטובוס והואשם בהטרדה מינית

כתב אישום הוגש כנגד אדם חרדי, בגין עבירות של הטרדה מינית והתנהגות פסולה במקום ציבורי. לאחר שקילל חיילת, בעת נסיעה באוטובוס. בית משפט השלום בירושלים נדרש להכריע האם הנאשם, ביצע את העבירות המיוחסות לו.

 

בחודש דצמבר 2011, נסע הנאשם, אברך בשנות הארבעים לחייו, באוטובוס ברחבי העיר ירושלים, בקו הנחשב "כשר למהדרין", בו קיימת הפרדה, הגברים יושבים בחלקו הקדמי והנשים בחלקו האחורי של האוטובוס. במהלך הנסיעה עלו מבקרי נסיעה וביקשו מיתר הנוסעים להסדיר את התשלום בעמדת הנהג. אחת הנוסעות, שהינה אשה חילונית, ביקשה להתקדם לחלק הקדמי, אלא שאז הנאשם, שישב במרכז האוטובוס, דרש ממנה לשוב לחלק האחורי, בטענה כי נשים לא צריכות להיות מקדימה.

 

החיילת התערבה בשיחה בין האברך לחילונית וכונתה "פרוצה"

 

החיילת, ילידת 1993 עמדה בסמוך לשניים בזמן שניהלו את השיחה, במקביל פנה אליה הנאשם והורה גם לה לחזור לחלק האחורי. המתלוננת השיבה לו כי מקומן של הנשים אינו מוגבל והיא רשאית לעמוד בכל חלקי האוטובוס. בתגובה היא חטפה מטח קללות מהנאשם שכלל את המילים : "פרוצה", "חסרת כבוד" וכדומה, הנאשם לא חדל לצעוק על המתלוננת, עד שהיא פרצה בבכי ופנתה למבקרי האוטובוס, שהזעיקו את המשטרה. כנגד הנאשם נטען כי הוא הטריד מינית את החיילת והתנהג באופן מגונה במקום ציבורי.

 

הנאשם רצה לחסוך מהחילונית את המעבר באוטובוס הצפוף

 

בדיון המשפטי הנאשם טען כי הוא לא הורה לאשה החילונית לחזור לחלק האחורי של האוטובוס, אלא היא התקשתה להגיע לעמדת התשלום, בשל הצפיפות באוטובוס, לכן הסביר לה, שמאחר וברשותה כרטיס רב קו, היא אינה חייבת לגשת לעמדת התשלום. לדבריו, הוא ניסה לעזור לה ולחסוך ממנה את המעבר הדחוס. הנאשם הודה כי קילל את החיילת, והשתמש במילה פרוצה, מאחר והיא התערבה בשיחתו עם החילונית והחלה לצעוק עליו, בעקבות כך הוא קילל אותה.

 

פרוצה היא מילה עדינה המתארת אדם שלא מתנהג בצניעות

 

לדברי הנאשם, פרוצה נחשבת מילה עדינה לאדם שאינו מתנהג בצניעות וכאשר נשאל מה לא היה צנוע בהתנהגותה של החיילת, ענה הנאשם כי היא התעקשה לעמוד בכוונה בין כל האברכים, למרות שהיא ידעה שזהו קו כשר, המקפיד על הפרדה ומקומן של הנשים הוא מאחור. ואף שביקש ממנה לשוב לאחור, היא סירבה לעשות כך, וסירובה התפרש אצל הנאשם כהתנהגות פרובוקטיבית.

 

המתלוננת העידה כי היא עלתה לאוטובוס בדלת האמצעית, כשהיא לבושה במדים, לאחר משמרת לילה בצבא, ועמדה במהלך כל הנסיעה במרכז האוטובוס. הנאשם, שישב בסמוך אליה, אמר לה לחזור אחורה, היא סירבה וענתה לו כי הוא יכול לשבת בעצמו מאחורה. הנאשם אמר כי זו בושה לעמוד בין אברכים מלומדים, והחל להתלהם ולקלל, כשהוא חוזר פעמים רבות, על המילה "פרוצה". המתלוננת סיפרה כי היא חשה מאוימת, היא בכתה וצעקה לעזרה.

 

בית המשפט הרשיע את הנאשם בעבירות המיוחסות לו

 

בית המשפט קבע כי כינויה של המתלוננת כפרוצה, והדרישה ממנה לעבור לחלק האחורי של האוטובוס, מהווים "התייחסות מבזה או משפילה", המכוונים לעצם היותה אשה. כמו כן, הנאשם לא הביע חרטה על מעשיו בפני המתלוננת, ואין מחלוקת כי הנאשם מודע לתוכן דבריו ולמשמעותם, למרות שניסה לעדן את המילים. בנסיבות אלה החליט בית המשפט להרשיע את הנאשם בעבירות של הטרדה מינית והתנהגות פסולה במקום ציבורי.

 

ת"פ 53381-12-11

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.