www.what2do.co.il

פיצויים לזונה מסרסור לאחר הרשעה בדין פלילי

דרגו את המאמר

פיצויים לזונה מסרסור לאחר הרשעה בדין פלילי

בית משפט השלום קבע, בפסק דין תקדימי, כי סרסור ישלם פיצויים לאישה אשר הובאה על ידו לישראל והועסקה בזנות. מדובר בתביעה נזיקית אשר הוגשה על ידי האישה, וזאת לאחר הרשעתו של הנתבע בהליך פלילי בעבירות של הבאת נשים מחו"ל לארץ למטרת זנות וסרסרות. במסגרת ההליך הפלילי נגזרו על הנתבע מאסר על תנאי וקנס בסך 25,000 שקלים. 
 

האישה טענה כי בשנת 2001 הוא הוברחה דרך מצרים לישראל, באופן לא לגאלי, וזאת על מנת לעסוק פה בזנות. לטענתה, היא הועסקה על ידי הנתבע בישראל בתנאים קשים של כפייה, כליאה, ניצול ותוך כדי התעללות נפשית ופיסית. היקף העבודה עמד על שבעה ימים בשבוע והתובעת טענה כי היא נדרשה לשרת כ-12 לקוחות מדי יום. בגין שירותיה נגבה מהלקוחות תשלום של 200-300 שקלים. עם זאת, שכרה של התובעת עמד על 30-80 שקלים בלבד ללקוח.

 

הסרסור טוען - "התובעת ידעה למה היא נכנסת"


הנתבע טען, לעומת זאת, כי התובעת ידעה למה היא נכנסה והיא הגיעה לישראל מתוך רצון חופשי ולאחר קיבלה מידע בנוגע לעבודה כבר בארץ מוצאה. הנתבע הוסיף כי התובעת ידעה היטב מהו אופי העבודה, מהם התנאים ומהו השכר. כמו כן, לטענתו, תנאי העסקתה היו נאותים וסבירים, והיא הייתה יכולה לחדול מהעיסוק בכל זמן נתון.


בית המשפט קבע כי יש לקבל את התביעה. השופט, כרמי מוסק, כתב בפסק הדין כי בית המשפט אינו יכול לעצום עיניו למראה תופעת הזנות הנחשבת לתופעה בזויה בכל חברה מודרנית ומתוקנת. כמו כן, תעשיית הסחר בנשים הפכה בשנים האחרונות למכת מדינה של ממש ויש להוציא מבית המשפט פסק דין הרתעתי אשר ימנע את העיסוק הנפשע הזה וידיר אותו ממחוזותינו.


השופט קבע כי יש לפסוק עבור התובעת פיצויים עונשיים מוגברים, הן בשל המצב אשר נכפה עליה, והן מבחינת הסלידה החברתית ממעשים אלו. כמו כן, בית המשפט פסק כי הנתבע ישלם לתובעת פיצויים בסך 450,000 שקים, והוצאות משפט ושכ"ט עורך דין בסך 70,000 שקלים.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.