www.what2do.co.il

הבחורה אמרה ``לא``, אך הברמן המשיך במעשיו והואשם באונס

דרגו את המאמר

הבחורה אמרה ``לא``, אך הברמן המשיך במעשיו והואשם באונס

בחור ובחורה נפגשו במסיבה, מצאו חן האחד בעיני השנייה, "זרמו" לחדר צדדי וחשוך ושם התנשקו. כאשר העניינים התחממו, חזרה בה הבחורה ודרשה מהבחור שיפסיק, אך הוא לא עצר. בית המשפט קבע שמדובר באונס וגזר על הנתבע שנתיים מאסר בפועל.

 

בחורה בת 19 הגיעה למסיבת גג ו"נדלקה" על הברמן

 

במרץ 2012 הגיעה בחורה צעירה, ילידת 1993, יחד עם חבריה למסיבה שהתקיימה על גג בניין בתל אביב, במהלך המסיבה נוצר קשר בינה לבין הברמן שעבד במקום, יליד 1987, ובשלב מסוים היא עברה לעמוד לצידו מאחורי הבר. הברמן הציע לבחורה להביא יחד איתו בקבוקי שתייה מחדר סמוך, היא הסכימה והלכה בעקבותיו לחדר צדדי וחשוך ליד הבר. הבחור סגר את הדלת, השניים התיישבו על ספה בחדר והחלו להתנשק ולהתחבק. רצף האירועים שהתרחש לאחר מכן שנוי במחלוקת עזה.

 

הבחורה אמרה לברמן להפסיק והדפה אותו מעליה

 

לפי גרסת המתלוננת, הבחור נגע בה בניגוד לרצונה, במקומות אינטימיים בחלקי גוף שונים, למרות התנגדותה המילולית והפיזית. וכן, הכניס את אצבעותיו לאיבר מינה. המעשים נפסקו בעקבות צלצול הטלפון הסלולרי של המתלוננת. שעזבה את החדר בסערה, סיפרה על המקרה לחבריה והם אלה שדיווחו על האירוע למשטרה.

 

מנגד הכחיש הנתבע, את מעורבותו במעשים מיניים, מלבד הנשיקות והחיבוקים שנעשו בהסכמת המתלוננת. במשטרה דיווח הנתבע, כי המתלוננת לא צעקה, לא בכתה, לא תקפה אותו ולא היו על גופה כל סימני אלימות.

 

לאחר האירוע המתלוננת היתה שרויה במצב של הלם מוחלט

 

במהלך החקירה, מסרו חבריה של המתלוננת את השתלשלות האירועים והדגישו את מצבה הנפשי הקשה של המתלוננת לאחר המקרה. רופא שבדק את גופה של המתלוננות לא גילה ממצאים, המקשרים את גופה לאירוע. ובעימות שנערך בין הצדדים, חזרו השניים על גרסאותיהם.

 

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש כתב אישום, על פיו הנתבע ביצע במתלוננת סדרה של מעשים מיניים שלא בהסכמתה, כשהיא הודפת אותו מעליה ומשתמשת מספר פעמים במילים: "לא" "תפסיק" ו"די". לפי החוק, החדרת אצבעות לאיבר המין בניגוד לרצון מהוות אונס. על כן הנתבע הואשם בעבירה של אינוס וריבוי עבירות של מעשים מגונים.

 

בעדות שמסרה המתלוננת, היא חזרה על טענותיה והודתה כי היא נמשכה אל הנתבע, הלכה אחריו והתנשקה איתו מרצונה, אך עם זאת היא עמדה על כך שהתנגדה למעשים המיניים שהוא ניסה לבצע בה, באופן מילולי ועל ידי הזזת ידו. השוטרת שגבתה את עדות המתלוננת מיד לאחר האירוע, העידה כי היא היתה שרויה בהלם, היא בכתה, רעדה ולא תקשרה.

 

המתלוננת הטעתה את הנתבע בהתנהגותה ובשפת גופה

 

תשובתו של הנתבע לכתב האישום, היתה שהוא והמתלוננת התנשקו והתחבקו, אך לא מעבר לכך. הנתבע הודה כי הוא "מעט רכן" על המתלוננת, אך הם בשום אופן לא הגיעו למצב שבו הוא כפה את עצמו עליה. לדבריו, המתלוננת קיבלה שיחת טלפון, ובשלב זה הם יצאו מהחדר, ללא כל מעשים מיניים נוספים.

 

ההגנה טענה כי יש להטיל ספק בגרסתה של המתלוננת, מאחר ולא מדובר בבחורה תמימה. המתלוננת הגיעה למסיבה, נדלקה על הברמן, נגשה אל מאחורי הבר, התלוותה אליו לחדר חשוך והתנשקה איתו. ההגנה הוסיפה כי הנתבע התקשה לפרש את רצונה וכוונתה של המתלוננת, לנוכח שפת גופה, התנהגותה והמהירות שהאירועים התרחשו.

 

על הנתבע נגזרו שנתיים מאסר בפועל וקנס כספי בסך 10,000 שקלים למתלוננת

 

בית המשפט המחוזי נתן אמון מלא בגרסתה של המתלוננת, וקבע כי עדותה היתה עקבית, מהימנה וישירה והוסיף כי לא בכי או צעקה הם המדד לאי הסכמה. בית המשפט דחה את טענות הנתבע והרשיע אותו בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום וגזר עליו שנתיים מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי בסך 10,000 שקלים למתלוננת.

 

בעקבות הכרעת הדין, הגיש התובע ערעור לבית המשפט העליון, וחזר על הטענה כי הצעירה הטעתה אותו והוסיפה להתנשק עימו, גם כאשר הדפה אותו מעליה. בית המשפט לא קיבל את הטענה של טעות במצב הדברים ודחה את הערעור. 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.