www.what2do.co.il

מהו עונשו של אדם שהטריד מינית את עורכת דינו בטלפון?

דרגו את המאמר

מהו עונשו של אדם שהטריד מינית את עורכת דינו בטלפון?

הנאשם הטריד את עורכת דינו בטלפון, הוא נהג להתקשר אליה בכפייתיות בזמן שייצגה אותו מטעם הסנגוריה הציבורית, וגם אחרי שחדלה לייצג אותו. לעיתים היה מתקשר במשך עשרות פעמים ביום, והיה אומר לה דברים בעלי אופי מיני והשתמש במילים פוגעניות.

 

חרף העובדה שהמתלוננת ביקשה ממנו מספר רב של פעמים שיפסיק להתקשר אליה, הנאשם לא הפסיק להטריד אותה. בנוסף לשיחות הטלפון, הוא שלח לה 60 הודעות טקסט, במהלך חודש אחד, בהן מסרים מטרידים ומאיימים, ושלח תמונות שלה ושלו. הנאשם הביע את רצונו לקיים עמה יחסי מין, ואיים כי אם לא תסכים לצאת איתו הוא יתאבד.

 

הנאשם התוודה בפני עורכת הדין כי הוא סובל מפיצול אישיות

 

לאחר הגשת כתב האישום בגין עבירות קודמות, הוא נשלח למעצר והתקשר אל המתלוננת מתוך בית המעצר, במשך כדקה הוא שר לה בטלפון וכעבור מספר דקות הוא שוב התקשר והזדהה בשם אחר וביקש ייצוג משפטי. המתלוננת אמרה שהיא מזהה את קולו והשיחה מוקלטת והיא מתכוונת להגיש תלונה במשטרה. הנאשם ביקש ממנה לא להגיש תלונה נגדו והבטיח כי אם תעשה זאת, הוא יפסיק להטריד אותה. הנאשם הסביר לעורכת הדין כי התנהגותו הכפייתית נובעת מפיצול אישיות ממנו הוא סובל ואף ביקש ממנה שתעזור לו למצוא כלה.

 

הנאשם פגע בזכותם של עורכי דין לייצג לקוחות בנאמנה

 

המאשימה טענה כי הנאשם פיתח התנהגות אובססיבית כלפי עורכת דינו, הוא התקשר אליה מאות פעמים איים עליה וסחט אותה באיומים, והוסיף לעשות גם כשנתבקש ממנה להפסיק. לנאשם הרשעות קודמות בגין אלימות, סמים וסחיטה באיומים, ונגדו עומדים שלושה מאסרי מותנים, אך הדבר לא מנע מבעדו לבצע עבירות נוספות. המאשימה הוסיפה כי מעבר לביצוע ההטרדות והאיומים, הנאשם פגע בייצוג המשפטי הניתן¬ לנאשמים ובזכותם של עורכי הדין¬ לייצג בנאמנות את לקוחותיהם, ללא פחד וחשש, לכן המליצה על מתחם ענישה, שנע בין חמש עד שמונה שנות מאסר בפועל ופיצוי כספי למתלוננת.

 

עורכת הדין חשה פחד וחוסר אונים בעקבות ההטרדות החוזרות והאיומים

 

הסנגור ביקש להתחשב במצוקתו הנפשית של הנאשם בה היה שרוי בעת ביצוע העבירות ובגילו הצעיר, וטען כי מדובר בהטרדות טלפוניות, ללא מגע פיזי וללא תכנון מוקדם ולמתלוננת לא נגרם נזק ממשי. מנגד תיארה המתלוננת את תחושת חוסר האונים והפחד בעקבות מעשיו של הנאשם. המתלוננת העידה כי היא החליפה, עקב ההטרדות החוזרות, את מספר הטלפון שלה כמה פעמים, אך הנאשם הצליח לאתר את המספר החדש ולהמשיך להתקשר אליה באובססיביות ולומר לה דברים בעלי אופי מיני.

 

הנאשם ירצה ארבע שנות מאסר בפועל בגין הטרדה מינית וסחיטה באיומים

 

בית משפט השלום בחיפה הרשיע את הנאשם בביצוע עבירות של הטרדה מינית, סחיטה באיומים והטרדה בטלפון, וגזר עליו ארבע שנות מאסר בפועל ועוד ששה חודשי מאסר על תנאי. סך הכל הנאשם ירצה, יחד עם העונשים בגין עבירות קודמות, מאסר בפועל למשך 62 חודשים. בית המשפט החליט להימנע מהטלת קנס כספי, מאחר ועל הנאשם נגזר עונש מאסר ממושך והנטל הכספי ירבוץ על בני משפחתו.

 

ת"פ 3022-05-13 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.