www.what2do.co.il

גזר דין בבצוע עבירות מין במשפחה בקטין חסר ישע

דרגו את המאמר

גזר דין בבצוע עבירות מין במשפחה בקטין חסר ישע

הותר לפרסום כי הרכב ביהמ"ש המחוזי בחיפה גזר את דינו של נאשם יליד 1952 , אזרח עובד צה"ל שנים רבות, שהורשע בעבירות מין במשפחה בידי אחראי על חסר ישע , ביניהן עבירות אינוס (מספר רב של עבירות) , עבירות מעשים מגונים (מספר רב של עבירות) ומעשים מגונים בפני קטין בן משפחה , את העונשים הבאים:מאסר בפועל למשך 12 שנים, מאסר מותנה של 18 חודשים , ופיצוי למתלוננת בסך של 15,000 ₪.

הרכב השופטים: אב"ד יוסף אלרון והשופטים רון סוקול וכמאל סעב.

רקע:


הנאשם התגורר החל משנת 1991 ועד שנת 2004 עם זוגתו. במהלך השנים התגוררו השניים עם שבעת ילדיה של בת הזוג –האם, ובהם גם הילדה ע’ המתלוננת , ילידת 1988. החל משנת 1994 עת התגוררו בני המשפחה והנאשם יחדיו בכרמיאל ביצע הנאשם במתלוננת מעשים העולים לכדי עבירות מין, מגיל 6 ועד הגיעה לגיל 16.

הרכב השופטים ציין כי בבואו לשקול את נסיבותיו של המקרה הנוכחי יש לשים דגש על הסבל הנורא שעבר על המתלוננת אשר מגיל 6 ועד גיל 16 שמשה ככלי לסיפוק יצריו המיניים והחולניים של הנאשם. המתלוננת סבלה במשך שנים, איבדה את חדוות החיים, ובשנים בהם כל ילד מתבגר ומפתח את אישיותו היתה נתונה לגחמותיו וצרכיו של הנאשם. המתלוננת אשר נותרה עם אמה ללא קשר ממשי עם אביה הביולוגי ציפתה למצוא בנאשם "אב חלופי" שישמש לה משענת, מחנך ואב אוהב, אך במקום זאת נאלצה לסבול ולשמש כלי לסיפוק יצריו של הנאשם.


עוד הבהירו השופטים כי המתלוננת, כמו מתלוננות רבות במצבים כאלו, חששה לחשוף את המעשים, ורק כעבור שנים ארוכות אזרה עוז וחשפה את סודה וקל לשער עד כמה השמירה על הסוד שנים כה רבות, כשהיא קוראת בליבה יום יום לעזרה, ללא הואיל, חרצו חריצים עמוקים בנפשה ויותירו חותמם עליה עוד שנים רבות.

השופטים הוסיפו כי : " בבואנו לגזור את דינו של הנאשם עלינו לשוות לנגד עיננו גם את אותן ילדות ונערות, העשויות להימצא במצבים דומים ועל כן עלינו לשלוח להן מסר ברור שיבהיר כי מי שייפגע בנפשותיהן ייענש במלוא החומרה".

גזר הדין הותר לפרסום אולם אין לפרסם את שם הנאשם, שמה של המתלוננת או כל פרט מזהה אחר העלול להביא לזיהויה של המתלוננת.

הערה: במעמד מתן גזה"ד דחה הרכב השופטים את בקשת הנאשם לעכב את מועד בצוע גזר דינו וקבע כי עליו להחל לרצות עונשו לאלתר (מייד).

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.