www.what2do.co.il

גזר דין למורשע במעשי אונס ומעשה סדום בטרמפיסיטית

דרגו את המאמר

גזר דין למורשע במעשי אונס ומעשה סדום בטרמפיסיטית

כאשר בתי המשפט נדרשים לגזור את עונשו של האדם שהורשע, הם מסתמכים לרוב על עברו ועל הרקע ממנו הוא הגיע. הנטייה היא בדרך כלל להקל על מורשעים שלהם זאת ההרשעה הראשונה. במקרה שהגיע לאחד מבתי המשפט המחוזיים, בית המשפט נדרש לגזור את עונשו של הנאשם שאומנם הורשע בעבר במגוון עבירות, אבל מהנסיבות עלה כי בתקופה של 10 השנים האחרונות הוא הצליח לשקם את חייו ולחזור לדרך הישר. במקרה זה, בית המשפט בחר להחמיר עם הנאשם למרות השיקום המוצלח כביכול שהוא עבר עד לביצוע העבירה.


הנאשם הורשע בביצוע אונס ברוטאלי ומעשה סדום. ההרשעה ניתנה לאחר שהתקיים דיון ההוכחות, כלומר לא היה הסדר טיעון בתיק זה והוא התנהל עד לשלב הכרעת הדין על פי העדויות. על פי העובדות שהוכחו, בלילה מסוים במהלך שנת 2007, הנאשם אסף טרמפיסטית, סטה מהדרך, הכה אותה, הצמיד חפץ מתכתי לעיניה ובסופו של דבר אנס אותה תוך כדי הפעלת אלימות ואיומים. כעת הגיעה השלב לגזור את עונשו.


עברו של הנאשם


על פי גיליון ההרשעות שהוגש לבית המשפט, לנאשם עבירות רכוש, סמים ואף עבירות מין בגינן אף נדון למאסר. למרות זאת, חשוב לציין כי רוב הרשעותיו היו בשנים 1978-1979 והעבירה האחרונה בגינה הורשע בוצעה בשנת 1998. לכן, לכאורה, היה נראה כי צריך לקחת בחשבון את העובדה כי הנאשם לא הורשע בשום עבירה במהלך 10 השנים האחרונות, עדות לכך שהוא התחיל לשקם את חייו אבל כשל בעת שאסף את הטרמפיסטית.


הטיעונים לעונש


הפרקליטות ציינה כי מעשיו של הנאשם גרמו למתלוננת נזק ארוך טווח. המעשים אותם ביצע לוו באלימות רבה, ועל כן היה מקום להחמיר עימו. אם לא די בכך, הפרקליטות טענה כי הנאשם לא נטל אחריות על מעשיו ולכן היה ראוי לדחות את נסיבותיו האישיות ולהטיל עליו את העונש המרבי המותר בחוק. לחילופין, בשל כך שהנאשם הורשע בביצוע שתי עבירות, נקבע כי יש לגזור עליו את העונש המרבי לפחות באחת מהן.


הסנגור טען כי יש להתחשב בנסיבות הספציפיות של הנאשם ובטענה שהמתלוננת הסכימה לסטייה מהדרך. הסנגור אף המשיך לרמוז בטיעוניו לעונש כי המתלוננת בהתנהגותה גרמה לנאשם לצפות כי היא מזמינה אותו למגע מיני. כמו כן, הסנגור ביקש לציין כי לאחר 25 שנות עבריינות, הנאשם השתקם, חי חיי נישואים מלאים ואף ביצע תפקיד של מדריך גמילה מסמים.


עדי האופי מטעמו של הנאשם


במהלך שלב הטיעונים לעונש, עלו על דוכן העדים מספר רב של עדי אופי לטובתו של הנאשם. רכז המדריכים במכון הגמילה סיפר כי הנאשם ביצע את תפקידו נאמנה והשקיע בה רבות. עובדת סוציאלית שעלתה על דוכן העדים סיפרה כי הנאשם הינו עובד חרוץ שנותן יחס חם לאנשי הצוות. היא ציינה שהיא מתקשה להאמין כי הנאשם ביצע את העבירות. עדה נוספת שהכירה את הנאשם 8-9 שנים, טענה כי היא מכירה את הנאשם ולטעמה מדובר באדם צנוע ושקט, ואדם שנוהג לעזור לזולת.
גזר דינו של בית המשפט


בית המשפט קבע כי במקרה זה בוצע מעשה אונס ומעשי סדום ברוטאליים שהיו מלווים באלימות רבה מצידו של הנאשם. אומנם הנאשם שיקם את עצמו ובמשך 10 שנים לא נרשמה נגדו אף לא הרשעה אחת, אך שיקום זה לא סייע לו להתמודד עם יצריו בעת המפגש עם הטרמפיסטית.


על פי עדי האופי בית המשפט התרשם כי הנאשם מסוגל לשקם עצמו ולנהוג בדרך הישר, אבל במקרה זה הוא נכשל כישלון חרוץ וביצע עבירות ברוטאליות שגרמו נזק רב למתלוננת. לכן, בית המשפט גוזר על הנאשם 15 שנות מאסר בפועל כאשר 12 מתוכן לריצוי בפועל ו-3 שנות מאסר על תנאי. בנוסף, הנאשם חויב לשלם למתלוננת 25,000 ₪.

 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.