www.what2do.co.il

גזר דין למבצע עבירות מין באינטרנט

דרגו את המאמר

גזר דין למבצע עבירות מין באינטרנט

בעקבות תחקיר שביצע ערוץ 10 על תופעת ההטרדות המיניות של קטינים באינטרנט, הועמדו לדין מספר נאשמים אשר יצרו קשר עם התחקירניות של התוכנית. התחקירניות התחזו לקטינות בנות 13 וניהלו שיחות מיניות עם הנאשמים באמצעות רשת האינטרנט, תוך כדי שהן 13 מבהירות לנאשמים מספר פעמים כי הן בנות 13 בלבד. להלן יובא גזר דינו של אחד הנאשמים בפרשה, נאשם שהודה בביצוע העבירות.


הנאשם הורשע במסגרת עסקת טיעון במספר עבירות הטרדה מינית של קטינים. העבירות התגלו לאחר ביצוע תחקיר של ערוץ 10. במהלך ביצוע התחקיר, אחת התחקירניות התחזתה לקטינה בת 13 ושוחחה עם הנאשם באמצעות צ'ט ומצלמת אינטרנט. הנאשם הציג עצמו כרווק בן 27 ובמהלך השיחות שהתנהלו על רקע מיני, התפשט מול המצלמה והתחיל לאונן. בשיחה נוספת, שלח לתחקירנית סרטון פורנוגראפי ולאחריו הסביר כיצד הוא הולך לענג את ה"קטינה". לאחר מספר שיחות, התחקירנית והנאשם קבעו להיפגש והנאשם הגיע לבית התחקירנית. הנאשם הורשע על פי הודאתו וכעת הגיעה השלב לגזור את דינו.


תסקיר שירות המבחן


במהלך האבחון השתלב הנאשם בקבוצה טיפולית המיועדת לעברייני מין. אשתו של הנאשם אף שולבה בקבוצת התמיכה לבנות זוגן של עברייני מין. על פי התסקיר, הנאשם הינו בוגר 12 שנות לימוד ובעל הסמכה לשף. במהלך תקופת ביצוע העבירות, יחסי בני הזוג התאפיינו בריחוק פיזי ורגשי.

 

לכן, נראה כי הנאשם בחר להתמודד עם הריחוק בבריחה לצ'אטים אינטרנטיים וצפייה באתרים פורנוגרפיים. שירות המבחן ציין כי הנאשם מתייחס במלוא הרצינות למעשיו והוא מקבל עליו את האחריות, הצער, החרטה והבושה שבמעשיו. בתסקיר צוין כי מידת המסוכנות המינית מצידו של הנאשם היא נמוכה ומתבססת על תוצאת ההליך הטיפולי אותו עבר. השירות המליץ להסתפק בענישה מרתיעה הצופה פני עתיד.


הראיות לעונש


אשתו של הנאשם וחברו העידו כעדי האופי מטעמו. הם התייחסו לכך שהנאשם נפגע בצורה קשה בעקבות הפרסום ובאופן כללי, הנאשם הינו בעל מזג טוב. הפרקליטות ציינה את הקלות הבלתי נסבלת של ביצוע עבירות מסוג זה בסביבה האינטרנטית, כאשר הנאשם יודע כי הוא מבצע את המעשים אל מול קטינה בת 13. החומרה היתרה למעשיו של הנאשם עולה אף מהעובדה כי הוא ניסה להוציא את מעשיו המיניים מן הכוח אל הפועל, בכך שהגיע לביתה של התחקירנית במטרה מוצהרת לקיים יחסי מין עם קטינה.


סנגורו של הנאשם ביקש להתחשב במרשו. התחשבות מיוחדת ביקש הסנגור למצוא בכך שהעבירות התגלו על ידי תחקירני רשת מסחרית אשר היה להם אינטרס "לתפוס" את מרשו בקלקלתו. כמו כן, ביקש להתחשב בנזק העצום שנגרם למרשו לאחר שהנאשם הופיע בפרומו לכתבה של ערוץ 10, פרומו שהופיע מספר רב של פעמים על מסך הטלוויזיה. הסנגור ציין כי יש להתחשב גם בעברו הנקי של מרשו.


גזר דינו של בית המשפט


בית המשפט מציין כי בשלב גזר הדין, מנחים אותו ארבע שיקולים עיקריים: הרתעה, מניעה, שיקום וגמול. על כן, חובה עליו לאזן בין השיקולים הללו תוך כדי התייחסות לאופי העבירות והנסיבות בהן בוצעו. החוק הישראלי אינו מבדיל בין העבירה עצמה לניסיון לעבור אותה, ועל כן העונש בשני המצבים הינו זהה. כאשר העבירות מתבצעות בסביבה האינטרנטית, משימת גילוי העבירות המבוצעות הינה קשה יותר ולכן יש לתת משקל מיוחד לאינטרס ההרתעה.


למרות שהנאשם עבר עבירת ניסיון חמורה, צריך להתחשב בעברו הנקי, בחרטה שלו והפגיעה שנגרמה לו עקב הפרסום הרב בתקשורת. על כן, בית המשפט גוזר על הנאשם 18 חודשי מאסר על תנאי, כאשר התנאי הינו שלא יעבור במשך 18 חודשים מיום גזר הדין עבירה מהעבירות בהן הורשע. כמו כן, נאשם מועמד למבחן במשך 24 חודשים ותשלום קנס של 4,500 ₪.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.