www.what2do.co.il

נסיון לאינוס של טרמפיסטית בנסיבות מחמירות

דרגו את המאמר

נסיון לאינוס של טרמפיסטית בנסיבות מחמירות

הרכב ביהמ"ש המחוזי בחיפה גזר עתה על הנאשם חליל נעים סועאד יליד 1978 מכרמיאל נשוי ואב לשלושה, שהורשע עפ"י הודאתו בעבירת נסיון אינוס בנסיבות מחמירות של טרמפיסטית שהוסעה על ידו מכרמיאל : 10 שנות מאסר מתוכן 8 בפועל והיתרה על תנאי; פיצוי המתלוננת בסך של 20,000 ₪ ופסילה מלקבל או להחזיק רשיון נהיגה למשך חמש שנים מתום בצוע המאסר בפועל.

הרכב השופטים: אב"ד סגן הנשיא אילן שיף והשופטות חני הורוביץ וצילה קינן.

רקע:


ב- 15/6/08 בבוקר, נהג הנאשם ברכבו באזור היציאה מכרמיאל ,הבחין במתלוננת, הציע לה טרמפ לכיוון עכו והיא נכנסה לרכב. עקב עומס כלי רכב בכביש, אמר לה כי ינהג בדרך אחרת לכיוון עכו. לפתע את הרכב באזור מבודד, שלף כלי הנראה כאקדח כיוונו לרקתה והורה לה לצאת מהרכב כשהוא מכוון אליה את האקדח ומאיים עליה כי אם תנסה לברוח, ירה בה.
המתלוננת בכתה והתחננה בפני הנאשם כי יחוס עליה ולא יגע בה, אמרה לו כי היא אם לשלושה ילדים, וכן הראתה לנא שם את צג הפלאפון שלה ובו תמונתו של בנה הקטן. הנאשם הכה באגרופו בחזקה בפניה והורה לה לצאת מהרכב, כשהוא מכוון אליה את האקדח ומאיים עליה כי אם היא תנסה לברוח, אזי ירה בה. הוא תפס את המתלוננת בכוח וגרר אותה לחורשה, סתם את פיה וכשהיא בוכייה, היכה אותה בחוזקה בפניה. בהמשך, הטיל אותה ארצה, תפס בה בכוח, חרף התנגדותה והורה לה לפסק את רגליה. הוא פשט את מכנסיה ותחתוניה , המשיך להכותה וניסה לאונסה. כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נגרמו למתלוננת בין היתר, חבלות והמטומות רבות בפניה ובגופה, שריטות , סימן נשיכה באמה השמאלית, הגבלה קלה בפתיחת הפה ועוד.


הרכב השופטים ציין כי

 

" הגם שמ דובר בניסיון לאינוס ולא בעבירה מוגמרת, הרי שנסיבות ביצועה של העבירה כמתואר לעיל, מעמידות אותה ברף גבוה של חומרה. הרושם המתקבל מדבריו של הנאשם עצמו על מצב העוררות המינית שחווה עובר לאירוע, כמו גם השתלשלות העניינים בעת מעשה, נחישותו לכפות את רצונו בכוח ובאיומים, ההצטיידות בכלי הנראה כנשק ובחירת מסלול הנסיעה, כל אלה מבססים את התחושה כי מעשיו הנלוזים של הנאשם לא נעשו תחת דחף רגעי בלתי נשלט. נראה כי הנאשם חיפש לעצמו קורבן מזדמן כדי לפרוק בו את דחפיו הסוטים ואת מעשיו כלכל במחשבה ותוך תכנון מוקדם ומדוקדק".

אשר למתלוננת ציין ההרכב:

 

 " את הזוועה שחוותה המתלוננת היא גוללה בהרחבה בפני עורכת תסקיר. היא תיארה בפניה את המילכוד אליו נקלעה, את האימה והפחד הקיומי שחוותה בעת המעשה. האירוע הקשה הותיר בגופה חבלות, המוצאות ביטויין בתמונות שצולמו סמוך לאחר האירוע ... אך קשה מכל היא החבלה הנפשית. היא תיארה את עצמה כשורדת טראומה. תפקודה היומיומי נפגם. היא מרגישה מזוהמת, מושפלת, רמוסה וכבוייה. היא הפכה מפוחדת, חלשה וחסרת ערך. היא חווה כאב, תסכול, כעס וייאוש – עד כדי מחשבות אובדניות".

הרכב השופטים הוסיף כי אף שבאופן פורמלי הנאשם קיבל על עצמו אחריות והביע צער על מעשיו, ניכר בו כי הוא מנסה להפחית מחומרת מעשיו ומתוצאותיהם הקשות. כך ניסה לתלות במתלוננת "אשם תורם", באומרו כי פירש את עצם נסיעתה בטרמפ, את לבושה החשוף ואת היותה עולה חדשה, כאילו הזמינה מגע מיני.

דברים אלה מעידים על תובנתו המוגבלת באשר לחומרת מעשיו. עוד הבהירו כי מתסקיר שירות המבחן עולה כי לנא שם עיוותי חשיבה ומאפייני אישיות בעייתיים האופייניים לעברייני מין, שיש בהם כדי להצביע על קיומה של רמת סיכון גבוהה להישנות התנהגות מינית פוגענית, בעתיד.

הרכב השופטים המליץ כי שב"ס ישקול לשלב את הנאשם בקבוצת טיפול בעברייני מין, במסגרת מאסרו.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.