www.what2do.co.il

שבע שנות מאסר לאנס סדרתי לאחר אונס חברתו לשעבר

דרגו את המאמר

שבע שנות מאסר לאנס סדרתי לאחר אונס חברתו לשעבר

בית המשפט גזר שבע שנות מאסר על אדם אשר הורשע באונס גרושתו כאשר לפני תשע שנים הורשע הנאשם באונס אחיותיו הקטנות ונגזרו עליו בסך הכול שישה חודשים לריצוי בעבודות שירות. הנאשם אנס את המתלוננת בדירתו, כאשר באה האחרונה לעזור לו לנקות אותה בטרם תגיע לשם בתם המשותפת. במקום להודות לחברתו לשעבר על עזרתה, גמל לה הנאשם באונס כנגד רצונה וחרף תחנוניה.


עורכת הדין מטעם המדינה טענה כי יש להעניש את הנאשם בחומרה, זאת בעקבות הרשעתו רק בתום שמיעת הראיות, דבר אשר חייב את המתלוננת להעיד. כמו כן, ציינה עורכת הדין מטעם המדינה כי הנאשם סיים זמן קצר לפני האונס תקופת מבחן בגין עבירות מין בהם הורשע לפני תשע שנים.

 

עורך דינו של הנאשם טען כי מעשיו של מרשו אינם במדרג הגבוה של עבירות המין ולשיטתו, מבלי להמעיט מחומרת המעשה, אין המדובר באונס ברוטאלי תוך "שימוש בכוח מופרז או באלימות מופרזת". עורך הדין מטעם ההגנה הוסיף ואמר כי גם מדברי המתלוננת בעדותה עלה שהתנהלותו של הנאשם במקרה זה לא אפיינה את התנהגותו בדרך כלל עימה, ולאחר המעשה התנצל בפניה וביקש את סליחתה. לסיכום טענותיו ציין עורך הדין כי מדובר ב"מעידה חד פעמית" תוך "איבוד שיקול דעת באופן רגעי".

 

השופטים קובעים - גזר הדין יקבע לחומרה


השופטים קבעו כי שלא זו בלבד שאין בנמצא "טעמים מיוחדים" להקל את עונשו של הנאשם, אלא קיימים שיקולים כבדי משקל לחומרה. השופטים כתבו בפסק הדין כי הנאשם ניצל את רצונה הטוב של בת זוגו לשעבר, לבוא לדירה ולנקות אותה לפני בוא ביתם המשותפת, אך ניצל את ההזדמנות שנקרתה בדרכו על מנת לתקוף מינית את המתלוננת לצורך סיפוק דחפיו המידיים.

 

השופטים סברו כי יש לגזור את עונשו של הנאשם לחומרה, גם בשל הנזקים הנפשיים הקשים אשר הסב לאם ילדתו, נזקים אשר עלולים להתבהר במשך חייה פעמים רבות ולרדוף אותה ימים כלילות.


הנאשם, כאמור, לא לקח אחריות על מעשיו, "חשף" את המתלוננת לחקירתו הנגדית של עורך דינו (אשר לא הייתה קלה כלל ועיקר) - אך חמור מכל, לא הייתה זו עבירתו הראשונה בתחום עבירות המין.
 

מכל האמור לעיל, בית המשפט גזר על הנאשם שש שנות מאסר בפועל, בתוספת שנה אחת בעקבות המאסר על תנאי אשר עמד כנגדו בעקבות העבירות הקודמות שביצע.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.