www.what2do.co.il

אינוס מטופלת על ידי רופא אלטרנטיבי

דרגו את המאמר

אינוס מטופלת על ידי רופא אלטרנטיבי

בית המשפט המחוזי הרשיע רופא אשר הועסק באילת בתור רופא משפחה ומטפל אלטרנטיבי בביצוע מעשים מגונים במטופלת. הנאשם, בעל תואר ד"ר לרפואה, שימש בשנים 97’- 98’ כרופא כללי (משפחה) בקופת חולים באילת ובמקביל הועסק כמטפל אלטרנטיבי בתחום הדיקור, בשירותי רפואה משלימה.

המתלוננת טופלה על ידי הנאשם "בכובעו" כרופא כללי, על רקע תלונות חוזרות בגין דלקות בסינוסים, קשיי נשימה, תגובות אלרגיות לעשן, כאבי שרירים, עייפות, בעיות עיכול ודיכאון. במרוצת השנים נהגה המתלוננת לפקוד את מרפאתו של הנאשם לעיתים תכופות ושטחה בפניו את בעיותיה, הן הרפואיות והן האישיות.


הרפואה הקונבנציונאלית לא נתנה מענה לסבלה של המתלוננת. אי לכך, הנאשם הציע למתלוננת לקבל טיפולי דיקור במרפאה לרפואה משלימה. בחודש יולי 1997 סיימה המתלוננת סדרה בת שמונה טיפולי דיקור, אותם קיבלה מהנאשם, אשר המליץ בפניה לקבל סדרת טיפולים נוספת וכך עשתה.

 

טיפול בשיטת ה"אוקפסורה"


בטיפול הרביעי בסדרת הטיפולים השנייה המליץ הרופא למתלוננת להוסיף טיפול לחיצות המכונה "אקופסורה" על טיפול הדיקור. המתלוננת הסכימה והנאשם ביקש "להדגים" לה את שיטת ה"אקופסורה".

 

לשם כך, הורה הנאשם למתלוננת לשבת על מיטת הטיפולים, התיישב מאחוריה באופן שגופה היה נתון בין שתי רגליו וחיכך גופו בגופה למספר שניות. המתלוננת חשה בגופו המתחכך של הנאשם בגופה, אולם סברה לתומה כי המדובר בפעולה נדרשת לצורך הטיפול ועל כן, לא ייחסה לה חשיבות.

 

במהלך הטיפולים הבאים המשיך הנאשם להטריד מינית את המתלוננת באמתלה של בדיקות רפואיות. שיא ההטרדה הגיע לכך שהחדיר הנאשם את אצבעותיו לנרתיקה של המתלוננת. בעקבות מעשהו זה צעקה עליו המתלוננת והוא יצא מן החדר.

 

האם מדובר בשיטה רפואית?

הנאשם טען בבית המשפט כי החדרת אצבע לנרתיק אישה במסגרת הרפואה המשלימה, הינה פעולה מותרת, המצויה בגדר סמכותו כמטפל אלטרנטיבי. עם זאת, הנאשם לא השכיל להציג כל אסכולה רפואית אשר תתמוך בטענותיו.

 

כמו כן, מומחית בתחום אשר שימשה גם כמנהלתו של הנאשם בתקופה נשוא התובענה, העידה בבית המשפט כי הרפואה המשלימה איננה כוללת החדרת אצבעות לנרתיק. החדרה זו שמורה אך ורק לרפואה הקונבנציונאלית ולא במקרים אלו. זאת ועוד, החדרת אצבעותיו של הנאשם נעשתה ללא כפפות תוך שאלת המטופלת האם הגיעה היא לסיפוק מיני בגין המעשה.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.