www.what2do.co.il

מאסר בפועל בגין מעשה סדום - מאבטח הרמטכ``ל ארז אפרתי

דרגו את המאמר

מאסר בפועל בגין מעשה סדום - מאבטח הרמטכ``ל ארז אפרתי

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עונש מאסר של 8 שנים בפועל על מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, ארז אפרתי. אפרתי הורשע על ידי בית המשפט בגין מעשה סדום אשר ביצע בצעירה בנמל תל אביב בתום מסיבת הרווקים שלו. בתחילת הדיונים בכתב האישום הפלילי, טען אפרתי כי לא ביצע את המעשים וכל שעשה היה ללכת ולהטיל את מימיו על גדות הירקון.

 

עם זאת, בהמשך הודה במעשים אך טען כי מדובר במצב של אי שפיות זמנית היות וניתן לו אלכוהול מזויף. טענה זו נזנחה אף היא על ידי אפרתי בהמשך הדיונים ועל כן חתם האחרון על הסדר טיעון במסגרתו הודה בביצוע מעשה סדום.

 

גזר דין המתחשב במצבה של המתלוננת


השופטים ציינו בגזר הדין את הפערים ביחסי הכוחות בין הנאשם לבין המתלוננת. אפרתי, יוצא יחידות מובחרות בצבא אשר שירת בעבר כמאבטח ראש המטה הכללי, גבי אשכנזי, התמודד עם קורבן שהיה בחורה צעירה השבה לתומה מבילוי עם בן זוגה. בניגוד למרבית הדיונים בעניינו של אפרתי, אשר זכו לליווי מצד ארוסתו, הפעם נפקדה היא משמיעת גזר הדין.


השופטים עמדו על הסתירות באישיותו של אפרתי. מצד אחד, הוצג הנאשם בתור ג’נטלמן אמיתי העובד בשעות היום במחקר רפואי ועומד לבוא בברית הנישואין עם ארוסתו היפה. מן העבר השני הצטיירה תמונה של "אדם אלים הנוטל סם בלילות והופך ליצור אפל".


בגזר הדין צוין כי משקל רב ניתן למצבה של המתלוננת אשר הייתה קורבן לפשע אלים במהלכו אף חששה לחייה. המתלוננת סוחבת את הטראומה מן האירוע בנובמבר אשתקד עד היום, ותיקח אותו עימה לאורך שנים רבות.

 

מדובר בצעירה שרצתה לבלות עם בן זוגה בנמל תל אביב, חלום מתוק שהפך לחלום בלהות. ראש מרכז "נגה" לנפגעי עבירה בקריה האקדמית אונו, ד"ר דנה פוגץ’, אמרה לאתר Ynet כי היא מביעה שביעות רצון מאמירותיו הברורות של בית המשפט במקרה דנן. עורכי דינו של אפרתי, קרן נהרי ובני נהרי, טענו כי בדעתם לערער על חומרת העונש, בהתחשב באורח חייו של הנאשם לאורך השנים עובר לאירוע החד פעמי.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.