www.what2do.co.il

שנה מאסר בעקבות אלימות במשפחה - אב מתעלל נדקר על ידי בנו

דרגו את המאמר

שנה מאסר בעקבות אלימות במשפחה - אב מתעלל נדקר על ידי בנו

בית המשפט גזר עונש מאסר בפועל על קטין אשר תקף בסכין את אביו החורג לאחר שגילה כי האחרון התעלל מינית באחותו הקטינה. הנאשם ואחותו גרו בדירה יחד עם אימו ובעלה מנישואים שניים. שנה וחצי לפני האירוע המדובר, הופנתה אחותו של הנאשם לטיפול נפשי בבית חולים (שם הומלץ על טיפול תרופתי).

 

חרף השימוש בתרופות, התדרדר מצבה הבריאותי של האחות וביום האירוע התעורר הנאשם כאשר הוא רואה שהיא מנסה לשים קץ לחייה. הנאשם מנע את התאבדותה של האחות וזו סיפרה לו כי במשך שנתיים מתעלל בה מינית בעלה החורג של אימה. חמתו של הנאשם עלתה והוא גמר אומר להעניש את האב החורג. אי לכך, נטל הוא שני סכינים מן המטבח ותקף בדקירות את האב החורג בעודו ישן במיטה.


בית המשפט ציין כי הסוגיה בה צריך לגזור דינו של נאשם זה, הנכה בשיעור של 75% בגין תאונת דרכים שעבר, איננה קלה. מדובר בנאשם צעיר, ללא עבר פלילי, אשר בפרץ תוקפנות על רקע קבלת בשורה טראומתית, נטל שני סכינים ודקר את אביו החורג.

 

איזונים בין חומרה לקולא

 

השופט ציין כי למלאכת האיזון הרגילה בגזירת דינו של נאשם יש להידרש בשיקולי ענישה שונים, ולהם מתווספים פעמים רבות דילמות לא קלות. "נוהגם של מקצת אנשים ליישב חילוקי דעות ביניהם במוטות ברזל, בקרשים ובסכינים, נוהג מגונה הוא. ראוי הוא לתגובה קשה של בתי-המשפט. תת-תרבות הסכין, כפי שאמרנו לא אחת, דינה כי תעקר, והעושים יענשו בכל חומרת הדין. יצא הקול מבית המשפט וידעו הכל כי הנועץ סכין בגופו של הזולת יסגר בבית-האסורים לתקופות שנים", נכתב בפסק הדין.

 

עם זאת, השופט הוסיף כי במקרה דנן יש להתחשב בשיקול לקולא בגזירת העונש והוא הרקע לאירוע. הנאשם ביצע את העבירה בתגובה סמוכה לכך שראה את אחותו מנסה לבצע ניסיון אובדני ושמע ממה כי אביהם החורג ביצע בה מעשים מיניים.

 

"ניתן להניח כי תחושתו של הנאשם – ובייחוד נוכח תיאורו כי במשך שנים התעלל המתלונן באחותו ובו, פיזית ומילולית –הייתה קשה", כתב השופט, "הנאשם לקח במשך שנים ארוכות אחריות על אחותו והיווה עבורה משענת והגנה. מוכן אני להניח, כי בעת שראה הנאשם את אחותו במצב כה פגיע ושמע ממנה דברים כה קשים, חווה תסכול וזעם". לסיכום, בית המשפט גזר על הנאשם עונש מאסר של שנה בפועל.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.