www.what2do.co.il

שנה מאסר בפועל למנהל תיכון עמל בגין הטרדה מינית

דרגו את המאמר

שנה מאסר בפועל למנהל תיכון עמל בגין הטרדה מינית

בית משפט השלום בראשון לציון גזר עונש מאסר בפועל של שנה על המנהל אשר הורשע במעשה מגונה והטרדה מינית. מדובר בפרשה אשר הסעירה את מערכת החינוך ובמסגרתה הוגש כתב אישום חמור נגד מנהל תיכון "עמית עמל" לשעבר. על פי כתב האישום, ביצע הנאשם מעשים מגונים והטריד מינית תלמידה, אם של תלמידה, ושתי עובדות במוסד החינוכי. מלבד גזר הדין, חויב המנהל לשלם סכום של 40,000 שקלים פיצויים לכל אחת מהמתלוננות. המנהל הביע חרטה על מעשיו בבית המשפט והרשעתו נעשתה במסגרת הסדר טיעון בין עורכי דינו לבין הפרקליטות.


אחת מן הנשים אשר הייתה קורבן למעשיו של המנהל, הביע תרעומת קשה על החלטת בית המשפט. לטענתה, לא ייתכן כי מעשים אלו אשר בוצעו על ידי מנהל מוסד חינוכי, יביאו לגזר דין כה קל, לדבריה. "בושה וחרפה למדינת ישראל", טענה המתלוננת, "אני איני מצליחה להמשיך בחיי והמנהל יצא לחופשי בעוד כשנה".


השופט ציין כי מעשיו של הנאשם, בבואו לשאול את אחת המתלוננות האם בעלה מספק אותה מינית והאם ישנם פערי גיל משמעותיים ביניהם, יכולים להיתפס בפני אנשים מסוימים כמעשים של מה בכך. עם זאת, מדובר במעשים חמורים מאין כמותם, נכתב בפסק הדין. כמו כן, השופט הוסיף וציין את החומרה בכך שמעשים אלו בוצעו על ידי איש חינוך המנהל מוסד חינוכי מוביל. חרף אומללותו של הנאשם כיום, ניכר כי מעשיו הינם ברי השלכה כבדה ביותר על המתלוננות, כתב השופט.

 

ביקורת על עדי האופי

 

במהלך המשפט הגיעו עדי אופי רבים לתמוך בנאשם. השופט מתח ביקורת על עדי האופי אשר עליהם נמנה גם ראש עיריית ראשון לציון לשעבר. השופט ציין כי מקורבים אלו הפליגו בשבחים על הנאשם, בעוד הוא עומד על הדוכן כאשר כתב אישום חמור מפנה כלפיו אצבע מאשימה. כמו כן, השופט הוסיף כי עדי האופי העדיפו להדחיק את העובדה כי מדובר באדם המואשם בעבירות מין חמורות. "גם במקרים בהם מגיע אדם להעיד לטובת חברו, עליו להתייחס לקורבן ולעבירות המיוחסות לנאשם", כתב השופט.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.