www.what2do.co.il

בעל אשר אנס את אשתו ירצה 15 שנות מאסר בפועל

דרגו את המאמר

בעל אשר אנס את אשתו ירצה 15 שנות מאסר בפועל

עבירות האונס אשר נידונות בבתי המשפט גורמות פעמים רבות לשופטים וליושבים בהיכל בית הדין לנוע באי נוחות בכסאותיהם. במקרה מסוג זה, הביאה פרשה אשר נדונה בבית המשפט המחוזי בחיפה, לגזור גזר דין חמור ביותר על גבר בגין התעללות ואינוס אשתו.

 

"לא אחת, מונחים על שולחננו מקרים כגון דא. מדובר במקרים בהם קורעת אלימות קשה את המרקם העדין והרגיש של מערכת נישואים וזוגיותץ. בנוסף, את המערכת הזוגית, על כל רובדיה והשיתופיות הנובעת ממנה, מחליפה תפיסה מעוותת של אדנות ושררה המתבטאת לעיתים בביצוע מעשים מיניים בבן הזוג, מבלי לשאול להסכמתו", נכתב בפסק הדין.


השופטים ציינו כי אינוס אישה על ידי בעלה הינו האינוס הבעייתי ביותר מבין האינוסים המוכרים. מדובר למעשה בטלטול הרגישות המיוחדת שבמערכת יחסי בני הזוג. ידוע כי מערכת זו מורכבת מרבדים רגשיים רבים. רבדים אלו מושפעים ממערכת היחסים בין האישה לבעלה, מהמגע התמידי, מהחיים תחת קורת גג אחת, השהות המשותפת וקיום יחסי המין בתור חלק אינטרגלי מחיי הנישואין.

 

"תמונה עגומה של אלימות במשפחה"


השופטים קבעו בגזר הדין כי אין ספק שכאשר הבעל מכריח את אשתו לקיים עימו יחסי מין בתדירות ובאופן הנוגד את הסכמתה, מדובר באינוס מסוגיו החמורים ביותר. במקרים אלו, עלולה מערכת היחסים בין הצדדים לטשטש את הגבול בין סירוב לבין הסכמה וליצור יחס כוחני אדנותי של הבעל כלפי אשתו.

 

"אין להמעיט בחומרת מעשים מעין אלו המהווים חלק מתמונה עגומה של אלימות במשפחה. אכן, בנישואים מגולמים חיי-מין בין בני-זוג. עם זאת, אין בכך כדי לבטל את החובה המוסרית, האנושית והמשפטית לקיימם אך ורק בהסכמה ולכבד סירוב והתנגדות", נכתב בפסק הדין.


במקרה דנן, בית המשפט ציין כי מדובר במעשים חמורים ביותר כלפי האישה. האחרונה נותרה כאשר היא סובלת מפלאשבקים וחוויות פוסט טראומתיות רבות. כמו כן, מדובר באישה צעירה ונאה אשר בגין מעשיו של בעלה, נאלצת היא לסבול ממצב נפשי קשה ומסתגרת בביתה.

 

במהלך הכרעת הדין, הבעל לא הודה במעשיו, לא הביע חרטה ולא הכיר בחומרת הדברים. יתרה מכך, השופטים ציינו כי האחרון ישב מסופק בהיכל בית המשפט כאשר אשתו ניגשה להעיד בדבר המעשים המדוברים. מכל האמור לעיל, בית המשפט גזר על הבעל עונש חמור ביותר של 15 שנות מאסר לריצוי בפועל.

 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.