www.what2do.co.il

הטרדה מינית על ידי שוטר מג``ב

דרגו את המאמר

הטרדה מינית על ידי שוטר מג``ב

בית המשפט הרשיע רס"ר במשמר הגבול בהטרדה מינית בשלושה אישומים שונים. מדובר בכתב אישום חמור אשר הוגש כנגד השוטר על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). כתב האישום פירט שלושה אירועים שונים בהם הטריד הנאשם  שוטרת אשר הייתה נתונה למרותו.


על פי האישום הראשון, הנאשם ניהל עם המתלוננת שיחות על נושאים בעלי גוון מיני ואף הניח את ידו על כתפיה. לאחר מכן, הציע הנאשם למתלוננת לצאת עימו אך המתלוננת הבהירה שהיא אינה מעוניינת משום שיש לה חבר. חרף סירובה הבלתי משתמע לשני פנים, המשיך הנאשם להטרידה והציע לה לקיים עימו יחסי מין. המתלוננת קיללה את הנאשם וסירבה בכל תוקף. לאחר שסיימו השניים את הפעילות, נגע הנאשם ברגליה של המתלוננת ובאיבר מינה מעל החרמונית אותה לבשה. כמו כן, הנאשם לקח את ידיה של המתלוננת בכוח והניח אותן על אזור חלציו.


על פי האישום השני, המתלוננת והנאשם נסעו בג'יפ מג"ב על מנת לבצע מארב ליד קיבוץ בית גוברין. באותה המשמרת, סמוך לשעת בוקר מוקדמת, עבר הנאשם לשבת ליד המתלוננת וביקש ממנה לעסות את גבו. כמו כן, הנאשם התיישב על הנאשמת והחל לגעת בשדיה.


על פי האישום השלישי, הנאשם פגש את המתלוננת בבסיס, נעמד מולה ותפס את אזור חלציו לנגד עיניה. בעקבות מעשה זה, קצה סבלנותה של המתלוננת והיא פנתה לסיוע מצד מפקד הפלוגה.

 

ניסה לטעון שמדובר בעלילה בעקבות תלונות שהגיש נגד השוטרת


הנאשם ניסה לטעון כי התנהגותה של המתלוננת כלפיו בהגשת התלונה נבעה מתלונות התנהגות אשר הגיש הוא כנגדה. עם זאת, גרסתו זו הייתה תמוהה ומלאת סתירות. לדוגמא, הנאשם טען כי הוגשו על ידו ארבע תלונות נגד המתלוננת. עם זאת, תלונות אלו לא קיבלו ביטוי בתיק האישי של המתלוננת ואף אחד מן המפקדים הבכירים לא ידע על כך.

 

בנוסף, הנאשם הציג את אחת התלונות בטופס המקור במחלקה לחקירות שוטרים. השופט ציין כי אין זה ייתכן שמדובר בתלונה אוטנטית משום שלו הייתה התלונה אמיתית, היה בידיו של הנאשם ההעתק ולא המקור. במילים אחרות, הנאשם לא הצליח להוכיח את טענותיו וגרסאותיו היו מלאות בשקרים ופרכות.


השופט הרשיע את הנאשם וקבעה כי לאור העדות האמינה של המתלוננת, לעומת העדות הבלתי מהימנה של הנאשם, יש לקבוע כי המעשים המיוחסים לו אכן בוצעו בפועל.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.