www.what2do.co.il

בקשה לקבלת סרטונים מפלילים וקלטות חקירת קטינה - עבירות מין

דרגו את המאמר

בקשה לקבלת סרטונים מפלילים וקלטות חקירת קטינה - עבירות מין

במסגרת כתב אישום אשר הוגש כנגד הנאשם, מיוחסות לו שורה של עבירות מין - אינוס, מעשה סדום, הצגת תועבה, ופרסום תועבה. מדובר בשורת עבירות מין קשות אשר הנאשם מכחיש את ביצוען. לפי כתב האישום, הנאשם קיים יחסי מין מלאים עם קטינה בת 12 שנים בלבד והשניים תיעדו את המעשים במצלמות בטלפון סלולארי. סרטונים אלו הופצו על ידי הנאשם לאחר המעשים.


בעקבות הגשת תלונתה, נחקרה הקטינה בידי חוקרת ילדים. לאחר חקירה זו, הוגש כנגד הנאשם כתב אישום בגין ביצוע עבירות מין חמורות. הנאשם ועורך דינו הגישו לבית המשפט בקשה לחשוף בפניהם את העתקי חקירתה של הקטינה ואת הסרטונים המבססים את כתב האישום. לטענתם, הקלטות דרושות לשם ההגנה המשפטית.

 

המדינה - חשיפת הקלטות תפגע קשות בקטינה


המדינה התנגדה לחשיפת הקלטות וזאת משום שחשיפתן עלולה להפר את האיזון הראוי בין זכויות קורבן העבירה, הקטינה, לבין זכותו של הנאשם. כמו כן, נטען שהנאשם פעל להפצת הסרטונים ברבים ועל כן יש סכנה שחשיפת הסרטונים בפניו תגרום לקטינה לנזק בל יתואר.


בית המשפט קבע כי יש לדחות את הבקשה. השופטים קבעו כי הנאשם רשאי לקבל לידיו את התמלילים של החקירות ואף לצפות בחקירות ולהאזין להם - כל זאת במשרדי הפרקליטות. עם זאת, אין הוא זכאי לקבל את העתקי הקלטות לידיו. בהחלטתו, השופט קבע כי הנאשם לא הציג בפני בית המשפט טעם מיוחד אשר יש בו כדי להצדיק את עתירתו. מסירת העתקי קלטות חקירה במקרה כגון דא תיעשה במשורה ובמקרים חריגים בלבד, נכתב בהחלטה.


האיזון בין סיכויי הפגיעה בהליך ההגנה של הנאשם מחד, לבין טובתה של המתלוננת, נפגעת העבירה, נטה בבירור - לדידו של בית המשפט - לכיוונה של הקטינה. השופט הוסיף כי ישנו חשש ממשי שהנאשם יפעל להפצת הקלטות וכל אימת שמדובר בשיקולי נוחות גרידא, אין מניעה שהצפייה בקלטות תיעשה במשרדי הפרקליטות.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

זיוף תקיפה מינית, היה או לא, איך נדע?

כיצד מתמודדים עם עבירות מין המבוססות על תלונות שווא? מהן זכויותיו של הנאשם במקרים אלה? 

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מעשה מגונה - מסגרת משפטית

מהו מעשה מגונה? כיצד החוק בוחן מעשה מגונה? כיצד מוגדר מעשה מגונה ואיך מתגוננים מפניו? 

ניצול יחסי מטפל מטופל במשפט הפלילי

מה קובע המשפט הפלילי בכל הנוגע ליחסים שבין מטפל ומטופל? האם יחסי מין בין הצדדים הינם הוכחה לניצול יחסי מרות? 

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות

בעילה אסורה בהסכמה, יסודות העבירה והוכחות, מה העונש ומה צריך להוכיח ... 

מהו מעשה סדום ומה העונש על עבירה פלילית זו?

עבירה פלילית של מעשה סדום היא קיום יחסי מין אנאליים או אוראליים ללא הסכמה, או בקטינים או תוך ניצול יחסי מרות. העונש הצפוי לנאשם בעבירה של מעשה סדום נע בין שלוש עד עשרים שנות מאסר בפועל.  

ביגמיה בהליך הפלילי, מה העונש על ריבוי נישואין?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של עד חמש שנות מאסר, לאדם נשוי הנושא אישה נוספת, ולאישה נשואה הנישאת לבעל נוסף. 

עבירת החזקת פרסום תועבה של קטין, מה העונש הצפוי?

אדם שהחזיק במחשב או בטלפון נייד תמונות וסרטונים בעלי תוכן פורנוגרפי בהשתתפות קטינים או שרכש פרסום מסוג זה גם בלי להחזיק בו, צפוי לשנת מאסר בפועל.  

הטרדה מינית של עובד ציבור, מה העונש?

אדם שהורשע בהטרדה מינית צפוי למאסר בפועל למשך שנתיים. כאשר מדובר בעובד ציבור, תוך ניצול של יחסי כוחות, מעניק החוק הגנה יתרה למתלוננות ומחמיר בעונשם של הנאשמים.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.