www.what2do.co.il

הורשע בהכנת סם הירואין, החזקתו שלא לצריכה עצמית

דרגו את המאמר

הורשע בהכנת סם הירואין, החזקתו שלא לצריכה עצמית

שופט ביהמ"ש המחוזי בחיפה, סעב כמאל, גזר עתה על הנאשם אסמעיל גראמנה, יליד 1977 מטמרה, נשוי לשתי נשים ואב למשפחה מרובת ילדים, שהורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של הכנת סם מסוכן- הרואין , החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית, החזקת כלים ללא היתר, והחזקה בחצרים, 50 חודשי מאסר מהם 32 חודשי מאסר בפועל והיתרה על תנאי למשך שלוש שנים, שלא יעבור עבירה בה הורשע בתיק זה או עבירה של סחר בסם מסוכן , וכן פסילה מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה למשך 36 חודשים, כאשר 24 חודשי פסילה יהיו בפועל והיתרה על תנאי למשך 3 שנים כשהתנאי הוא שלא יעבור עבירה בה הורשע או עבירה של נהיגה בשכרות, בפסילה או תחת השפעת סמים משכרים.
הנאשם הוכרז כסוחר סמים והשופט הורה על חילוט הסך של 1910 ש"ח שנתפסו אצלו לטובת "הקרן לטיפול בנכסים שחולטו", כמו כן, הורה על השמדת הסמים והכלים האחרים.

עובדות
ביום 13.12.07, רכש הנאשם מאחר סם מסוכן מסוג הרואין בעלות של 3,000 ₪ וביחד עם סם זה קיבל חומר נוסף מסוג נבט המשמש לדילול סם ההרואין לצורכי השימוש בו. ביום 1.1.08 בשעות המקודמות מאוד בבוקר , הגיעו האחרים לביתו של הנאשם במטרה להשתמש בסם הנ"ל. האחרים סייעו בידי הנאשם להכינו לשימוש בכך שערבובו אותו עם הנבט וחלקו אותו לשקיות קטנות כשכל שקית הכילה 4 גרם סם מסוג הרואין. הנאשם החזיק בביתו שקיות שהכילו 51.67 גרם נטו של סם מסוג הרואין, שלא לשימושו העצמי, משקל אלקטרוני לשקילת הסם, שקיות, מצית ומספריים לאריזת הסם. כל הפריטים הנ"ל הוחזקו ללא היתר כדין.

הערה: האחרים הורשעו בנפרד, עפ"י הודאתם, לאחר תיקון כתב האישום בהחזקת סם לצריכה עצמית ונידונו לעונש מאסר בפועל של 6 חודשים ומאסר על תנאי .

השופט סעב ציין בגזר הדין כי על חומרת עבירות הסמים למיניהן כבר נשפך הרבה דיו ובמיוחד עבירות שיעודן אינו צריכה עצמית. בתי המשפט שבו והדגישו את הנזק הרב והעצום שעבירות אלו גורמות ואשר מודעים היטב לחובתם לתרום את תרומתם לשירוש נגע זה בהטלת ענישה הולמת בהתאם לכלל הענישה האינדיווידואלית תוך בחינת כל מקרה ונסיבותיו. ככלל, הבהיר השופט, עבירות הסמים מכרסמות בחברה כתולעת בירק או כחיידק באדם, באיטיות ובהתמדה מתמשכת פוגעים ביסודות החשובים ביותר בחברה מתוקנת. עבירות אלו משחיתות את מידותיהם של האנשים הישרים שבחברה והרווח הקל והמהיר מעוור עיני הגונים והאדם מן הישוב.

השופט סעב הבהיר כי כמויות הסם שנתפסו בידי המורשע לא קטנות ואף המצב בו נתפסו מעיד על מטרת שיווק ולא למטרה אחרת, ועברו אינו קל. הוא צבר עבירות אלימות קשה וסמים והשופט הבהיר כי לאחר שנתן את דעתו לחומרת העבירות וחלקו המרכזי בפרשה זו, הגיע לכלל מסקנה כי אין לומר שיש להחיל את כלל אחידות הענישה. חלקו של הנאשם רב ומשמעותי יותר מזה של האחרים ועל כן אין להשית עליו עונש דומה או המתקרב לזה שהטיל על האחרים.

 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

עבירות סמים שיקולי ענישה

עבירות סמים שיקולי ענישה

מהן עבירות סמים? כיצד בית המשפט שוקל את העונש הראוי בגין ביצוע עבירות סמים? מהם שיקולי ענישה בעבירות כגון דא? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מה העונש על ייבוא סמים קלים?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת עונש מחמיר על עבירת ייבוא סמים שעלול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל, או קנס כספי שיכול להגיע לסכום של מיליוני שקלים. 

עבירת שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירת רכוש, מה העונש?

שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה פלילית, באמצעות חומרים מסוכנים, כמו אלכוהול וסמים היא עבירה חמורה, שהעונש המרבי הצפוי בגינה הוא 20 שנות מאסר.  

חבלה בכוונה מחמירה, מה העונש הקבוע בחוק?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על נאשם שהורשע בביצוע חבלה בכוונה מחמירה, מתוך כוונה להטיל נכות או מום, או לגרום לאחר חבלה גופנית חמורה. 

צו מבחן בהליך הפלילי, מה זה אומר?

צו מבחן משמש כאמצעי לשיקום נאשם בעבירה פלילית. במהלך תקופת המבחן הנאשם עומד בפיקוח קצין מבחן ונעזר בהדרכתו, להיגמל מסמים, למציאת עבודה מסודרת ולניהול אורח חיים נורמטיבי. 

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

מדיניות אי הפללה בגין שימוש עצמי בקנאביס, מה זה אומר?

לפי המדיניות החדשה, במקרה של עבירה ראשונה של החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי יינתן קנס ללא רישום פלילי. בעבירה שנייה יינתן קנס כפול ולא יהיה רישום פלילי ובשלישית ייסגר התיק בהסדר מותנה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.