www.what2do.co.il

נאשם שמכר חשיש לסוכנת סמויה ירצה עבודות שירות

דרגו את המאמר

נאשם שמכר חשיש לסוכנת סמויה ירצה עבודות שירות

גבר כבן 50 ללא עבר פלילי מכר חשיש לסוכנת סמויה, והורשע על פי הודאתו בשתי עבירות של יצור, ייבוא, מסחר ואספקת סמים מסוכנים. בית משפט השלום בפתח תקווה נדרש לקבוע את עונשו.

 

על פי עובדות כתב האישום, במהלך שנת 2013 פעלה סוכנת סמויה של מחלק הסמים, במטרה למגר את תופעת הסחר בסמים המתבצע במחוז מרכז. במסגרת הפעילות הגיעה הסוכנת לפאב בפתח תקווה, שם מכר לה הנאשם סם מסוכן מסוג חשיש במשקל 50 גרם.

 

הנאשם מכר לסוכנת הסמויה חשיש בשתי הזדמנויות שונות

 

בהזדמנות נוספת קיבלה הסוכנת הודעת טקסט מהנאשם שבה הוא ביקש לדעת אם היא מגיעה לפאב כדי לחגוג איתו את יום הולדתו. באותו ערב הגיעה הסוכנת עם חברה לפאב, והנאשם פנה אליה ואמר לה כי "הכין לה הפתעה" ושיש לו אצבע של חשיש עבורה ברכב. כאשר ביקשה לעזוב את המקום, הוא הכניס את ידו לכיס המעיל והוציא מתוכו נייר מגולגל ובו חתיכות של סם.

 

הסוכנת השיבה כי אינה מעוניינת בחומר והנאשם הבטיח כי ייפגשו למחרת וימכור לה ארבע אצבעות של סם מסוכן מסוג חשיש תמורת סכום של 300 שקלים. למחרת נפגשו בתחנת דלק, שם מכר לה שתי חתיכות של סם מסוכן מסוג חשיש בתמורה ל- 200 שקלים.

 

במסגרת הסדר טיעון הנאשם הודה במיוחס לו בכתב האישום המתוקן ונשלח לקבלת חוות דעת של הממונה על עבודות שירות. המאשימה עתרה לעונש של ששה חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס משמעותי, פסילת רישיון נהיגה ופסילה על תנאי. מנגד ההגנה עתרה לששה חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות, מאסר על תנאי, קנס ופסילה על תנאי.

 

המאשימה עמדה על חומרת העבירות וציינה כי הנאשם העיד על עצמו שהוא יכול להשיג סמים בכל הזדמנות ואכן בשתי הזדמנויות שונות מכר סם לסוכנת, ואף נראה כי יש בכוחו לספק סמים לכל דורש.

 

הסנגור טען כי הסוכנת הדיחה את הנאשם למכור לה חשיש

 

הסנגור טען כי אין מדובר בסוחר סמים אלא באדם כבן 50, נשוי ואב לבן יחיד הסובלת ממוגבלת פיזית ונפשית. אין לו רישום פלילי והוא עוסק לפרנסת המשפחה בבניית אקווריומים. כל כוונתו היתה להתיידד עם הסוכנת, והוא אף שילם את חשבון המשקאות של הסוכנת בפאב, כך שלא היתה לו כל כוונה לרווח כספי במעשיו. אולם היא ניצלה את תמימותו של הנאשם אשר ביקש את קרבתה והתנהגותה היתה מדיחה.

 

הסנגור ציין כי הנאשם נמצא כשיר לעבודות שירות וטען שאין לאינטרס ציבורי להשית עליו ששה חודשי עבודות שירות, וניתן להסתפק בארבעה חודשים בלבד. ואף הוסיף כי הנאשם היה נתון במעצר ומאז הוא נמצא במעצר בתנאים מגבילים וכי תקופה זו הרתיעה אותו עד מאוד.

 

בעת שיקולי הענישה בעבירות סמים התחשב בית המשפט בנסיבותיו האישיות של הנאשם, בהודאתו ובהבעת חרטה על מעשיו, וגזר עליו עבודות שירות לתקופה של ששה חודשים, מאסר על תנאי, קנס כספי בסך 5,000 שקלים, או 50 ימי מאסר תמורתו. בנוסף פסל את רישיון הנהיגה שלו למשך ששה חודשים.

 

ת"פ 26762-06-14 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

עבירות סמים שיקולי ענישה

עבירות סמים שיקולי ענישה

מהן עבירות סמים? כיצד בית המשפט שוקל את העונש הראוי בגין ביצוע עבירות סמים? מהם שיקולי ענישה בעבירות כגון דא? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מה העונש על ייבוא סמים קלים?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת עונש מחמיר על עבירת ייבוא סמים שעלול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל, או קנס כספי שיכול להגיע לסכום של מיליוני שקלים. 

עבירת שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירת רכוש, מה העונש?

שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה פלילית, באמצעות חומרים מסוכנים, כמו אלכוהול וסמים היא עבירה חמורה, שהעונש המרבי הצפוי בגינה הוא 20 שנות מאסר.  

חבלה בכוונה מחמירה, מה העונש הקבוע בחוק?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על נאשם שהורשע בביצוע חבלה בכוונה מחמירה, מתוך כוונה להטיל נכות או מום, או לגרום לאחר חבלה גופנית חמורה. 

צו מבחן בהליך הפלילי, מה זה אומר?

צו מבחן משמש כאמצעי לשיקום נאשם בעבירה פלילית. במהלך תקופת המבחן הנאשם עומד בפיקוח קצין מבחן ונעזר בהדרכתו, להיגמל מסמים, למציאת עבודה מסודרת ולניהול אורח חיים נורמטיבי. 

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

מדיניות אי הפללה בגין שימוש עצמי בקנאביס, מה זה אומר?

לפי המדיניות החדשה, במקרה של עבירה ראשונה של החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי יינתן קנס ללא רישום פלילי. בעבירה שנייה יינתן קנס כפול ולא יהיה רישום פלילי ובשלישית ייסגר התיק בהסדר מותנה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.