www.what2do.co.il

הנאשם נתפס במועדון לילה עם 26 גרם קוקאין, מהו עונשו?

דרגו את המאמר

הנאשם נתפס במועדון לילה עם 26 גרם קוקאין, מהו עונשו?

הנאשם, יליד 1987, נעצר במועדון ריקודים, כשברשותו 26 גרם סם קוקאין, המחולק למספר אריזות עטופות בניילון. לאחר שעלה חשד כי הסם מיועד להפצה, הנאשם נלקח לחקירה במשטרה, אך אז הוא ניסה להימלט מהשוטרים, תוך כדי מאבק והפעלת כוח פיזי.

 

הנאשם שהינו בעל עבר פלילי מכביד, הורשע לאחר שמיעת ראיות בעבירות של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית ותקיפת שוטר. בית משפט השלום בירושלים נדרש לגזור את עונשו.

 

לא נותר ספק כי הסם היה מיועד להפצה במועדון

 

על פי עובדות כתב האישום, בחודש פברואר 2014, כחצי שנה לאחר ששוחרר ממאסר של מספר שנים, בגין ביצוע עבירות אלימות וסמים, החזיק הנאשם בתוך מועדון לילה 26 גרם קוקאין במספר אריזות וגם שקיות ניילון. בנוסף בכיסו היה סכום כסף של כאלפיים שקלים, אשר לא ניתן לו הסבר.

 

כמות הסם שנתפסה, המחולקת למנות, בצירוף סכום הכסף המשמעותי, אינם הותירו ספק רב כי הנאשם התכוון להפיץ את הסם במועדון לאנשים אחרים. על כן הוא נעצר במקום על ידי שוטרים, אך אז השתולל וניסה להתנגד למעצר, ובסופו של דבר נדרשו שלושה שוטרים על מנת להשתלט עליו ולהובילו לתחנה. 

 

הנאשם ריצה בעבר מאסר בפועל בגין עבירות אלימות וסמים

 

מתסקיר שירות המבחן עלה כי הנאשם רווק, יליד שנת 1987. לחובתו הרשעות קודמות, לרבות עבירות מין, אלימות וסמים, בגינן ריצה עונשי מאסר בפועל. קצין המבחן התרשם כי הוא בעל דפוסי התנהגות עברייניים, ואף נמנע מהשתלבות בהליך שיקומי במהלך ריצוי העונש ואחריו. כיום הנאשם מגלה לראשונה רצון להשתלב בטיפול ומפגין מודעות למצבו הבעייתי. לפיכך המליץ שירות המבחן לשלבו בהליך טיפולי במסגרת שירות בתי הסוהר.

 

המאשימה ציינה את עברו המכביד, ואת העובדה שבעת ביצוע העבירות היו תלויים מעליו לא פחות מארבעה מאסרים מותנים, לתקופה מצטברת של כשנתיים. עוד ציינה את חומרת המעשים והפגיעה בערכים המוגנים, לכן עתרה להשית עליו עונש מאסר בפועל וקנס כספי.

 

הסנגור טען כי שתי העבירות בהן הורשע מהוות אירוע עברייני אחד, וציין כי הנאשם מעוניין להשתלב בהליך שיקומי. לאור אלה עתר להשית עונש שלא יעלה על שנת מאסר בפועל, בשילוב הליך טיפולי במסגרת המעצר.

 

הנאשם ירצה שלושים ותשעה חודשי מאסר

 

בית המשפט השתכנע כי הנאשם שקוע עמוקות בעולם הסמים הן כמפיץ והן כצרכן, כאשר לחובתו לא פחות מארבעה מאסרים מותנים בגין עבירות סמים ואלימות, המעידים ככל הנראה על כישלון ההרתעה בעונשים שריצה, ובנוסף לכל הוא לא קיבל אחריות למעשיו.

 

בעת שיקולי הענישה בגין עבירות הסמים והתקיפה מצא בית המשפט לנכון לגזור עונש אחד בגין שתי העבירות בהן הורשע, ולהפעיל המאסרים המותנים. לפיכך גזר עליו 24 חודשי מאסר בפועל, 15 חודשי מאסר על תנאי, כאשר סך הכל ירצה הנאשם שלושים ותשעה חודשי מאסר.

 

ת"פ 56088-02-14 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

עבירות סמים שיקולי ענישה

עבירות סמים שיקולי ענישה

מהן עבירות סמים? כיצד בית המשפט שוקל את העונש הראוי בגין ביצוע עבירות סמים? מהם שיקולי ענישה בעבירות כגון דא? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מה העונש על ייבוא סמים קלים?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת עונש מחמיר על עבירת ייבוא סמים שעלול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל, או קנס כספי שיכול להגיע לסכום של מיליוני שקלים. 

עבירת שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירת רכוש, מה העונש?

שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה פלילית, באמצעות חומרים מסוכנים, כמו אלכוהול וסמים היא עבירה חמורה, שהעונש המרבי הצפוי בגינה הוא 20 שנות מאסר.  

חבלה בכוונה מחמירה, מה העונש הקבוע בחוק?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על נאשם שהורשע בביצוע חבלה בכוונה מחמירה, מתוך כוונה להטיל נכות או מום, או לגרום לאחר חבלה גופנית חמורה. 

צו מבחן בהליך הפלילי, מה זה אומר?

צו מבחן משמש כאמצעי לשיקום נאשם בעבירה פלילית. במהלך תקופת המבחן הנאשם עומד בפיקוח קצין מבחן ונעזר בהדרכתו, להיגמל מסמים, למציאת עבודה מסודרת ולניהול אורח חיים נורמטיבי. 

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

מדיניות אי הפללה בגין שימוש עצמי בקנאביס, מה זה אומר?

לפי המדיניות החדשה, במקרה של עבירה ראשונה של החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי יינתן קנס ללא רישום פלילי. בעבירה שנייה יינתן קנס כפול ולא יהיה רישום פלילי ובשלישית ייסגר התיק בהסדר מותנה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.