www.what2do.co.il

שחרור ממעצר בגין 2121 טבליות אקסטזי

דרגו את המאמר

שחרור ממעצר בגין 2121 טבליות אקסטזי

מספר תיק: מ 010433/08 החלטה מיום 18.02.08.

העצור, בעל עסק פרטי, הובא למעצר ימים בבית משפט השלום בראשון לציון בבקשה למעצר יוחסה לו עבירה של החזקת סמים מסוכנים שלא לצריכה עצמית ,לפיה החזיק 2,121 טבליות החשודות כסם מסוג אקסטזי ומשקלן נעמד ב 543 גרם (חצי קילו ) , כאשר טוען המעצרים ביקש להאריך את מעצרו ב - 5 ימים נוספים.

 

החשוד ללא עבר פלילי שיתף פעולה עם המשטרה ואף הודה בביצוע העבירה. עו"ד ויזל ייצגה את החשוד כבר בשלבי המעצר הראשוניים ולבקשתה שוחרר העצור. עורכת הדין נוגה ויזל ביקשה לשחרר את החשוד מכיוון שהאחרון לא הובא לבית המשפט בזמן ויש לשחררו במידי.

 

בית משפט השלום החליט לשחרר את החשוד ופסק "חלפו כמעט שעתיים לכל הפחות מאז שברור לגמרי שהעצור לא הובא למקום הנכון, והמשטרה או השב"ס .... לא הצליחו להתגבר על האתגר ולהביא את החשוד אפילו בפרק זמן של כשעתיים מהעיר רחובות לעיר ראשון לציון, וכאמור מדובר בפרק זמן הספיק בערך ל8 נסיעות כאלה ולא לאחת.

בנסיבות אלה חוששני שאין מנוס ואף אין הצדקה להוסיף להאריך את המעצר , שהיה אמור להסתיים בהבאת החשוד לכאן לפני כמעט שעתיים .אני מורה על שחרורו של החשוד ."

היכרותה המעמיקה ורבת השנים של עורכת הדין נוגה ויזל בעבודת המשטרה בכלל ובעבירות פליליות בפרט , הם אשר הובילו לשחרור מידי של החשוד ממעצר ימים בתנאים קשים מאחורי סורג ובריח בבית הכלא.

עורכת הדין נוגה ויזל דאגה להדגיש בפני בית המשפט את החשיבות של מועד סיום המעצר. ובמהלך הדיון שכנעה עורכת הדין ויזל את בית המשפט לשחרר החשוד לחלוטין (ללא מעצר בית ), למרות שמדובר בעבירה מסוג פשע על פי פקודת הסמים המסוכנים. ובתי המשפט לא נוטים לשחרר חשוד בשלבי המעצר הראשונים רק במקרים חריגים בלבד. במקרה זה, כאמור, שכנעה עורכת הדין ויזל את בית המשפט כי מדובר במקרה חריג המצדיק סטייה מכללי מעצר ראשוני.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

עבירות סמים שיקולי ענישה

עבירות סמים שיקולי ענישה

מהן עבירות סמים? כיצד בית המשפט שוקל את העונש הראוי בגין ביצוע עבירות סמים? מהם שיקולי ענישה בעבירות כגון דא? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מה העונש על ייבוא סמים קלים?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת עונש מחמיר על עבירת ייבוא סמים שעלול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל, או קנס כספי שיכול להגיע לסכום של מיליוני שקלים. 

עבירת שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירת רכוש, מה העונש?

שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה פלילית, באמצעות חומרים מסוכנים, כמו אלכוהול וסמים היא עבירה חמורה, שהעונש המרבי הצפוי בגינה הוא 20 שנות מאסר.  

חבלה בכוונה מחמירה, מה העונש הקבוע בחוק?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על נאשם שהורשע בביצוע חבלה בכוונה מחמירה, מתוך כוונה להטיל נכות או מום, או לגרום לאחר חבלה גופנית חמורה. 

צו מבחן בהליך הפלילי, מה זה אומר?

צו מבחן משמש כאמצעי לשיקום נאשם בעבירה פלילית. במהלך תקופת המבחן הנאשם עומד בפיקוח קצין מבחן ונעזר בהדרכתו, להיגמל מסמים, למציאת עבודה מסודרת ולניהול אורח חיים נורמטיבי. 

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

מדיניות אי הפללה בגין שימוש עצמי בקנאביס, מה זה אומר?

לפי המדיניות החדשה, במקרה של עבירה ראשונה של החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי יינתן קנס ללא רישום פלילי. בעבירה שנייה יינתן קנס כפול ולא יהיה רישום פלילי ובשלישית ייסגר התיק בהסדר מותנה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.