www.what2do.co.il

שחרור למעצר בית בתנאים מגבילים נאשם בייבוא כ- 7 ק``ג קוקאין

דרגו את המאמר

שחרור למעצר בית בתנאים מגבילים נאשם בייבוא כ- 7 ק``ג קוקאין

שופט ביהמ"ש המחוזי בחיפה, רון שפירא החליט עתה לשחרר למעצר בית את העציר דוד מקריית אתא, המואשם בעבירות: קשירת קשר לפשע, יבוא סמים והחזקת סמים שלא לשימוש עצמי בעת שייבא לארץ קוקאין במשקל של כ- 7 ק"ג מפנמה. המאשימה בקשה את מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים כנגדו.

רקע:

על פי עובדות כתב האישום קשר המשיב קשר עם אחר שזהותו אינה ידועה לייבא לארץ סמים מסוג קוקאין. חבילה של סמים מסוג זה במשקל של 7,106 גרם נשלחה מפנמה אל הנאשם בדואר כאשר הסמים היו מוטמנים בתוך נרות. הסמים אותרו ע"י המכס והמשטרה והנאשם נעצר כאשר הגיע לסניף הדואר כדי לקבל את החבילה. לאחר מעצרו נערך חיפוש בביתו ושם נתפס סם מסוג חשיש במשקל של 23.90 גרם .

טענתו של הנאשם היא כי הסתבך בחובות עקב נטילת הלוואות בשוק האפור ואולץ לשלש כבלדר לקבלת הסמים כדרך מפירעון חובו.

השופט שפירא ציין כי : "אין חולק כי העבירות המיוחסות למשיב מקימות את חזקת המסוכנות מכוח הוראת החוק. יבוא סמים ואחזקתם שלא לשימוש עצמי הן עבירות הנמנות על שרשרת הפצת הסמים. עבירות אלו מסכנות את שלום החברה מאחר והסמים הם הדלק המניע את גלגלי הפשיעה. ניתן ללמוד זאת, בין היתר, מגרסת המשיב עצמו שהסכים לשמש בלדר סמים, לטענתו, כדרך לפירעון חוב של הלוואה שנלקחה בשוק האפור, לאחר שאוים ונסחט. כל אלו הם מאפיינים של פשיעה מאורגנת שהמשיב הפך, לגרסתו, לכלי בידי אותה מערכת".

השופט ציין כי עם זאת לא ניתן להתעלם מהעובדה שמדובר בצעיר ללא עבר פלילי שעבד וניהל אורח חיים נורמטיבי לחלוטין ובנסיבות אלו הגם שחזקת המסוכנות לא נסתרת במלואה הרי שמדובר במסוכנות במדרג שאינו גבוה, במובן זה שהאפשרות שהמשיב יחזור על מעשיו אם ישהה בפיקוח נאות אינה רבה.

השופט אישר את שחרורו של הנאשם לחלופת מעצר אצל המפקחים שהוצעו, בכפוף לחקירתם ע"י בית המשפט והתרשמות חיובית מהם, וזאת ביחד עם התקנת איזוק אלקטרוני והפקדת בטוחות כספיות משמעותיות.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

עבירות סמים שיקולי ענישה

עבירות סמים שיקולי ענישה

מהן עבירות סמים? כיצד בית המשפט שוקל את העונש הראוי בגין ביצוע עבירות סמים? מהם שיקולי ענישה בעבירות כגון דא? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מה העונש על ייבוא סמים קלים?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת עונש מחמיר על עבירת ייבוא סמים שעלול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל, או קנס כספי שיכול להגיע לסכום של מיליוני שקלים. 

עבירת שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירת רכוש, מה העונש?

שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה פלילית, באמצעות חומרים מסוכנים, כמו אלכוהול וסמים היא עבירה חמורה, שהעונש המרבי הצפוי בגינה הוא 20 שנות מאסר.  

חבלה בכוונה מחמירה, מה העונש הקבוע בחוק?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על נאשם שהורשע בביצוע חבלה בכוונה מחמירה, מתוך כוונה להטיל נכות או מום, או לגרום לאחר חבלה גופנית חמורה. 

צו מבחן בהליך הפלילי, מה זה אומר?

צו מבחן משמש כאמצעי לשיקום נאשם בעבירה פלילית. במהלך תקופת המבחן הנאשם עומד בפיקוח קצין מבחן ונעזר בהדרכתו, להיגמל מסמים, למציאת עבודה מסודרת ולניהול אורח חיים נורמטיבי. 

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

מדיניות אי הפללה בגין שימוש עצמי בקנאביס, מה זה אומר?

לפי המדיניות החדשה, במקרה של עבירה ראשונה של החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי יינתן קנס ללא רישום פלילי. בעבירה שנייה יינתן קנס כפול ולא יהיה רישום פלילי ובשלישית ייסגר התיק בהסדר מותנה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.