www.what2do.co.il

גזר דין ביבוא 21,000 כדורי אקסטזי

דרגו את המאמר

גזר דין ביבוא 21,000 כדורי אקסטזי

שופט ביהמ"ש המחוזי בחיפה עודד גרשון, הרשיע עתה את הנאשם אברהם יליד 1970, עפ"י הודאתו בהתאם להסדר טיעון , בעבירות נסיון לקשר לפשע, קשר לפשע ונסיון לייבוא סם מסוכן, כל זאת שעה שגרם לכך שיישלחו מהולנד לארץ עבורו כ- 21,000 טבליות סם אקסטזי, וגזר עליו את העונשים הבאים: 3 שנות מאסר לריצוי בפועל, 3 שנות מאסר על תנאי, קנס בסך של 75,000 ₪.

הסדר הטיעון :

 

הצדדים הסכימו כי יוטל על הנאשם עונש של 3 שנות מאסר לריצוי בפועל, וכן מאסר מותנה שמשכו ואורכו יקבעו על פי שיקול דעתו של בית המשפט וכן קנס שלא יפחת מסכום של 17,179 ₪ (= זהו הסכום שהמדינה הוציאה מכיסה על מנת להביא ארצה שלושה עדים מהולנד שהעדתם כאן נדרשה על ידי הסניגוריה).

רקע:


במהלך חודש נובמבר 2007, נפגש הנאשם עם אחר והציע לו כי ישלח מחו"ל סמים לכתובתו ובתמורה יקבל הלה 20,000 – 30,000 ₪ אך הוא סירב. במהלך אותו חודש , פנה הנאשם לאליעזר גולדנברג והציע לו שישלח אליו מחו"ל חבילה סמים ובתמורה יקבל גולדנברג 30,000 – 40,000 ₪ והלה הסכים.

ביום 20.11.07 יצא הנאשם מן הארץ והגיע לעיר אמסטרדם שבהולנד, וגרם לכך שישלחו משם לגולדנברג שתי חבילות ובהן בגדים ותיק שבהם מוטמנים שלוש חבילות המכילות בסה"כ כ- 22,000 – 21,000 טבליות סם מסוכן מסוג M.D.M.A ("אקסטזי"). דבר משלוח החבילה נודע למשטרת ישראל והחבילה נתפסה ונשלחה מהולנד אל שוטרי משטרת ישראל.

באת כח המאשימה ציינה בטעונה לעונש כי הסדר הטיעון הנ"ל הינו בבחינת חריג שנעשה בשל הנסיבות המיוחדות שצפו ועלו במהלך שמיעתו של תיק זה וכי אין לראות בהסדר הטיעון ובהסכמת המאשימה במקרה הספיציפי , בשום פנים ואופן, משום תקדים למקרים אחרים.


עוד הבהירה ב"כ המאשימה בין היתר, כי הנאשם נדון לעונש של 25 שנות מאסר שנגזרו עליו במדינת אלינוי שבארצות הברית ביום 9.4.92 בגין עבירות של נסיון לרצח, תקיפה חמורה ומזויינת, אלימות מזויינת, תקיפה חמורה והסגת גבול אשר נעשו בשנת 1991 במדינת אלינוי.

השופט גרשון ציין שהעונש שעליו הוסכם בין הצדדים הינו עונש ...

 

מקל מאוד וכי מדובר בסם מסוכן ביותר שנזקו מרובה והשפעתו קשה שגרמה לו אחת לנזקים גופניים ונפשיים קשים ביותר למי שהשתמשו בו.

השופט הבהיר כי על בית המשפט להכביד את ידו מאוד על עבריינים מסוגו של הנאשם. כל העושה ליבוא סם מסוכן לישראל, כמוהו כמרעיל בארות שאמור לדעת כי מעשהו הנפשע יכול לגרום לנזקים חמורים למשתמשים בסם המסוכן. והכל, כמובן, נעשה למטרת רווח כדי להפיק ממכירת הסם רווחים נאים על גבם של אלה הפתיים המתפתים להשתמש בסם האמור.

על שום כך הבהיר השופט כי רצוי שידע גם הנאשם וידעו גם אחרים כי רק בשל הקשיים הראייתיים שעליהם דיברה באת כח המאשימה, כיבד את הסדר הטיעון. עוד הבהיר :" למרות טענותיו של הסניגור באשר לקושי הכלכלי של הנאשם, נראה לי שלאור האמור לעיל, ומאחר ועונש המאסר שעליו הוסכם איננו כבד דיו, אכביד את ידי על הנאשם וגם זאת לא במידה המספקת, בעניין הקנס. זאת, למען יראו ויראו כל מי ששוקלים לעבור עבירות מסוג זה כי ברגע שיתפס הנאשם בכף ויורשע בדין, יוטל עליו עונש חמור הכולל בחובו גם עונש כספי לא מבוטל".
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

עבירות סמים שיקולי ענישה

עבירות סמים שיקולי ענישה

מהן עבירות סמים? כיצד בית המשפט שוקל את העונש הראוי בגין ביצוע עבירות סמים? מהם שיקולי ענישה בעבירות כגון דא? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מה העונש על ייבוא סמים קלים?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת עונש מחמיר על עבירת ייבוא סמים שעלול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל, או קנס כספי שיכול להגיע לסכום של מיליוני שקלים. 

עבירת שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירת רכוש, מה העונש?

שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה פלילית, באמצעות חומרים מסוכנים, כמו אלכוהול וסמים היא עבירה חמורה, שהעונש המרבי הצפוי בגינה הוא 20 שנות מאסר.  

חבלה בכוונה מחמירה, מה העונש הקבוע בחוק?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על נאשם שהורשע בביצוע חבלה בכוונה מחמירה, מתוך כוונה להטיל נכות או מום, או לגרום לאחר חבלה גופנית חמורה. 

צו מבחן בהליך הפלילי, מה זה אומר?

צו מבחן משמש כאמצעי לשיקום נאשם בעבירה פלילית. במהלך תקופת המבחן הנאשם עומד בפיקוח קצין מבחן ונעזר בהדרכתו, להיגמל מסמים, למציאת עבודה מסודרת ולניהול אורח חיים נורמטיבי. 

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

מדיניות אי הפללה בגין שימוש עצמי בקנאביס, מה זה אומר?

לפי המדיניות החדשה, במקרה של עבירה ראשונה של החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי יינתן קנס ללא רישום פלילי. בעבירה שנייה יינתן קנס כפול ולא יהיה רישום פלילי ובשלישית ייסגר התיק בהסדר מותנה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.