www.what2do.co.il

המשטרה פשטה על הפיצוציות

דרגו את המאמר

המשטרה פשטה על הפיצוציות

ברוח דברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי בקרוב יחול איסור גורף על מכירת אלכוהול בפיצוציות, ביצעה המשטרה פשיטה נרחבת על הדוכנים והחנויות. בפשיטה, שנערכה בכל חלקי הארץ, נחשפו לא פחות מעשרות אלפי אמצעי עישון וסמים בקפסולות שונות.


על פי נתוני המשטרה ניתן היה למצוא בחנויות מגוון רחב של תחליפים של גז צחוק, כדורי אין-אונות, אלכוהול מזויף ואף קוקאין וחשיש. שוטרים סמויים ביצעו קניות מדומות וחשפו מכירת אלכוהול לקטינים במספר רב של פיצוציות.


כ-20 דו"חות של עבירות רישוי עסקים הוגשו ופיצוציות אשר הגישו אלכוהול לקטינים נסגרו לאלתר ובעליהן הוזמנו לתת את הדין בבית המשפט. כמו כן נמצאו למעלה מ-100 חשודים כמעורבים ו-9 נעצרו במהלך המבצע רחב ההיקף שהחל בחודש יולי.


ניצב אלון גרוסמן, ראש מחלקת הנוער באגף החקירות והמודיעין, אמר כי המשטרה לא תרפה ממאבקה נגד כל אלו המספקים אלכוהול וסמים לנוער.


נתניהו: הוכרזה מלחמה על האלכוהול


ראש הממשלה אמר כי נוכח המקרים הקשים של אלימות של עבריינים שתויים בעת האחרונה, הוא וממשלתו מכריזים על מלחמה באלכוהול. במסגרת מלחמה זו תיאסר מכירה של אלכוהול בפיצוציות ותחנות דלק, תוגבל המכירה עד לשעה תשע וכמו כן תונהג מדיניות של אפס סובלנות כלפי נהיגה בגילופין.

 
מדובר בתרבות שתייה שאינה נפוצה בארץ, אך ניכרת בה עלייה משמעותית לאחרונה אשר חייבת להיעצר, דברי רה"מ.

 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

עבירות סמים שיקולי ענישה

עבירות סמים שיקולי ענישה

מהן עבירות סמים? כיצד בית המשפט שוקל את העונש הראוי בגין ביצוע עבירות סמים? מהם שיקולי ענישה בעבירות כגון דא? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מה העונש על ייבוא סמים קלים?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת עונש מחמיר על עבירת ייבוא סמים שעלול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל, או קנס כספי שיכול להגיע לסכום של מיליוני שקלים. 

עבירת שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירת רכוש, מה העונש?

שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה פלילית, באמצעות חומרים מסוכנים, כמו אלכוהול וסמים היא עבירה חמורה, שהעונש המרבי הצפוי בגינה הוא 20 שנות מאסר.  

חבלה בכוונה מחמירה, מה העונש הקבוע בחוק?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על נאשם שהורשע בביצוע חבלה בכוונה מחמירה, מתוך כוונה להטיל נכות או מום, או לגרום לאחר חבלה גופנית חמורה. 

צו מבחן בהליך הפלילי, מה זה אומר?

צו מבחן משמש כאמצעי לשיקום נאשם בעבירה פלילית. במהלך תקופת המבחן הנאשם עומד בפיקוח קצין מבחן ונעזר בהדרכתו, להיגמל מסמים, למציאת עבודה מסודרת ולניהול אורח חיים נורמטיבי. 

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

מדיניות אי הפללה בגין שימוש עצמי בקנאביס, מה זה אומר?

לפי המדיניות החדשה, במקרה של עבירה ראשונה של החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי יינתן קנס ללא רישום פלילי. בעבירה שנייה יינתן קנס כפול ולא יהיה רישום פלילי ובשלישית ייסגר התיק בהסדר מותנה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.