www.what2do.co.il

מאסר בפועל בגין סחר בסמים

דרגו את המאמר

מאסר בפועל בגין סחר בסמים

בית המשפט השלום בתל אביב גזר שנה וחצי מאסר על אדם אשר באמתחתו נמצאו כ-80 שתילים של צמח הקנאביס, אשר פרחיו ידועים בציבור כסם ה"מריחואנה" או ה"גראס". עורך דינו של הנאשם ביקש מבית המשפט להבחין בין מקרה דנן לבין המקרים בהם ראוי להעדיף את שיקולי ההרתעה על פני הצורך בהותרת פתח לשיקום העבריין.


הסנגור המלומד טען בנוסף כי שמשקלו של הסם, כעולה מכתב התביעה, איננו מדויקן שכן השתילים נשקלו על גבעוליהם ושורשיהם. עורך הדין הוסיף והעלה על נס את העובדה שהנאשם הודה עוד בחקירתו במשטרה, הביע חרטה על מעשיו, שיתף פעולה ולא המעיט במסירת פרטים (דבר שאינו מצופה מעבריין). זאת ועוד, הנאשם טען בבית המשפט כי העיסוק נולד לצורך שימוש עצמי ומכירה לחברים, ואורחות חייו הינם נורמטיביים.

 

השופט: מלחמה בסמים - כמלחמות ישראל בעמלק


בית המשפט מתח ביקורת על העבירה נשוא התובענה והשופט בפסק דינו ציין כי יש לזכור מהי עבירת סמים, מול ערכי החברה עליהם נדרש בית המשפט להגן. בפסק הדין טען השופט כי כאשר מדובר בעברייני סמים, העושים מלאכתם מתוך בצע כסף, ותוך כדי כך דוחקים לפי התהום את צרכני הסם – אומללים שנפשם וגופם מכורים לסם – יש להחמיר בענישה לצורך הרתעה.


"למותר להזכיר את שרשרת העבירות הנדרשת מעסקאות הסם: צרכנים שאין הפרוטה מצויה בכיסם פושטים על אחרים, שודדים אותם, פורצים לבתיהם, תוקפים אותם, והכול כדי להשיג מימון לרכישתו של הסם", כתב השופט בפסק הדין, "סוחרי הסמים אינם חבים, כמובן, מבחינה משפטית בעבירות שעוברים אחרים, אך לעת גזירת העונש נביא כל אלה במניין", כתב השופט בפסק הדין", "מלחמת החורמה בעברייני סמים נמשכת והולכת. מלחמה קשה היא, מלחמה ארוכה, והיא כמלחמת ישראל בעמלק".
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

עבירות סמים שיקולי ענישה

עבירות סמים שיקולי ענישה

מהן עבירות סמים? כיצד בית המשפט שוקל את העונש הראוי בגין ביצוע עבירות סמים? מהם שיקולי ענישה בעבירות כגון דא? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מה העונש על ייבוא סמים קלים?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת עונש מחמיר על עבירת ייבוא סמים שעלול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל, או קנס כספי שיכול להגיע לסכום של מיליוני שקלים. 

עבירת שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירת רכוש, מה העונש?

שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה פלילית, באמצעות חומרים מסוכנים, כמו אלכוהול וסמים היא עבירה חמורה, שהעונש המרבי הצפוי בגינה הוא 20 שנות מאסר.  

חבלה בכוונה מחמירה, מה העונש הקבוע בחוק?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על נאשם שהורשע בביצוע חבלה בכוונה מחמירה, מתוך כוונה להטיל נכות או מום, או לגרום לאחר חבלה גופנית חמורה. 

צו מבחן בהליך הפלילי, מה זה אומר?

צו מבחן משמש כאמצעי לשיקום נאשם בעבירה פלילית. במהלך תקופת המבחן הנאשם עומד בפיקוח קצין מבחן ונעזר בהדרכתו, להיגמל מסמים, למציאת עבודה מסודרת ולניהול אורח חיים נורמטיבי. 

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

מדיניות אי הפללה בגין שימוש עצמי בקנאביס, מה זה אומר?

לפי המדיניות החדשה, במקרה של עבירה ראשונה של החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי יינתן קנס ללא רישום פלילי. בעבירה שנייה יינתן קנס כפול ולא יהיה רישום פלילי ובשלישית ייסגר התיק בהסדר מותנה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.