www.what2do.co.il

בקשה לחשיפת עבר פלילי של עד תביעה

דרגו את המאמר

בקשה לחשיפת עבר פלילי של עד תביעה

בית המשפט המחוזי בחיפה נדרש לדון בבקשה שהונחה לפתחו בידי שני נאשמים אשר כתב אישום הוגש כנגדם בגין עבירה של נשיאת נשק. על פי כתב האישום, הנאשמים נשאו את הנשק על מנת לעשות בו שימוש במסגרת ריב חמולות בכפר טמרה שבצפון, זאת במסגרת סכסוך מתמשך (שבמהלכו מצא את מותו בנו של אחד הנאשמים).


הנאשמים טענו כי התביעה הולכת להעמיד לעדות את אחד מבני המשפחה המאוימת, כאשר העד עצמו מחזיק בעבר פלילי בנוגע לסכסוך נשוא ההליך. לדבריהם, על רקע הסכסוך המתמשך שבין המשפחות יש חשיבות להגנת הנאשמים בחשיפתו של הרישום הפלילי של עד זה. המבקשים ביקשו לחשוף גם רישום שהתיישן או נמחק בהתאם להוראות חוק המרשם הפלילי. 


השופט קבע, לאחר עיון ברישום הפלילי, כי דין הבקשה להידחות שכן רישומיו הקודמים של העד המדובר אינם קשורים להליך המתנהל נגד הנאשמים. בנוגע לרישום הפלילי שהתיישן, בית המשפט קבע כי מדובר, מבחינת מערכת המשפט, ברישום שאיננו קיים ואינו יכול להיות חלק מחקירתו של העד.

 

אי לכך, נדחתה הבקשה.


 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

מה משמעות תסקיר שירות המבחן ומתי הוא מתבצע?

תסקיר שירות המבחן מתבצע על ידי עובדים סוציאליים מטעם המדינה ומהווה משקל משמעותי בהכרעת גזר דין במשפט פלילי, ומאפשר לשופט לקבל תמונה מקיפה על אורח חייו של הנאשם ונסיבותיו האישיות לביצוע העבירה. 

מסדר זיהוי פלילי – מהן השיטות לבצע מסדר זיהוי?

באמצעות מסדר זיהוי ניתן לאתר ולבדוק את זהותו של מבצע עבירה פלילית, כדי להוכיח את הקשר שלו לעבירה וכבסיס להגשת כתב אישום והעמדתו לדין. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

חקירה תחת אזהרה, מהן זכויות נחקר תחת אזהרה?

משמעות חקירה תחת אזהרה היא שאדם נחקר במשטרה כחשוד בביצוע עבירה פלילית ולא כעד, וכי הוזהר לגבי ההשלכה המשפטית של החלטתו למסור את גרסתו או לשמור על זכות השתיקה. 

מחיקת רישום פלילי לקטינים

רישום פלילי עלול לפגוע בעתידו של הנער, ולהשפיע על יכולתו להתגייס לצה"ל, להשתלב בעבודות מסוימות, להוציא רישיון נשק ולקבל ויזה.  

מה העונש על העלבת עובד ציבור?

אדם המעליב עובד ציבור שיכול להיות שוטר, כבאי, עובד סוציאלי וכדומה, באמצעות תנועות, מילים או מעשים, צפוי לשישה חודשי מאסר בפועל. 

איך אפשר למחוק רישום פלילי ללא הרשעה?

אדם המעוניין למחוק רישום פלילי ללא הרשעה טרם מועד ההתיישנות, יכול לפנות אל הפרקליטות, בבקשה לבטל את הרישום באמצעות שינוי ההגדרה לסגירת התיק בגין חוסר אשמה. 

מהי תקיפה סתם ומה העונש הקבוע בחוק?

תקיפה סתם היא מעשה אלים שנעשה בניגוד לרצונו של האחר, אשר לא גורם לחבלה, פציעה ואף לא מותיר סימן על הגוף. העונש המרבי על העבירה הוא מאסר בפועל למשך שנתיים.  

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

עיכוב הליכים במשפט פלילי, מה המשמעות?

לעיכוב הליכים במשפט פלילי יש חשיבות מרכזית אשר עשויה להשפיע באופן ניכר על קיום ההליך הפלילי של הנאשם, ואף להוביל לזיכוי מאשמה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.