www.what2do.co.il

6 שנים של מאסר בפועל בגין הברחת סמים ממצרים

דרגו את המאמר

6 שנים של מאסר בפועל בגין הברחת סמים ממצרים

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר שש שנות מאסר בפועל על תושב מצרים אשר נתפס בגבול ישראל כאשר באמתחתו 18 ק"ג סם מסוכן מסוג חשיש. הנאשם חצה את הגבול ביחד עוד חמישה שותפים, כאשר כוח מג"ב שהיה נתון במארב במקום זיהה אותם וביקש מהם לעצור. השוטרים פתחו באש כלפי החבורה, אשר אחד מן המבריחים נהרג, שלושה מהם בורחים ושטח מצריים והנאשם וחברו נפצעים ונותרים בשטח.


השופטים ציינו בגזר הדין כי גבול ישראל מצרים הוא גבול ארוך שככלל אינו מוגן במכשול טבעי או מלאכותי וקל יחסית לגנבו. בפועל, ניסיונות של גורמים שונים – ובהם חבלניים, להיכנס לישראל דרך שכנתה מדרום, הפכו לשגרה מדאיגה.

מדובר בעבירות פליליות חמורות הטומנות בחובן סיכונים רבים והמדינה משקיעה משאבים ניכרים להתמודד מולם. כמו כן, השופטים ציינו כי יש להניח שהמניע העיקרי להברחת הגבול לישראל בנסיבות שאינן קשורות לפעילות חבלנית, הוא הרווח הכספי הכרוך בכך. לפיכך, יש לציין כי העוסקים במלאכה זו עורכים לעצמם שיקולי כדאיות והם משקללים גם את סיכויי תפיסתם ואת העונש הצפוי להם אם יתפסו.

ההבדל בענישה בין אזרחים ישראלים לאזרחי מדינה אחרת

בגזר הדין, אשר ניתן בבית המשפט המחוזי בב"ש, נכתב כי כשמדובר בנאשמים שאינם תושבי המדינה, המשקל הניתן לשיקולים הנוגעים להם ולשיקומם קטן מזה הניתן לשיקולים אלה בעניינם של נאשמים תושבי המדינה.

 

"מובן שאחריות המדינה ועניינה בשיקום אזרחיה ובהעלאתם על דרך הישר, שונה מעניינה בשיקום נאשמים אזרחי מדינה אחרת", כתב השופט. "תושבים אלו צפויים בדרך כלל לגירוש לאחר נשיאת עונשם".

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

עבירות סמים שיקולי ענישה

עבירות סמים שיקולי ענישה

מהן עבירות סמים? כיצד בית המשפט שוקל את העונש הראוי בגין ביצוע עבירות סמים? מהם שיקולי ענישה בעבירות כגון דא? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מה העונש על ייבוא סמים קלים?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת עונש מחמיר על עבירת ייבוא סמים שעלול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל, או קנס כספי שיכול להגיע לסכום של מיליוני שקלים. 

עבירת שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירת רכוש, מה העונש?

שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה פלילית, באמצעות חומרים מסוכנים, כמו אלכוהול וסמים היא עבירה חמורה, שהעונש המרבי הצפוי בגינה הוא 20 שנות מאסר.  

חבלה בכוונה מחמירה, מה העונש הקבוע בחוק?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על נאשם שהורשע בביצוע חבלה בכוונה מחמירה, מתוך כוונה להטיל נכות או מום, או לגרום לאחר חבלה גופנית חמורה. 

צו מבחן בהליך הפלילי, מה זה אומר?

צו מבחן משמש כאמצעי לשיקום נאשם בעבירה פלילית. במהלך תקופת המבחן הנאשם עומד בפיקוח קצין מבחן ונעזר בהדרכתו, להיגמל מסמים, למציאת עבודה מסודרת ולניהול אורח חיים נורמטיבי. 

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

מדיניות אי הפללה בגין שימוש עצמי בקנאביס, מה זה אומר?

לפי המדיניות החדשה, במקרה של עבירה ראשונה של החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי יינתן קנס ללא רישום פלילי. בעבירה שנייה יינתן קנס כפול ולא יהיה רישום פלילי ובשלישית ייסגר התיק בהסדר מותנה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.