www.what2do.co.il

קנס לבעל פיצוציה בגין מכירת כדורי חגיגת

דרגו את המאמר

קנס לבעל פיצוציה בגין מכירת כדורי חגיגת

בית המשפט נדרש לגזור דינו של נאשם, אשר הינו בעל פיצוציה, בגין מכירת כדורי חגיגת. על פי כתב האישום, הנאשם, גם באמצעות עובדיו, מכר טבליות שהכילו חומרים רעילים ומסוכנים. מדובר בכדורי חגיגת אשר מכילים חומרים ממשפחת הפטאמינים. כמו כן, חומרים אלו נחשבים אסורים למכירה על פי פקודת הסמים החל משנת 2007-2008.


בית המשפט ציין כי על הפרק תופעה ששני הצדדים (הנאשם והמדינה) נכונים להגדירה כ"חדשה" יחסית. מכירת חומרים אשר לא נאסרו בזמנו על פי פקודת הסמים, אך השפעתם דומה לאלה של סמים מסוגים מסוימים.

 

מצב דברים זה הוביל את עורכי הדין של הצדדים לדרך טיעון שהיה בה כדי לחרוג מן המקובל ביחש לטיעונים לעונש. במילים אחרות, התביעה טענה כי להכליל את החגיגת כשם לכל דבר אשר מכירתו ואחזקתו אסורים. ההגנה,

 

לעומת זאת, גרסה כי מדובר בעבירות קלות יותר כגון עבירות על פקודת הרוקחות. בית המשפט נדרש לדון בסוגיה מעניינת. מצד אחד, אסור היה לו להתעלם מהסכנה אשר התגלמה ממעשיו של הנאשם. מן הצד השני, בית המשפט אינו יכול "להכניס בדלת האחורית" סמים לפקודת הסמים.

 

מצב הפסיקה "בין השמשות"

 

כמו כן, בית המשפט ציין כי הנאשם ידע על מסוכנותם של כדורי החגיגת, ולרגע לא טען כי מדובר בחומרים "ידידותיים לסביבה". עם זאת, בהיבט המשפטי לא הוגדרו המוצרים כסמים ולא התבצעה עד לאותה תקופה פעילות אכיפה של ממש על מנת לאסור את מכירתם.

 

מצב דברים זה, יכול היה לטעת בנאשם את התחושה כי אין בעבירות עסקינן. "מדובר בהתפתחות יחסית חדשה, זה לא כבר אף תוקן החוק, וביחס למצב הדברים שהתפתח בין השמשות, לאחר שעלתה התופעה על פני השטח, אך קודם תיקון החוק", נכתב בפסק הדין.


בית המשפט התייחס גם לעברו הנקי של הנאשם ולעובדה כי האחרון הודה במעשים וחסך זמן שיפוטי רב. אי לכך, בית המשפט גזר עליו קנס בסך 7,500 שקלים.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

עבירות סמים שיקולי ענישה

עבירות סמים שיקולי ענישה

מהן עבירות סמים? כיצד בית המשפט שוקל את העונש הראוי בגין ביצוע עבירות סמים? מהם שיקולי ענישה בעבירות כגון דא? 

חיפוש ללא צו: האם חיפוש משטרתי ללא צו נחשב חוקי?

ללא יסוד סביר של שוטר וללא צו חיפוש של בית משפט, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש בגופו ובכליו של אזרח תמים, בבית, ברכב או ברחוב, והסירוב לחיפוש לא ייזקף לחובתו של האזרח.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מה העונש על ייבוא סמים קלים?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת עונש מחמיר על עבירת ייבוא סמים שעלול להגיע עד 20 שנות מאסר בפועל, או קנס כספי שיכול להגיע לסכום של מיליוני שקלים. 

עבירת שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירת רכוש, מה העונש?

שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה פלילית, באמצעות חומרים מסוכנים, כמו אלכוהול וסמים היא עבירה חמורה, שהעונש המרבי הצפוי בגינה הוא 20 שנות מאסר.  

חבלה בכוונה מחמירה, מה העונש הקבוע בחוק?

חוק העונשין קובע עונש מרבי של 20 שנות מאסר על נאשם שהורשע בביצוע חבלה בכוונה מחמירה, מתוך כוונה להטיל נכות או מום, או לגרום לאחר חבלה גופנית חמורה. 

צו מבחן בהליך הפלילי, מה זה אומר?

צו מבחן משמש כאמצעי לשיקום נאשם בעבירה פלילית. במהלך תקופת המבחן הנאשם עומד בפיקוח קצין מבחן ונעזר בהדרכתו, להיגמל מסמים, למציאת עבודה מסודרת ולניהול אורח חיים נורמטיבי. 

החזקת כלים להכנת סם, מה העונש הצפוי?

פקודת הסמים המסוכנים אוסרת על החזקת כלים המשמשים לייצור סמים מסוכנים ועל מכירה או סחר בהם. הפקודה מגדירה כלים אסורים ככלים שמטרתם העיקרית היא ייצור סמים, לרבות באנג. 

מדיניות אי הפללה בגין שימוש עצמי בקנאביס, מה זה אומר?

לפי המדיניות החדשה, במקרה של עבירה ראשונה של החזקת קנאביס בכמות לשימוש עצמי יינתן קנס ללא רישום פלילי. בעבירה שנייה יינתן קנס כפול ולא יהיה רישום פלילי ובשלישית ייסגר התיק בהסדר מותנה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.