www.what2do.co.il

11 פרשיות מרמה דרך פרסום מודעות בעיתון

דרגו את המאמר

11 פרשיות מרמה דרך פרסום מודעות בעיתון

שופט ביהמ"ש המחוזי בחיפה, סעב כמאל הרשיע עתה את ישראל (סרוליק) טאייב יליד 1976 משלומי ב- 11 פרשיות מתוך 12 פרשיות מרמה.

רקע:

לטענת המאשימה מעשיו של הנאשם מהווים מעשי מרמה שבוצעו בנסיבות מחמירות והרקע להתרחשותם הוא פרסום מודעה בין התאריכים 8/4/05-10/3/06, בלוח ידיעות אחרונות - חיפה והצפון, שבה הציע הנאשם, לציבור הנזקק, פתרון לקשיי הנזילות, ע"י מתן הלוואות הנעות בין סכום של 2,000 ₪ ועד לסכום של 50,000 ₪ .

 

לטענת המאשימה ההתרחשות שחזרה במרבית המקרים הינה:


אדם שהיה זקוק לכסף הבחין במודעה למתן הלוואות שפורסמה בעיתון, קרא אותה ויצר קשר עם מפרסם המודעה - המלווה, הם נפגשו והמלווה דרש וקבל שיקים בסכום שעולה בהרבה על סכום ההלוואה תוך שהוא מבטיח שסכום ההלוואה יועבר או יופקד תוך זמן קצר לחשבון הלווה. בהמשך ההלוואה לא הועברה והמלווה עשה שימושים שונים בשיקים שקיבל. עקב אי העברת ההלוואה האדם מבטל את השיקים ומוצא את עצמו במהרה בהליכים משפטיים אל מול צדדים שלישיים שהשיקים הועברו אליהם.

הנאשם טען כי עיסוקו הינו מתן הלוואות והמקרים שמובאים הם מקרים חריגים שאין בהם מעשה מרמה אלא מדובר בסכסוכים אזרחיים. עוד טען כי רבים ביקשו וקיבלו הלוואות, שבהקשר אליהם אין בפי המאשימה כל טענה, קבוצה זו היא הרב המכריע והאירועים שבכתב האישום הם יוצאי הדופן והחריגים.

לאחר ניתוח כל חומר הראיות בתיק הרשיע השופט סעב את הנאשם ב- 11 מתוך 12 פרשיות המרמה כמפורט בכל פרט ופרט בהכרעת הדין וזיכה את הנאשם מהעבירות שיוחסו לו בפרט אישום מס’ 11 בלבד.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

תוקף בדיקת פוליגרף במשפט פלילי

בדיקת פוליגרף נועדה לבחון האם הנחקר משקר או דובר אמת, באמצעות שינויים בתגובות הגוף במהלך החקירה. החוק בישראל קובע כי בדין הפלילי אין תוקף לבדיקת פוליגרף, אולם בהליך הפלילי ניתן להשתמש בפוליגרף לבדיקת פרטים רלוונטיים של חקירה פלילית.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

מהי עבירה של הפרעה לשלום הציבור ומה הדין הפלילי?

פרסום כוזב של ידיעות מבהילות, שימוש בחומרים שנחזים למסוכנים, והפרעות לקיומם של שירותים ציבוריים, נחשבים לעבירה פלילית בגין הפרעה לשלום הציבור. 

התחזות כעובד ציבור: מה העונש על ביצוע העבירה?

כאשר אדם מנסה לנצל לטובתו האישית את הכללים האזרחיים ומציג את עצמו בכזב כשוטר, פקח, או עובד עירייה, הוא עובר עבירה פלילית של התחזות כעובד ציבור, וצפוי לשלוש שנות מאסר.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מהי עבירת הפרת אמונים ומה העונש בגינה?

עובד ציבור המבצע בעת מילוי תפקידו מעשה מרמה או מעשה שיש בו הפרת אמונים הפוגע בציבור, צפוי לעונש של עד שלוש שנות מאסר בפועל. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.