www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - זיוף והונאה

מה העונש על זיוף דרכונים והתחזות לאדם אחר?

שני אריתריאים שנכנסו לישראל בדרך לא חוקית, זייפו דרכונים ישראלים, במטרה לצאת מהארץ ולטוס ללונדון כדי לשפר את תנאי מחייתם. 


מה העונש בגין פתיחת חשבונות בנק באמצעות תעודות זהות מזויפות?

הנאשם תכנן עם אדם אחר לבצע מסכת עבירות מרמה זיוף והונאה, ולשם כך פתח שלושה חשבונות בנק שונים תוך שימוש בתעודות זהות מזויפות, ורכש מוצרים ושירותים בסך של 200,000 שקלים. 


גזר דין בגין עבירות הונאה בכרטיס אשראי

הנאשם ביקש את פרטי כרטיס האשראי של חברו, כדי להתחבר לחברת כבלים, והבטיח לחבר כי הפרטים מיועדים לצרכי ביטחון בלבד, אולם במשך תקופה ארוכה חייב את הכרטיס ללא ידיעת החבר.  


מנהל בכיר באגד ניצל את מעמדו וגנב כספים רבים מהחברה

מנהל סניף בחברת "אגד" רקם קשר עם מזכירתו ובעלה שעבד כנהג מונית ועם מנהל תחנת מוניות כדי לרשום בכזב נסיעות ולגרוף סכומי כסף רבים מהחברה.  


מהו עונשו של צעיר שמכר בשוק דיסקים מזויפים?

הנאשם שמכר בדוכן בשוק בנתניה דיסקים מזויפים, מסר לשוטרים פרטים של אדם אחר, ושיקר בכך שאמר כי הוא בן 16 שנים, למרות שהיה באותו זמן כבן 21 וחצי. 


עורך דין שהורשע בביצוע הלבנת הון ביקש להקל בעונשו

עורך דין שהורשע בגין ביצוע עבירות מרמה וזיוף שביצע אל מול לקוחותיו, ובעבירות של הלבנת הון, עתר לבית משפט עליון וביקש להפחית בעונשו לנוכח נסיבותיו האישיות והשיקום שעבר בכלא. 


התחזה ליהלומן ולקח 9 מיליון שקל ממשקיעים תמימים

הנאשם לקח במרמה תוך הצגת מצג שווא כתשעה מיליון שקלים, כאשר הציג עצמו כבעל עסק בענף היהלומים, והבטיח ריביות בסך של 5% מעסקאות שלא היו ולא נבראו.  


מה העונש בגין שימוש בדרכון מזויף והפרת צו עיכוב יציאה מהארץ?

הנאשם השתמש בדרכון מזויף, על מנת לטוס לחו"ל פעמיים לצורך גיוס כספים, חרף צו עיכוב יציאה מהארץ שהוטל עליו, על פי החלטת לשכת ההוצאה לפועל.  


הנאשם שזייף תעודת זהות ביקש להימנע מהרשעתו בפלילים

איש מחשבים שזייף תעודת זהות עבור חבר, הורשע בעבירה של זיוף וביקש להימנע מהרשעתו בפלילים, מאחר והביע חרטה על מעשיו, ומאז אותו מקרה שינה את דרכיו, להחל ללמוד רבנות.  


מנהלת חשבונות שעבדה בחברת יס גנבה מהמעסיק למעלה מ- 24 מיליון שקלים

עובדת בכירה בחברת הלוויין יס, הורשעה במעשי מעילה וגניבה, הלבנת הון ועבירות מס. זאת לאחר שבמשך 14 שנים, היא גנבה מהמעסיק למעלה מ- 24 מיליון שקלים. 


מהו עונשה של מזכירה שגנבה 300,000 שקלים ממעסיקה?

מזכירה גנבה ממעסיקה לאורך תשע שנות עבודתה סך של 300,000 שקלים, באופן שיטתי ומתוחכם. כאשר נתפסה טענה המזכירה כי עשתה זאת על מנת לפצות את עצמה על השקעתה המרובה בעבודה.  


האם יש להימנע מהרשעתו של מורה שהציג בפני הרשויות מסמך מזויף?

הנאשם שנהג ברכב ללא רישיון הציג בפני שוטרת את התעודה של אחיו, בטענה כי היא שלו, והואשם בעבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו. 


מהו עונשו של אדם שזייף תעודות זהות ולקח הלוואות בסך 200,000 שקל מהבנק?

באופן שיטתי הנאשם התחזה לתשעה אנשים שירדו מהארץ, הוא זייף תעודות זהות ותלושי משכורת, פתח על שמם של היורדים חשבונות בנק ולקח הלוואות במרמה, בסך 200,000 שקל.  


האם הצעיר שזייף חתימה על שיק והפקיד כסף לחשבונו יורשע כדין?

הנאשם מצא שני פנקס שיקים בתא הדואר שלו בבנק. הוא איתר את הבעלים והשיב את הפנקסים, אך הותיר בידיו שלושה שיקים. על אחד השיקים הוא זייף חתימה והפקיד כסף לחשבונו.  


הנאשם ביצע מספר רכישות באמצעות כרטיס אשראי מזויף, מהו עונשו?

הנאשם ביצע במהלך יומיים בחודש יולי 2012 מספר ניסיונות לקניית סיגריות ומשקאות באמצעות כרטיסי אשראי מזויף, הוא הצליח לרכוש מוצרים בסך 11,000 שקל, והציג בפני שוטרים תעודת זהות מזויפת.  


מהו עונשו של קבלן גינון שנתן שוחד לעובד בכיר בעירייה?

קבלן גינון וגיזום נתן לעובד עירייה בכיר במחלקת הגינון, תלושים לקניית יין בסך 6,000 שקל, בשש הזדמנויות שונות הסמוכות לערבי חג. לטענתו, לא מדובר במתן שוחד, אלא בעזרה לנזקקים, בשל מצבו הכלכלי הקשה של עובד העירייה.  


האם בית המשפט יתחשב בגילם המבוגר ובמצבם הבריאותי של סוחרי האיברים?

הנאשמים, בני השבעים, שאינם נמצאים בקו הבריאות, טענו כי הם עסקו בתיווך איברים ובזיוף מסמכים רפואיים, על מנת לסייע לחולים למצוא תורמים פוטנציאליים והפסיקו לאחר שחוק תרומת איברים נכנס לתוקף. 


מהו עונשם של שותפים למכירת נכס שאינו בבעלותם?

שני נאשמים בעבירות של זיוף ומרמה, חברו לאדם שלישי שתכנן את המזימה הפלילית. יחד הם זייפו תעודות זהות, התחזו לבעלי הנכס וניהלו עסקת סרק עם עורכי דין. 


האם בית המשפט יבטל את הרשעתה של פקידת שירות שגנבה למעלה מ- 60,000 שקלים?

פקידת בלשכת המסחר, שהינה אמא לשלושה ילדים, הודתה בעבירה של גניבה ממעביד, בסכום של למעלה מ- 60,000 שקלים מכספי הלקוחות. בעקבות גזר הדין היא הגישה ערעור בבקשה לביטול ההרשעה. 


עובדת סניף דואר גנבה מאות אלפי שקלים במהלך שנה שלמה

מנהלת סניף דואר, בת 55, גנבה 280,000 שקלים מלקוחות הסניף, במשך שנה שלמה. היא הודתה במעשיה ובמסגרת הסדר טיעון, נגזרו עליה ששה חודשי שירות ופיצוי בסך 50,000 לסניף הדואר. 


1  2  3  4  לעמוד הבא    >>