www.what2do.co.il

נכה התחזה לרופא וגבה אלפי שקלים

דרגו את המאמר

נכה התחזה לרופא וגבה אלפי שקלים

תושב חיפה בן 40, המרותק לכסא גלגלים, נעצר היום ועומד נגדו חשד כי התחזה לרופא מומחה. מחקירת המשטרה עולה כי החשוד נהג להסתובב בבית החולים הפרטי אלישע בחיפה ולגייס כספים בשל מוגבלותו.

הפרשה נחשפה לאחר שצעיר כבן 20 הופנה לחשוד דרך חברת הביטוח בעקבות צורך בניתוח קל ברגלו. על פי החשד, כל שעשה המתחזה במהלך הטיפול היה טשטוש הפציינט בכדורים וחבישת רגלו. בעבור "הטיפול" גבה החשוד מן הצעיר 16 אלף שקלים. לאחר ששב לביתו וראה כי לא התבצע כל ניתוח, פנה הצעיר למשטרה.

הציג עצמו כרופא מומחה להפרעות קשב אצל ילדים

לאחר מעצרו גילתה המשטרה בביתו של החשוד מסמכים רבים כגון רישיונות רופא מומחה וחותמות החשודים כמזויפים. כמו כן מצאה המשטרה במקום גם כרטיסי ביקור וסכין מנתחים.

במשטרת חיפה טוענים כי החשוד הציג עצמו כמומחה להפרעות קשב אצל ילדים, ווטרינר, מומחה לאורטופדיה, יועץ רפואי לחברת ביטוח ואף ניהל פורום לייעוץ רפואי באינטרנט.  

בחקירתו הודה החשוד במעשים ואף הביע צער עליהם. להגנתו טען כי למד רפואה בחו"ל, טענה הנחשדת כשקרית. בתום החקירה הוא שוחרר בערבות בתנאים מגבילים.

 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

תוקף בדיקת פוליגרף במשפט פלילי

בדיקת פוליגרף נועדה לבחון האם הנחקר משקר או דובר אמת, באמצעות שינויים בתגובות הגוף במהלך החקירה. החוק בישראל קובע כי בדין הפלילי אין תוקף לבדיקת פוליגרף, אולם בהליך הפלילי ניתן להשתמש בפוליגרף לבדיקת פרטים רלוונטיים של חקירה פלילית.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

מהי עבירה של הפרעה לשלום הציבור ומה הדין הפלילי?

פרסום כוזב של ידיעות מבהילות, שימוש בחומרים שנחזים למסוכנים, והפרעות לקיומם של שירותים ציבוריים, נחשבים לעבירה פלילית בגין הפרעה לשלום הציבור. 

התחזות כעובד ציבור: מה העונש על ביצוע העבירה?

כאשר אדם מנסה לנצל לטובתו האישית את הכללים האזרחיים ומציג את עצמו בכזב כשוטר, פקח, או עובד עירייה, הוא עובר עבירה פלילית של התחזות כעובד ציבור, וצפוי לשלוש שנות מאסר.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מהי עבירת הפרת אמונים ומה העונש בגינה?

עובד ציבור המבצע בעת מילוי תפקידו מעשה מרמה או מעשה שיש בו הפרת אמונים הפוגע בציבור, צפוי לעונש של עד שלוש שנות מאסר בפועל. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.