www.what2do.co.il

התחזה לגניקולוג ויועץ נישואין, חשוד כי אנס מטופלותיו

דרגו את המאמר

התחזה לגניקולוג ויועץ נישואין, חשוד כי אנס מטופלותיו

כתב אישום כנגד סטנלי רוברט שניידר, בן 64, בחשד שהתחזה לגניקולוג הוגש היום לבית המשפט המחוזי בי-ם. כנגדו של שניידר עומדים אישומים רבים כגון התחזות לרופא, ביצוע מעשים מגונים ומספר רב של מקרי אונס.


לאורך 30 השנה בהם עבד שניידר כמטפל זוגי ונפשי, אף על פי שמעולם לא הוסמך כפסיכולוג, הטריד וניצל מינית נשים רבות. בנוסף לכך נהג "המטפל" להרצות באופן קבוע בבית ספר לעבודה סוציאלית בניו יורק, לנהל קליניקה בביתו ואף לשמש כיועץ מקצועי למכון המכשיר יועצי נישואין בקרב דתיים לאומיים.


אמר למטופלת שהיא כמו "לוליטה"


בכתב האישום מתוארות תקיפות של שמונה נשים שונות אשר שניידר "טיפל" בהם. הנשים פנו אליו משום שחשבו כי הוא יועץ מוסמך, והוא מצידו ניצל את מעמדו על מנת לספק צרכיו המיניים.


קטינה כבת 17 הגיעה אליו לייעוץ נפשי, במהלכו השווה אותה שניידר ל"לוליטה" מהסרט המפורסם, משום שראה בה ילדה המשדרת שהיא אישה. לאחר מכן נגע בשדיה ואיבר מינה באמתלת בדיקות רפואיות.


בנוסף עומדות כנגדו טענות רבות של מתן תרופות או הוראות על הפסקה של נטילת תרופות וזאת למרות שאיננו רופא מוסמך.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

תוקף בדיקת פוליגרף במשפט פלילי

בדיקת פוליגרף נועדה לבחון האם הנחקר משקר או דובר אמת, באמצעות שינויים בתגובות הגוף במהלך החקירה. החוק בישראל קובע כי בדין הפלילי אין תוקף לבדיקת פוליגרף, אולם בהליך הפלילי ניתן להשתמש בפוליגרף לבדיקת פרטים רלוונטיים של חקירה פלילית.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

מהי עבירה של הפרעה לשלום הציבור ומה הדין הפלילי?

פרסום כוזב של ידיעות מבהילות, שימוש בחומרים שנחזים למסוכנים, והפרעות לקיומם של שירותים ציבוריים, נחשבים לעבירה פלילית בגין הפרעה לשלום הציבור. 

התחזות כעובד ציבור: מה העונש על ביצוע העבירה?

כאשר אדם מנסה לנצל לטובתו האישית את הכללים האזרחיים ומציג את עצמו בכזב כשוטר, פקח, או עובד עירייה, הוא עובר עבירה פלילית של התחזות כעובד ציבור, וצפוי לשלוש שנות מאסר.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מהי עבירת הפרת אמונים ומה העונש בגינה?

עובד ציבור המבצע בעת מילוי תפקידו מעשה מרמה או מעשה שיש בו הפרת אמונים הפוגע בציבור, צפוי לעונש של עד שלוש שנות מאסר בפועל. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.