www.what2do.co.il

מכר את הדירה השכורה וברח לתאילנד עם הכסף

דרגו את המאמר

מכר את הדירה השכורה וברח לתאילנד עם הכסף

יעקב זוהר לא האמין שרכישת הדירה עם בת זוגתו לעתיד תהפוך מחלום לסיוט מתמשך. זוהר רכש דירה ברחוב באזל בתל אביב מיעקב שקדי, אשר דר באותו הזמן בדירה בשכירות. שקדי לקח את הכסף, ברח מן הארץ והתיישב בתאילנד, אשר לה אין הסכם הסגרה עם ישראל.


במשך ארבע שנים חי שקדי בתאילנד כאשר הוא נשוי למקומית ומבזבז את כספו של זוהר. מצבו של זוהר מצדו התדרדר מדכי לדכי. הוא נאלץ לעבור לגור בבית אימו, לעבוד במשך ארבע שנים על מנת לנסות להחזיר את חובותיו, המיועדת להתחתן עימו עזבה אותו, מצבו הנפשי התדרדר והפגיעה בו הייתה קשה מנשוא.

חזר לארץ כי נגמר לו הכסף

לאחר כארבע שנים, חזר שקדי לארץ, כאשר אזלו כספי העוקץ, ובלחץ משפחת אשתו התאילנדית. עת נחיתתו בישראל, נעצר האחרון, והועבר לחקירה במשטרה. בדיון בבית המשפט ניסה לטעון שקדי כי פעל מתוך מצוקה כלכלית אמיתית, הביע (כביכול) חרטה על מעשיו, טען כי היה נתון תחת איומים, וכי עברו נקי מלבד עבירה לא זהה לפני כ-19 שנה.

בית המשפט לא מצא ממש בטענותיו, אשר גם לא נתמכו על ידי תסקיר שירות המבחן. בתסקיר זה נקבע כי הנאשם איננו מביע חרטה אמיתית וניכר כי אינו נושא באחריות כנה למעשיו. כל טענות הגנתו בבית הדין הן כמס שפתיים על מנת לנסות ולהקל בעונש על עבירותיו החמורות.

אי לכך, גזר בית המשפט על שקדי שנתיים מאסר בפועל, בתוספת מאסר על תנאי ופיצויים למתלונן בגובה של 180 אלף שקלים בגין הגזל.

 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

תוקף בדיקת פוליגרף במשפט פלילי

בדיקת פוליגרף נועדה לבחון האם הנחקר משקר או דובר אמת, באמצעות שינויים בתגובות הגוף במהלך החקירה. החוק בישראל קובע כי בדין הפלילי אין תוקף לבדיקת פוליגרף, אולם בהליך הפלילי ניתן להשתמש בפוליגרף לבדיקת פרטים רלוונטיים של חקירה פלילית.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

מהי עבירה של הפרעה לשלום הציבור ומה הדין הפלילי?

פרסום כוזב של ידיעות מבהילות, שימוש בחומרים שנחזים למסוכנים, והפרעות לקיומם של שירותים ציבוריים, נחשבים לעבירה פלילית בגין הפרעה לשלום הציבור. 

התחזות כעובד ציבור: מה העונש על ביצוע העבירה?

כאשר אדם מנסה לנצל לטובתו האישית את הכללים האזרחיים ומציג את עצמו בכזב כשוטר, פקח, או עובד עירייה, הוא עובר עבירה פלילית של התחזות כעובד ציבור, וצפוי לשלוש שנות מאסר.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מהי עבירת הפרת אמונים ומה העונש בגינה?

עובד ציבור המבצע בעת מילוי תפקידו מעשה מרמה או מעשה שיש בו הפרת אמונים הפוגע בציבור, צפוי לעונש של עד שלוש שנות מאסר בפועל. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.