www.what2do.co.il

חמש שנות מאסר לאדם אשר התחזה לרואה חשבון

דרגו את המאמר

חמש שנות מאסר לאדם אשר התחזה לרואה חשבון

בית המשפט גזר חמש שנות מאסר וקנס בגובה של 50 אלף שקלים לאדם אשר התחזה לרואה חשבון וגנב מכספם של לקוחות תוך זיוף דו"חות מע"מ. הנאשם, בן 55, החל ללמוד ראיית חשבון באוניברסיטת בר אילן אך מעולם לא סיים את לימודיו.

 

עם זאת, במשך למעלה מ-15 שנה, עבד בעסק שהקים אשר ענה לשם "שלבת שירותי ניהול". במסגרת העסק, העניק הנאשם שירותי הנהלת חשבונות והגיש דו"חות מע"מ למרות שלא הייתה לו כל הסמכה לכך.


בתקופה נשוא התובענה, הציג עצמו הנאשם בפני שלושה לקוחות כרואה חשבון, העניק להם שירות ולקח מהם כספים במרמה. בין השאר זייף הנאשם את הלוגו והחתימה של רואה חשבון קרוב משפחתו, בבואו לחתום על אישור ניהול פנקסים שהוציא בעבור לקוחותיו ובעבורו.

 

הונה גם את הלקוחות, וגם את רשויות המס


בבית המשפט הוכח כי בעבור תשעה לקוחות לפחות, ניפח רואה החשבון המתחזה את התשומות, באופן שבו הקטין את החוב של הלקוחות לרשויות המס, כאשר ההפרשים בגין עסקת העוקץ זורמים לכיסו. למעשה, בתיקו האישי התחמק הנאשם מתשלום מס בגובה של 175 אלף שקלים.


רואה החשבון המתחזה גנב את הכספים מן הלקוחות באופן הבא – את המע"מ בעבור לקוחות מסוימים, שילם באמצעות המחאות שניתנו לו על ידי לקוחות אחרים, כאשר היתרה נותרת אצלו. הנאשם עדכן את הלקוחות השונים לגבי תשלום המס אותו הם צריכים לשלם, וכאשר האחרונים הפקידו בתמימות את הכספים המתבקשים בידיו, העלים הוא את העודף.


שופטת בית המשפט השלום בכפר סבא הרשיע את הנאשם בלמעלה ממאה עבירות על חוק המע"מ, עבירות של זיוף, 41 עבירות גניבה ושיבוש הליכי משפט.


השופטת כתבה בפסק הדין כי הנאשם גרם נזקים כספיים גדולים ועגמת נפש רבה ללקוחותיו. הלקוחות התמימים היו סבורים שהנאשם דואג לכספם, ולא ידוע שלא מדובר באדם שאינו מוסמך להעניק את השירות שהוא מעניק.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

תוקף בדיקת פוליגרף במשפט פלילי

בדיקת פוליגרף נועדה לבחון האם הנחקר משקר או דובר אמת, באמצעות שינויים בתגובות הגוף במהלך החקירה. החוק בישראל קובע כי בדין הפלילי אין תוקף לבדיקת פוליגרף, אולם בהליך הפלילי ניתן להשתמש בפוליגרף לבדיקת פרטים רלוונטיים של חקירה פלילית.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

מהי עבירה של הפרעה לשלום הציבור ומה הדין הפלילי?

פרסום כוזב של ידיעות מבהילות, שימוש בחומרים שנחזים למסוכנים, והפרעות לקיומם של שירותים ציבוריים, נחשבים לעבירה פלילית בגין הפרעה לשלום הציבור. 

התחזות כעובד ציבור: מה העונש על ביצוע העבירה?

כאשר אדם מנסה לנצל לטובתו האישית את הכללים האזרחיים ומציג את עצמו בכזב כשוטר, פקח, או עובד עירייה, הוא עובר עבירה פלילית של התחזות כעובד ציבור, וצפוי לשלוש שנות מאסר.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מהי עבירת הפרת אמונים ומה העונש בגינה?

עובד ציבור המבצע בעת מילוי תפקידו מעשה מרמה או מעשה שיש בו הפרת אמונים הפוגע בציבור, צפוי לעונש של עד שלוש שנות מאסר בפועל. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.