www.what2do.co.il

פלילי - עורך דין זייף מסמכים רשמיים

דרגו את המאמר

פלילי - עורך דין זייף מסמכים רשמיים

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר ארבע וחצי שנות מאסר בפועל על עורך דין אשר הורשע בעבירות מרמה חמורות כגון - קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, גניבה ביד מורשה ושימוש במסמך מזויף.


על פי גזר הדין, העבירות נשוא כתב האישום בוצעו בין השנים 2001 ו-2005 כאשר עבד הנאשם בתור עורך דין. הנאשם סייע לדודו, אשר מתגורר בחו"ל, בתביעה שהגיש האחרון נגד ביטוח לאומי להכרה באשתו ובו כזכאים לזכויות שונות מתוקף היותם תושבי ישראל. כמו כן, הנאשם פנה לדודו מספר פעמים וניסה לעניין אותו בהשקעה בעסקאות שונות.


הנאשם קיבל מדודו, על פי כתב האישום, כספים רבים על מנת לביצע עסקאות בסכום כולל של כ-1.1 מיליון שקלים. המתלונן טען כי העביר את הכספים הנ"ל לאחיינו, זאת לאחר שהומצאו בעבורו מסמכים כוזבים ולאחר שנתן בו אמון מלא בהיותו בן משפחה ועו"ד.

 

מזייף גם מסמכים רשמיים


הנאשם נטל את הכספים אשר העביר לו המתלונן, והפקיד אותם לכיסו מבלי להשקיעם בשום עסקה. זאת ועוד, על מנת לקבל כספים נוספים מדודו, הציג האחיין, עורך הדין, מסמכים שונים אשר זייף כהוכחה ל"עסקיו". מסמכים אלו הונחו לפני המתלונן והציגו לו מצג שווא כאילו התביעה נגד הביטוח הלאומי מתקדמת והעסקאות שמתבצעות, רוקמות גם הן עור וגידים.

 

יש לציין כי התביעה נגד הביטוח הלאומי נדחתה זה מכבר והכספים אשר הושקעו בה שולשלו לכיסו של הנאשם ברגע שהגיעו אליו. בין השאר זייף הנאשם גם מסמכים רשמיים של בית הדין לעבודה, הביטוח הלאומי, מנהל מקרקעי ישראל, רשויות המס ועוד.


השופט מתח ביקורת חריפה על הנאשם וקבע כי מעשיו נעשו באופן מחושב ומזימתי תוך שהוא מוליך שולל את בן משפחתו שנתן בו אמון מלא, היות והוא אחיינו ועורך דינו. זאת ועוד, השופט אף ציין את כי למרות שהמתלונן היה בבחינת "טרף קל", הנאשם לא בחל באמצעים כגון זיוף מסמכים של רשויות רשמיות.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

תוקף בדיקת פוליגרף במשפט פלילי

בדיקת פוליגרף נועדה לבחון האם הנחקר משקר או דובר אמת, באמצעות שינויים בתגובות הגוף במהלך החקירה. החוק בישראל קובע כי בדין הפלילי אין תוקף לבדיקת פוליגרף, אולם בהליך הפלילי ניתן להשתמש בפוליגרף לבדיקת פרטים רלוונטיים של חקירה פלילית.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

מהי עבירה של הפרעה לשלום הציבור ומה הדין הפלילי?

פרסום כוזב של ידיעות מבהילות, שימוש בחומרים שנחזים למסוכנים, והפרעות לקיומם של שירותים ציבוריים, נחשבים לעבירה פלילית בגין הפרעה לשלום הציבור. 

התחזות כעובד ציבור: מה העונש על ביצוע העבירה?

כאשר אדם מנסה לנצל לטובתו האישית את הכללים האזרחיים ומציג את עצמו בכזב כשוטר, פקח, או עובד עירייה, הוא עובר עבירה פלילית של התחזות כעובד ציבור, וצפוי לשלוש שנות מאסר.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מהי עבירת הפרת אמונים ומה העונש בגינה?

עובד ציבור המבצע בעת מילוי תפקידו מעשה מרמה או מעשה שיש בו הפרת אמונים הפוגע בציבור, צפוי לעונש של עד שלוש שנות מאסר בפועל. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.