www.what2do.co.il

התחזה לרב קדוש ירצה מאסר בפועל

דרגו את המאמר

התחזה לרב קדוש  ירצה מאסר בפועל

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר 10 שנות מאסר בפועל על עובד לשעבר של משרד הביטחון אשר הציג עצמו כקדוש בפני נשים, זאת על מנת לנצלן מינית. הנאשם הורשע במסגרת הסדר טיעון בשורה של עבירות חמורות ובניהן עבירות מין, ביצוע מעשים מגונים (לרבות מעשה סדום ומעשה אינוס), קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לשיבוש הליכי משפט, עבירות איומים, שימוש במסמך מזויף וזיוף.


על פי גזר הדין, נעצר הנאשם לפני כחודש לאחר שבמשך שנים מספר הוא נהג להציג עצמו כקדוש בעל סגולות מרפא בפני נשים ונערות. הנאשם ניצל את תמימותן של הנשים תוך שהוא פועל לבצע בהן את זממו ולגבות מהן סכומי כסף גדולים.

 

בכתב האישום נטען כי הנאשם נהג לפנות לנשים מן המגזר הדתי או לחוזרות בתשובה, תוך שהוא מציג עצמו כקדוש ובעל נס. הנאשם טען בפני הנשים כי נודף ממנו ניחוח קדושה ומרפא יהיה מתנתה של אישה אשר תבוא במגע עימו.

 

דינו נגזר לקולא - הודה ולא גרם למתלוננות להעיד בבית המשפט


השופטים כתבו בגזר הדין כי התנהגותו של הנאשם הינה מפלצתית ונלוזה ואין בפיהם מילים על מנת לתאר את הכיעור הנודף ממעשיו המגונים. מדובר בעבירות מין רבות וחמורות, קבעו השופטים, תוך שהנאשם אף פועל לקבל סכומי כסף במרמה ולהציג מצג שווא בפני נשים רבות.

 
דינו של הנאשם נגזר גם בהתחשבות לקולא, שכן הוא הודה במעשיו ומנע מן המתלוננות את הסבל של העדות בבית המשפט. יש לציין כי לפני כשנתיים, הורשע הנאשם בבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה בהטרדה מינית של צעירה בת 21 אשר היו לה עימה יחסי מרות. עם זאת, בית המשפט המשמעתי הסתפק בזמנו רק בנזיפה חמורה והפקעת משכורת. כמו כן, במסגרת ההרשעה פרש הנאשם לגמלאות מרצונו.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

תוקף בדיקת פוליגרף במשפט פלילי

בדיקת פוליגרף נועדה לבחון האם הנחקר משקר או דובר אמת, באמצעות שינויים בתגובות הגוף במהלך החקירה. החוק בישראל קובע כי בדין הפלילי אין תוקף לבדיקת פוליגרף, אולם בהליך הפלילי ניתן להשתמש בפוליגרף לבדיקת פרטים רלוונטיים של חקירה פלילית.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

מהי עבירה של הפרעה לשלום הציבור ומה הדין הפלילי?

פרסום כוזב של ידיעות מבהילות, שימוש בחומרים שנחזים למסוכנים, והפרעות לקיומם של שירותים ציבוריים, נחשבים לעבירה פלילית בגין הפרעה לשלום הציבור. 

התחזות כעובד ציבור: מה העונש על ביצוע העבירה?

כאשר אדם מנסה לנצל לטובתו האישית את הכללים האזרחיים ומציג את עצמו בכזב כשוטר, פקח, או עובד עירייה, הוא עובר עבירה פלילית של התחזות כעובד ציבור, וצפוי לשלוש שנות מאסר.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מהי עבירת הפרת אמונים ומה העונש בגינה?

עובד ציבור המבצע בעת מילוי תפקידו מעשה מרמה או מעשה שיש בו הפרת אמונים הפוגע בציבור, צפוי לעונש של עד שלוש שנות מאסר בפועל. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.